Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » De most akkor mi az a szaporít...

De most akkor mi az a szaporítás? (Lent)

Figyelt kérdés

A szaporítás az azt jelenti hogy ha van egy szuka kutyája valakinek, akkor minden tüzelésnél ellettje? és beteg kölykök születnek?törzskönyv és oltások nélkül?


Vagy az is szaporítás ha valakinek van egy szuka kutyája és nagyon szeretne kölyköket, és befedezteti egy kannal és pl: születik 3 kölyök abból egyet megtart, kettőt meg elad, vagy barátoknál vagy ismerősöknél van? és kap oltásokat meg törzskönyvet. Ez is szaporításnak számít?


Mielőtt letámadtok, én egyikhez sem tartozom csak megkérdeztem:) Köszi a válaszokat.


2010. szept. 21. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Mindkettő szaporítás.
2010. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Neeee....

Miért kell minden nap újrakezdeni ezt a témát?! Ott a kereső bal oldalt, használni kell!

Baromi nehéz egyébként értelmezni a "szaporítás" fogalmát: Az a szaporítás, amikor valaki a kutyák mennyiségét (darabszámát) szaporítja (növeli) anélkül, hogy ezzel a fajta jobbátételén fáradozna. Ennek nem sok köze van a törzskönyvhöz, habár az tény, hogy törzskönyv nélkül alapból szaporításnak számít a dolog, de a törzskönyvezés önmagában nem elegendő ahhoz, hogy tenyésztésről beszélhessünk. Az csak szükséges, de nem elégséges feltétel.

2010. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a kérdést az én tegnapi kérdésem ihlette.... :)
2010. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Olvass: [link]


Ezen kívül gyakorlatilag minden szaporítás. A hobbi alom is.

2010. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem.
2010. szept. 21. 10:42
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Ami nem tenyésztés (törzskönyves kutyával, eü szürésekkel, törzskönyves kölykökkel, eredményekkel, tenyészszemlével) az szaporitás. Ennyi.
2010. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szaporítás és a tenyésztés között az a különbség, hogy a tenyésztők több kutyát tartanak, és a szukát olyan kannal fedeztetik, akivel a lehető legjobb, legegészségesebb, a standardnek leginkább megfelelő kölykök születnek.

Egy szaporítót nagyon nem érdekel, hogy az 5 kg-os havanese kutyájára rátesz egy 6 kg-os kutyát...ránézésre egészséges, kicsit nagyobbacska, mint a standard, de hát úgyis el lehet adni, vagy ismerőshöz fog kerülni...

2010. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!