Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani a kutyának,...

Meg lehet tanítani a kutyának, hogy ne tartsa fel a farkát?

Figyelt kérdés

Tudom, kicsit hülyén hangzik a kérdés, de mindjárt kifejtem :D

3 éves kanom van, kiállítási kutya. A standard szerint a fajtánál a hátvonallal egy szintben, vagy kicsit lejjebb hordott farok az előírt. A kutyám meg is felel ennek, de ha előtte mennek a ringben más felnőtt kanok, van, hogy magasra emeli, zászlózik a farkával mozgás közben. Otthon, vagy ha egyedül vagyunk nincs ezzel gond, szóval ez egyértelműen testbeszéd. Öntudatos kutya, jelzi, hogy ki a menő, hiába amúgy gyönyörűen viselkedik, tudja, hogy a ringben mi a dolga, nem zavarják meg a többiek, akár szembe is állíthatjuk őket.

Ha ő megy elöl akkor általában nem csinálja. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy mivel ösztönös dolog ez van? :D


2021. jan. 28. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Bordereknél is ez van, ott láttam már, hogy valaki rászól a kutyájára és az olyankor lejjebb engedi a farkát.


Szerintem meg lehet nekik tanítani, de nem konkrétan azt, hogy tartsa lent, hanem, hogy ne pörgesse fel magát és emiatt szabályosan fogja hordani.

2021. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez egy természetes reakció, kommunikál.


De ezen az oldalon valószínűleg nem fogsz releváns választ kapni, olyanokat keress fel személyesen, akik kifejezetten a saját fajtádban tudnának tanácsot adni.

2021. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2021. jan. 28. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ a farok, hogy a kutyád rád figyel-e, vagy másra. Ha rád figyel és "követő" módban van akkor a feje egy vonalban van a testével, a fülei lecsapva, farka pont úgy, ahogy szeretnéd. Ha "felfedező" módban van akkor a fejét felfelé tartja, fülei állnak, farok a magasban, befeszül.
2021. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Miért kéne szabályozni, hogy tartsa a farkát? A kutya nem egy játék... Kommunikálni próbál a farkával, most ezért rászólni...
2021. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érdekes amúgy, mert ettől eltekintve nem látom rajta, hogy a többiekkel lenne elfoglalva. Nyilván, tudatában van, hogy ott vannak, főleg ha előtte futnak fél méterre. De nem érzem feszültnek, nem borzolja a szőrét, nem húz feléjük, teljesen irányítható. Csak a farkával azért jelez. Volt, hogy utólag láttam csak a felvételen, mert amúgy tényleg nem érzem jeleit annak, hogy a többi kutyára összpontosítana.
2021. jan. 28. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Akkor nem felel meg a kutyád ennek a pontnak, mert a tartás a farok alakjának a következménye. A te kutyádé kunkorodik, ezért tud vízszintesnél feljebb menni. Ez adottság, nincs mit szabályozni rajta és nem is szabad ezért rászólni a kutyára.
2021. jan. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem kB minden kutya fel tudja emelni a farkát, akinek van. Nem a hátára kunkoritast kell elkepzelni.

Sokszor fotózzuk, és mindig jól tartja, kivéve ha más kutyákra reagál. 🙂

Vannak hibái nyilván, de ez pont nem az 😁

2021. jan. 29. 10:25
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mutass róla képet, mert ezek szerint félreértettem. A zászló módjára felemelés csak úgy lehetséges, ha kunkorodik a farok.
2021. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
9. Ez hülyeség. Egy huskynak kunkorodik a farka. Ettől függetlenül más kutya is fel tudja emelni.
2021. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!