Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova lehet fordulni, ha a...

Hova lehet fordulni, ha a szomszéd 2 kutyája egész éjjel szó szerint visít?

Figyelt kérdés

90%-ban visítanak, vinnyognak, sírnak, 10%-ban ugatnak, de olyan hangerőn, hogy olyan, mintha a szoba előtt lennének... Alig alszok tőlük.


2 nagytestű kutya céltalanul, neveletlenül bezárva egy vasketrecbe.. :( Gondolom szoronganak


2021. jan. 27. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Birtokvédelmi eljárás indítása a helyi önkormányzatnál / jegyzőnél. 3000 ft illeték ellenében. Ne hagyd, h bejelentésként kezeljék az önkormányzatnál, meg a kutya tartási körülményeit vizsgálgassák mert csak az idő megy a probléma meg nem oldódik meg. Az önkormányzatok általában az ilyen ügyeknek nem a megoldására hanem lezárására törekednek. A probléma az, hogy még ha a birtokvédelmi eljárás során ki is derül, hogy valóban indokolatlanul zavar téged a szomszéd kutyája ebben az esetben is nehéz ellene tenni mert neki van az állattartáshoz joga. Neked ugyan van a pihenéshez való jogod ami sérül, de ebbe a *****ott országban úgytűnik, hogy az állattartáshoz való jog előbbre való mint az, hogy te a saját ingatlanodon pihenni tudj. Viszont ha születik egy határozat ami téged indokol a birtokvédelmi eljárás során, a szomszédot kötelezhetik bizonyos dolgokra (amit valószinű nem fog betartani mert ha nagyon odafigyelne már most se jutottak volna odáig a dolgok ahol tartanak.) Ezután tudod azt tenni, hogy keresel egy ügyvédet és bepereled, Épitesz önköltségből egy 2-3-4 millio ftos hangfogo falat (amiben reménykedsz hogy tényleg ér is valamit) mely épitési költségének EGY RÉSZÉT előre láthatólag jogosan + perköltséget követeled a szomszédodon, hisz miatta volt rá szükség. Ha nem fizeti ki akkor küldhetsz hozzá végrehajtót is. Én is egy olyan szomszéddal küzdök aki szerint "a kutya ugat". Az ilyen embereknek az IQ szintje általában közelít a fogai számához, és nem is érdemes velük vitázni. (ráadásul pedagógus!!!) Olyan helyről származnak ahol két kilométeres körzetben nem lakott ember a közelükben, és nem értik, hogy egy kertvárosban miért gond ugyanaz ami a tanyán számukra megszokottá vált. Én több éve tűrök hasonló helyzetben a közvetlen szomszédomnak, idén már az ügyvéd és a per fog következni. Nem fogom rá sajnálni a pénzt sem pedig finomkodni velük, ők sincsenek belátással senkire. Az se érdekel ha tönkreteszem őket. 3 éve nem tudunk tőlük pihenni. sokkal többről van itt szó, mint hogy mit kezdj azzal ha a szomszdéban ugat a kutya, sokkal inkább a szomszéddal kell kezdeni valamit... erőt és kitartást kívánok! utolsó megjegyzséként írom: Minden állat tartását jogosítványhoz kötném és ha ennek az állattartó nem képes eleget tenni elvenném tőlük az állatot vagy büntetném őket. Borzalmas kis hazánkban az állattartási kultúra..
2021. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
7%

Allatvedoket hivd.


A ket kutya nyilvan fazik a hidegben,de ez nem erdekli az agybeteg tulajdonosokat. Ez igenis allatkinzas.

2021. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 12-es. Ezt mégis miből szűrted le? Ha valaki bezárja éjszakára a kutyáját az nem azért teszi mert annyira nem törődik vele, sőt épp ellenkezőleg. Nem kell itt egyből pálcát törni felettük. A kérdésre kell hatékonyt választ adni, ha nem megy akkor lehet másik kérdést keresni.
2021. jan. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Legalább június óta ez megy, szóval nem új keletű dolog, de már nem bírom!!
2021. jan. 27. 13:45
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok én senkinek sem bajt, nyilván jól tartják a kutyákat (persze, nem nevelik, tanítják stb csak vannak a vakvilágba)
2021. jan. 27. 13:46
 16/17 anonim ***** válasza:
kedves kerdezo: ha nem nevelik, nem tanitjak, csak tartjak akkor nem tartjak jol. a ketto egymassal ellentetes.. nem errol szol az alattartas. csak sajnos az ilyen embereknek az agyi szintjuk annyi h ezt nem kepesek felfogni. az alattartas jar kotelezettsegekkel is. pl azzal is h este 10 utan az alattarto koteles gondoskodni rola, hogy az altala tartott allat masokat nem zavarhat. az allattartas nem csak annyi h amikor kedvem van hozza akkor "kutyuli-mutyuli" - eszik alszik szarik, a tobbi nem fontos.
2021. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Persze én ezt tudom... Nekem is van kutyám, suliba is járunk...tudom, hogy nevelés szempontjából elcseszik őket.
2021. jan. 27. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!