Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindent a kutyaiskoláról?...

Mindent a kutyaiskoláról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem jártam még kutyasuliban, ezért lenne néhány kérdésem (tudom, Google is a barátom), szóval:

Járhatok úgy is kutyaiskolába, hogy előtte nem jártunk kutyaoviba? Mi szerint osztják csoportba a kutyákat? Általában mit takar a képzés? Miket tanítanak? Hogy zajlik az egyéni és a csoportos képzés? Mi a különbség? Nagyjából mennyibe kerül egy egy alkalom? Milyen felszerelések szükségesek? Baj ha nincs ivartalanítva a kutya? Kell vinni oltási könyvet? Nagyjából mikor szoktak indulni képzések, vagy folyamatos? Egyéni oktatásnál csak én vagyok ott és a kutya? (meg persze a kiképző) Mindenre kíváncsi vagyok, szóval szívesen hallgatnék tapasztalatokat bármiről.



2021. jan. 23. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Járhatok úgy is kutyaiskolába, hogy előtte nem jártunk kutyaoviba? Természetesen igen, ha már kinőtte az ovis kort (kb 8-10 hónap) a kutya.

Mi szerint osztják csoportba a kutyákat? Általában alap, közép és haladó csoportok vannak, ha nem vagytok biztosak a kutya szintjében nyugodtan kérjetek egy szint felmérést, segíteni fognak.

Általában mit takar a képzés? Miket tanítanak? Mi még csak az alaptanfolyamon vagyunk túl, alap engedelmesség, helyben maradás, póráz fegyelem, ösztön kezelés (pl ne egyen fel semmit a földről, ne fogadjon el mástól ételt stb). Közép tanfolyamon szerintem ezeket fogjuk tovább vinni, pl. minden helyzetben helyben kell maradnia a kutyának, bármilyen külső inger éri, lesz további ösztön kezelés pl. nem szaladhat el a macska/vad/másik kutya/bármi után, illetve gondolom veszünk majd új dolgokat, de erről egyelőre pontosabbat nem tudok nyilatkozni.

Hogy zajlik az egyéni és a csoportos képzés? Mi a különbség? Szerintem az egyéni képzés inkább problémás kutyáknak való. Minden egyéb esetben tökéletes a csoportos képzés, hiszen más kutyák között nehezebb koncentrálnia így hatékonyabb a tanulás (gyakorolni is ingergazdag környezetben érdemes). Ugye az egyéni képzésen csak kifejezetten a te kutyáddal foglalkoznak, míg csoportos képzésen feladatok vannak amiket megmutatnak, majd azt neked ott meg kell csinálni, ha kérdésed van persze fel tudod tenni, majd otthon sokat kell gyakorolni. Általában heti 1-2 óra az iskola, de persze ezenkívül rengeteg gyakorlást igényel, hiszen nem ezen az 1-2 órán fog minden tökéletesen menni, rengeteg gyakorlással lehet ezeket rögzíteni. Nálunk volt a csoportnak egy messenger csoportja és ott is tudtunk kérdezni, ha valami nem volt teljesen világos, vagy valami problémába ütköztünk.

Nagyjából mennyibe kerül egy egy alkalom? Mi Szentendrére járunk, 50 ezer forint a tanfolyam, két részletben kellett fizetni, heti 2 óra, 10 hét.

Milyen felszerelések szükségesek? Nyakörv, póráz (nem flexi), jutalomfalat tartó, és az a jutalomfalat amit a legeslegjobban szeret a kutyád, de nem kell túl sokáig rágnia, hanem kicsi apró, akár egyben lenyelhető falatok.

Baj ha nincs ivartalanítva a kutya? Nálunk még örültek is ha volt tüzelő szuka (persze azért ezt jelezni kell), hiszen így az ivaros kanokat tudták erre is tréningezni.

Kell vinni oltási könyvet? Elvileg bárhova viszed a kutyát nálad kell lennie az oltási könyvének (legalább telefonon legyen lefotózva), nem hinném, hogy sok helyen kérik, de akár kérhetik is.

Nagyjából mikor szoktak indulni képzések, vagy folyamatos? A covid sajnos sok mindent megnehezít, de általában folyamatosan indulnak a képzések. Szentendrén ilyenkor télen nincs tanfolyam (november végén végeztünk az alapfokkal), várhatóan februárban indul a következő. Ezzel kapcsolatban tudsz tájékozódni a kutyaiskolák facebook oldalán, vagy honlapján, esetleg telefonon.

Egyéni oktatásnál csak én vagyok ott és a kutya? Így van, illetve persze az oktató is ott van.


Remélem hasznosabb voltam, mint az első válaszoló. Ha bármi más kérdésed van, tedd fel nyugodtan, szívesen válaszolok amire tudok.

2021. jan. 24. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokkal hasznosabb voltál:)
2021. jan. 24. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!