Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ez nem szaporítás?

Most ez nem szaporítás?

Figyelt kérdés

A húgom kapott egy keverék kiskutyát egy tenyésztőtől aki, azt mondta, hogy azért lettek a keverék kutyák mert két fajtát tenyészt (Labrador + német juhász) és véletlenül összekeveredett két kutya.

Szerintem egy felelős tenyésztőnek nem keveredik össze csak úgy két kutya.

Nektek mi a véleményetek?


2010. aug. 15. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Baleset mindenkinél előfordulhat, viszont az igazi tenyésztők általában csak egy fajtával foglalkoznak és nagyon vigyáznak.
2010. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Ez szaporítás,és nem tenyésztőtől vette,hanem szaporítótól.
2010. aug. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ mennyiért vette?

ha ingyen kapta akkor nem hiszem hogy szaporító, mert szerintem egy szaporító képes lenne ezért is pénzt kérni.


de amúgy sokmindentől függ még. de szerintem talán elhihető, hogy tényleg baleset volt.

2010. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Egy tenyésztőnél ilyen nem fordulhat elő. Természetesen ingyen kellett adnia a keverék kutyát, de ettől még ő egy szaporító.
2010. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

---OFF---


Miért kell mindenkire ráhúzni, hogy szaporító? Azért mert egy baleset miatt nem szeretné a szuka kutyáját ivartalanítani? És elajándékozza a kölyköket?


VAgy esetleg azért, mert egy házaspár egyik tagja a labradorokat szereti, míg a másik németjuhászokkal foglakozik? ...és véletlenül összeakad a két kutya?

Nem vagytok normálisak, rögtön támadtok, kérdezés nélkül.


--ON--


Szerintem egy tenyésztő ajándékba adja a nem várt szaporulatot, akkor is, ha ez neki költségekkel jár. Valahol azonban azt is meg tudom érteni, ha az "anyagköltséget" ami lehet oltás, vagy a chip ára elkéri a leendő gazdiktól, hisz lássuk be az a gazdi, aki hajlandó költeni a kutyájára amikor magához veszi, nagy valószínűséggel egész életében gondozni fogja és nem dobja utcára amint felmerül egy kis állatorvosi költség.


Én is ismerek olyan tenyésztőt, aki 25 éve elismert kutyás, azonban véletlenül szerelemgyerekek születtek nála, mert vigyázott egy barátja más fajtájú kutyájára. Akkor mostmár ő is szaporító????

2010. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kiskutyát ingyen kapta. Normális, tiszta helyen voltak. Az első oltást és a féregtelenítést megkapták. Viszont nekem azért fura, hogy csakúgy véletlen összejöttek. Ennél szerintem jobban kellett figyelnie a gazdának.

Elméletileg az én kutyusom is így lett meg, hogy két különböző fajtájú törzskönyvezett szülő összemelegedett. Habár nekem kellett érte fizetnem, mikor haza akartam vinni de, annyira beleszerettem, hogy nem tudtam otthagyni.

2010. aug. 16. 09:30
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Mért lenne szaporító? Egy jó tenyésztőnél is sajnos előfordulhat ilyen, de ettől még ő nem lesz szaporító. Ha kapta a kiskutyát, akkor valószínűleg NEM akart rajtuk pénzt keresni.


Unom már, hogy mindenki ezen lovagol, hogy ki a szaporító, meg így meg úgy, bla bla bla...

Szánalmasak sokszor a "szaporítók" ellen küzdők, és bár én se szeretem a meggondolatlan fedeztetést, fialtatást, ezt mindenki ( az állatok tulajdonosa) döntse el maga, hogy hoz e le almot, vagy nem. Azt pedig mindenki tisztázza magában, hogy ki az IGAZI szaporító! Mert nem mindegy, hogy egy olyan szaporítóról van szó, aki rendes, családi körülmények között fialtatja a kutyáját, a kutyák mindent megkapnak (állatorvos, kölyöktáp, stb.), vagy egy olyan, IGAZI szaporítóról, akinek van 20 kutyája, és amikor lehet fialtatja a kutyáját, egy koszos ketrecben tartva, állatorvosi vizsgálatok nélkül, csak a pénz miatt...


Lehet lepontozni!

2010. aug. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Igazuk van, akik azt írták, hogy ez nem tenyésztő.

Egy tenyésztő felelős az általa létrehozott életekért. Nem fogja növelni a bizonytalan sorsú keverékkutyák létszámát.

Nálunk is 2 fajta van, nem keverednek véletlenül. Meg szándékosan sem. Lehet vigyázni a kutyákra, hogy ne forduljanak elő balesetek. Ha ilyen mégis megesne, előbb ivartalanítanám a kutyát, mint egy rakat keverék kölyköt próbáljak rásózni másokra. És létezik teljesen megbízható humánus magzatelhajtás is, ami manapság már teljesen veszélytelen, nem hormoninjekció, mint néhány évvel ezelőtt.

2010. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet,h tenyésztő volt,de lehet,h szaporítás.Én tudok olyan tenyésztőt,aki 100°az,és 2 fajtát tenyészt.ElőfordulhaTNAK BALESETEK.
2012. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!