Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napiszinten mit lehet tanítani...

Napiszinten mit lehet tanítani egy kutyának?

Figyelt kérdés
Mentálisan is leakarom fárasztani a kutyám. (Tanítással). De mindennap mit lehet neki tanítani? Ül, marad, fekszik, apportírozát már megtanítottam. Ezeket kéne gyakorolni?
2019. márc. 25. 07:49
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Mehettek tovább is, a trükkökre. Pl. lelövés, pacsi:

[link]

2019. márc. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Mi a tanultakon napi szinten végig megyünk. (Sajnos mivel a fejem nem káptalan valami mindig kimarad).

Amit mi tudunk:

Alap fegyelmező.

"Választ": (két bezárt öklöm közül válassza ki, amelyikben a falat van. Nem nehéz, de jó buli)

"fel": lét lábra áll

"Hopp": Átugrik alkalmi akadályon.

"Pacsi"

"Gazdasszonyhoz": Odamegy a megnevezett személyhez (Szintén nagy buli). Ezt lehet csinálni a szabadban is: Ketten sétáltok egymástól jó pár méterre. A kutyát külditek egymáshoz. Szerintem jobban lefárad, mint a hívástól.

"Itt a piros, hol a piros": Van három tejfölös pohár. Az egyik alatt piros szársztáp (Képzeld el az eladót, amikor piros száraztápot kértem...). A kutya leül. Megy a duma: gyorsabb a kéz, mint a szem, és keverem a poharakat. Vezényszóra a kutya felborítja a poharat, ami alatt a falat van. (itt a visszafogás a nehéz, hogy kivárja a rítust, utána buli)

2019. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
101 kutyatrükk c könyvet ajánlom
2019. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"101 kutyatrükk c könyvet ajánlom" Nem vagyok elájulva a cucctól. A kutya pórázon, az oktató kényszerít (lenyomja a fenekét stb.).. ez nem élvezetes és megbízhatatlan kutyát nevel.


Ezt tudom ajánlani: https://www.youtube.com/user/kikopup/videos


A meglévőket folyamatosan gyakorolni kell, szinten tartani + mindenféle nehezítéssel: más környezetben, más társaságban, játék mellett, más kutya mellett, macska mellett stb.


- Szemkontaktus (ennek "alapbeállítás"-nak kellene lennie, bármi van, nem para, nézzen rád)

- "Hagyd!" azért ez létfontosságú lenne, kiterjesztve mindenre, amit rohadtul békén kell hagynia a döglött patkánytól kezdve a lehullott kaján és a szaladós macskán át Pistikéig. (és azért hagyd, mert rövid, éles és mégsem ordíthatod a nagymamára, hogy "fúúúúj")

- "Megvagy!" (bármilyen szituációban hirtelen tudd megfogni a kutyád - és ő ezt természetesnek vegye, ne parázzon rá)

- Pacsi, jobb és bal kézzel is - átvezetve akár tárgyakra is

- Jobbra forog, balra forog

- Hátrál

- Ugat

- Szlalom láb között

- Kerüld - bármilyen tereptárgyat - hasznos, ha valamiért nagyon nem tudsz vele együtt mozogni (beteg vagy, fáradt vagy stb.)

- Tárgyfelismerés

- Szagfelismerés

- Ember / más kutya / más állatok nevének felismerése

- Touch

Csak így ami hirtelen eszembe jutott...

2019. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszön szépen a válaszokat. Azt a mönyvet már korábban olvastam. Az utolsó válaszoló trükkjeivel bepróbálkozom.
2019. márc. 27. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!