Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igaz, hogy ilyen...

Tényleg igaz, hogy ilyen szomszédproblémával nem lehet sehová se fordulni? (kutya)

Figyelt kérdés

Kis kertes házban lakunk. Mellettünk lévő szomszédok néha szoktak hangosak lenni, bár ez nem annyira zavar.

De múlt héten hoztak egy skót juhász kutyát, és azóta a kutyának be nem áll a szája.

Egész nap, egész éjjel : ugat, nyüszög, zajong

Szomszédok ezt konkrétan le se sz*rják.


Állatvédőket nem tudom rájuk kihívni, mert etetni etetik normálisan...(legalábbis ahogy elnéztem)

De én el nem hiszem, hogy ez őket nem zavarja....de nem csinálnak vele semmit. Egyszerűen hagyják, hogy éjfélkor is, tehát egész este zajongjon, nyüszítsen, uvítson. A hát hátsó ajtaját (az övükét) is szokta éjjel kapargatni nyüszítés közepette.


Mit lehet tenni? Szóltam már nekik minimum 10-szer, de nem használt, mert vagy nem értik, mi a probléma, vagy azt mondják, hogy oké, visszafogják, de semmi nem történt.


Tényleg csak tűrni lehet?



Egyáltalán mi lehet a kutya baja?


2013. febr. 10. 10:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
"A hát hátsó ajtaját" *háZ
2013. febr. 10. 10:40
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
A helyi jegyzőnél tudsz bejeletést tenni.
2013. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Én ugyanígy vagyok, csak bérházban lakom.:D
2013. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Jegyző
2013. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
12%

Ha családi házban laktok,akkor nem tudsz semmit tenni.A kutyaugatás,gyereksírás stb. olyan dolgok,amik a gazdák/szülők akaratán kívül történnek.Az ebtartási szabályzat szerint,csak akkor tudsz lépni,ha a kutya veszéllyel van rád,illetve rosszul tartják-nem etetik például.

Próbálj meg beszélni a szomszéddal,mert ez most így tényleg csak erkölcsről szól.

2013. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
3%

Majd megmérgezik.

Nálunk is ez volt, persze még a szomszédnak állt feljebb, mert h azért kutya, h ugasson.

Hát már nem ugat.

2013. febr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
73%
skot juhász.Hát az nagyon szép kutyus.Haverkodj össze vele dobsz neki némi cupákot,kutya falatkát oszt ha zavar rászólsz még szót is fogad:))meg kell szoknia az új helyét.azért nyűszit
2013. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szerintem azért nyüszít mert alapjáraton SEMENNYIRE nem foglalkoznak vele. Csak akkor mennek oda hozzá ha etetik.

Legalábbis ezt láttam mindíg...egy darab játéka sincs.

2013. febr. 10. 11:37
 9/17 A kérdező kommentje:
Húst nem akarok neki átdobni, mert félek h meggyanúsít a drága szomszéd család azzal, hogy biztos meg akarom mérgezni....vagy hogy minek etetem ha úgyis kap enni.
2013. febr. 10. 11:39
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
Besétálsz a jegyzőhöz és birtokvédelmi eljárást indítasz. Mert oké h IDŐNKÉNT ugat a kutya, de a folyamatos ugatás akadályoz téged abban, h megfelelő módon tudd a birtoklást gyakorolni.
2013. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!