Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki fedezés mikor ?

Yorki fedezés mikor ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szaporító azt le szeretném tisztázni , van egy 2 éves yorki kislány kutyám nagyon jó természetű jelenleg 2kg 25dkg . 3x tüzelt már .

Az lenne a kérdésem , hogy ideális a súlya , hogy legyenek kiskutyái vagy túl kicsi ? Honnan tudom meg állapítani hogy alkalmas ? ( kiskutyák ha lesznek családban maradnak )



2021. jan. 28. 15:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
95%

Nem a testsúlya meg mérete miatt mondják, hogy ne fedeztesd, hanem mert nem tudhatod, mit hordoz ő, és mit a választott kan. Ha pl a kutyád csak hordozója egy biztos halállal járó betegségnek, akkor ő maga nem beteg, nem látszik rajta semmi, de ha összekerül egy másik hordozóval, a kiskutyák egy része beteg lesz, ha olyan az adott betegség, el is pusztul. Nem tudom yorkiknál mire szűrnek, de az, hogy törzskönyves a kutyád, az mindössze annyit igazol, hogy fajtatiszta, és ismertek a szülei, azt nem, hogy nem hordoz semmilyen betegséget. Gondolom nem szeretnél a kiskutyáknak és a családtagjaidnak szenvedést okozni azzal, hogy betegek lesznek a kölykök.

Az állatorvosotok sajnos nem a legmodernebb gondolkodást képviseli, az első tüzelés körül már lehetett volna ivartalanítani. Gondolom a szűrésekről, a tenyésztés genetikai hátteréről sem világosított fel.

A tenyésztésnek egyébként az lenne a lényege, hogy minél jobbá tegyük az adott fajtát, pont ezért szokták a tenyésztők tenyésszemléztetni és különböző kiállításokra, munkaversenyekre hordani őket, hogy amelyik egyed nem elég jó a tenyésztéshez, az ne kerüljön be. A tenyésszemlén nézik többek között a kutyád küllemét, jellemét és a kötelező szűrések meglétét, ezek hiányában almot lehozni pedig felelőtlenség.


Szerintem tanulj még rengeteget, beszélj tenyésztőkkel, tájékozódj, mi kell a tenyésztéshez. Ha mindenképpen bele akarsz vágni, kelleni fog egy kennelnév, eredmény a kutyádnak, hogy bebizonyosodjon, érdemes a továbbtenyésztésre, aztán egy megfelelő kan, aki passzol a szukádhoz. Én a helyedben inkább keresnék egy modernebb technikával dolgozó orvost és ivartalanítanám a kiskutyát. A méhgyulladás, emlődaganat és különböző ivarszervi betegségek kialakulásának esélye lényegesen alacsonyabb az ivartalan kutyák körében, és ezek általában nem könnyen gyógyítható betegségek.

2021. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
7%
Itt az is szaporító akinek egyszer fial a kutyája. Drágáim, szaporító az aki haszonszerzési céllal elleti a kutyáját, szűrések meg minden nélkül, legtöbbször szar körülmények között tartva. Hol is van itt szó ilyenről?
2021. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
88%
De, bizony, szaporító vagy. Ha nem vagy tenyésző, de szaporítod a kutyádat, akkor szaporító vagy. Ennyire egyszerű
2021. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Jó ,nem gondoltam ekkora port kavarok egy kérdéssel....írtam a MI CSALADUNKBAN maradnának a kutyusok ! De köszi a válaszokat , ne hergeljétek egymást . 🤦‍♀️🙏🏻

Állat-korház 50kmre van ahonnan a dokink is jön .

2021. jan. 28. 16:16
 15/36 anonim ***** válasza:
84%

"Drágáim"

Miért van az, hogy akinek nicsen észérve, értelmes érve, az személyeskedni kezd primitív alja módon?

2021. jan. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%

Ha tudtad, hogy a kérdés port kavar, akkor csak provokálni akartál.

Ennyit erről.

2021. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Utolsó nem tudsz olvasni... a nem tudtam az szerinted mit jelent ??

🤦‍♀️🤦‍♀️

2021. jan. 28. 17:01
 18/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom aki privát üzenetet ír, hogy dögöljek meg az mit érez ? Vagytok páran kapásból 4 üzenet nem mondanám , hogy a legszebb magyar szavakat használtàk ....

köszönöm hogy ezt kapom tőletek . Pacsi ✋🏻

2021. jan. 28. 17:26
 19/36 anonim ***** válasza:
77%

A frászt maradnak családban azok a kölykök.


Születik 5 db. kölyök, akkor azzal mit csináltok majd? Számold csak ki, hogy mekkora összeget jelent majd a tartásuk.


Aztán ott van még az is, hogy egy falka összetartásához magas szintű tapasztalat és ismeretek szükségesek, amit csak képzőktől lehet eltanulni, különben lesz egy rakásra való neveletlen ebed, amiktől két lábbal akarsz majd megszabadulni, ahogyan ez nagyon sok esetben történik is (sajnos). Teljesen más dolog egy kutyát, két kutyát és megint más dolog sok kutyát nevelni. Ezt egy felelős állattartónak szerintem fel kell tudnia fognia.


Az, hogy "nagyon jó természetű jelleg". Ezt te honnan tudod? Mindenki ezt állítja a saját kutyájáról. Dolgoztál már idegen kutyákkal, hogy ennyire jól meg tudod ítélni a jellemét? Hány kiállításon vettél részt eddig?


Ha szakmai közösségben megfordultál már volna, akkor rég letettél volna erről, mert felelős állattartók közül senki nem javasolja a szaporítást. A kérdés alapján én még azt is kétségbe vonom, hogy tenyésztőtől származik a kutyád, nemhogy valaha is betetted volna a lábadat egy kutyaiskolába vagy bármilyen más kutyás közösségbe.

2021. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%

Milyen hiszti? Az neked hiszti, hogy talan nem kene 0 tudassal szaporitani csak azert,mert fifike cuki?

Szerintem itt csak te vagy a frusztralt fasz :)

2021. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!