Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam hogy magától begyógyul...

Hagyjam hogy magától begyógyuljon?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, hogy a kutyusom mancsa fölött az a karom tiszta véres volt, és el is fordult neki egy picit.


[link] (ami ott följebb van)


de apukám szerint ne vigyük el ennyi miatt állatorvoshoz, mert ha nyalogatja magának akkor begyógyul. nem tudom mit csinált vele.


valakivel történt már ilyen? vigyük el az állatorvoshoz? látszik rajta, hogy fáj neki.


2010. aug. 15. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

én elvinném, mert a nyalogatás nem mindig jó. elfertőződhet és vadhús nőhet rajta...

ilyenkor el szokták távolítani a "farkaskarmot."

sokszor beleakad dolgokba, vagy befelé nő, belevág a húsába...

2010. aug. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy ismerosomnek a kutysusának volt letorve a korme es az allatorvos se tudott vele mit csinálni.kicsit levágott belle de csak azt tutta monani h meg kell varni míg begyogyul
2010. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én várnék egy picit hátha tényleg nem olyan komoly a dolog,és akkor magától meggyógyul.De nem sokat,mondjuk 2-3 napot hogy lásd nem rosszabbodik-e.Ha a körme felszakad nagyon az jó eséllyel elfertőződhet,főleg ebben a nagy melegben a bacik is könnyen szaporodnak,és lehet hogy magától nem gyógyul.Figyelj oda rá,és ha kell vigyétek orvoshoz a szegénykét.
2010. aug. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyu, Nekem a kutyám tökre kirágta a lábát, sírt is annyira fájt neki, és volt neki rajta egy kb 10forintosnyi nyílt seb. Elvittük a dokihoz, szinte semmit nem csinált vele, és amit adott rá, az sem ért semmit, és végül saját magának szép lassan "meggyógyította" a nyalogatással, szóval szerintem hallgass apudra, de ha pár 2 nap múlva sem jobb akkor azért vigyétek el.

Én be is kentem neki, sima babakrémmel, de csak ha már heges, ne a nyílt sebre.

Amikor bekentem, utána kicsit ott ültem vele, és "lefogtam", mert mindenképp le akarta nyalni a krémet, kb. 10 percig nem hagytam, hogy szívódjon, utána hagytam, és szépen begyógyult neki.


jobbulást a négylábúnak! :-)

2010. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutya nyála fertőtlenítő hatású. Ahol eléri magán, és nyalni tudja, simán begyógyul, és nem fertőződik el. A kutyaharapás sem a nyála, hanem a fogán levő kórokozók miatt fertőződhet el.
2010. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

szegény már sántít is. :(

holnap el is viszem orvoshoz, mostmár biztos. köszi a válaszokat

2010. aug. 15. 16:12
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Ugyanígy volt tavaly egy 4 hónapos kutyusunkkal.

Először azt hittem, csak elvágta valamivel a lábát, ráadásul találtam is a kertben egy törött pálinkásüveget, valami arrajáró barom alkoholista átdobhatta a kerítésen.

Másnap elvittem az orvoshoz és kiderült, hogy eltört a lábujja de nagyon csúnyán. Nem tudom hogy lehetett, talán leugrott a teraszról. Meg kellett műteni, visszatette a helyére a törött csontot és bevarrta. Tökéletesen helyrejött.

2010. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!