Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát megtanít...

Hogy lehet egy kutyát megtanítani úgy pelenkát használni, hogy közben kint is el merje végezni a dolgát?

Figyelt kérdés
Sok kutyás csoportban látom, hogy a kutyák akik pelenkára lettek szoktatva, nem mernek kint pisilni. Érdekelne, hogy meg lehet-e tanítani őket, hogy mind a kettő opció lehessen nekik?
2021. jan. 28. 21:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. A kutya kovetkezetes. Vagy csak bennt vagy csak kinnt pisil kakil.
2021. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Miért akarod rászoktatni, hogy bent végezze a dolgát, ha már szobatiszta?
2021. jan. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Meg lehet tanítani. Húgom kutyusa is általában kinn végzi a dolgát. De direkt van neki kitéve pelus is, mivel előfordul, hogy éjjel is ki kell mennie. Vagy napközben, amikor senki sincs otthon. Bár benn csak pisilni szokott.
2021. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Eleve a pelenkás dolog kérdéses.

Egyrészt undorító arra nevelni a kutyát hogy a lakásba végezze a dolgát, majd ott terjengjen a szag. Egy idő után beleivódik a falba, mint a cigifüst, de mivel te benne élsz nem veszed észre. A nyilvános wcknek is van egy jellegzetes eltüntethetetlen húgyszaga.

A másik hogy a kutya összekeverheti a pelenkát a szőnyeggel, kanapéval, ággyal, fotellel...

2021. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
3-mas vagyok. Egyébként szobatiszta kutyáról van szó. A pelenka csak a biztonság kedvéért van kitéve.
2021. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%
A pelenka azt tudatosítja a kutyában, hogy házon/lakáson belül bárhova lehet (szőnyeg, földön lévő ruha stb). Szóval a pelenka nem a legjobb megoldás. Tehát nem lesz szobatiszta tőle. Ha pelenka mellett azt akarod, hogy kint is végezze a dolgát, akkor azzal meg pláne összezavarod és nem fogja érteni, hogy mit akarsz tőle, illetve mindenhova üríteni fog, ha sikerül megtanítanod rá. Szóval vagy-vagy, de a kinti ürítésre szoktatás a kutyának és neked is sokkal jobb.
2021. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

3-mas vagyok, köszi a 0-ra pontozást! :)


Nos, tesóm kutyája benn csak a pelusra pisil, sehová máshová. Sosem fordult elő, hogy a szőnyegre, vagy a kanapére végezte volna a dolgát.

Szobatisztaságra lehet mellette szoktatni, de a napi sétát nem szabad hanyagolni. Aki meg mást mond, annak valószínűleg kutyája sincs, vagy nem foglalkozott még kutyával.


Lehet ismét lepontozni! :)

2021. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, en csak a gyakorin olvastam eddig azt a legendat, hogy mukodik a pelenkas dolog :D

En megmondom oszinten, hogy probaltam anno, amikor a kutyam meg kolyok volt, es nem tudtam munka miatt olyan gyakran levinni, mint kellett volna... dee rettenetesen bezavart a szobatisztasagba, nagy hiba volt. Soha nem tanulta meg normalisan hasznalni, a lakasban mindenhova bepisilt/kakilt, kint nem volt hajlando, igy kb 2 honap szenvedes utan felszedtem az egeszet a francba, aztan kezdhettuk teljesen 0-rol a kintre szoktatast.

2021. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Kutyám kiskorában pelenkára ment, 6 hónapos kora óta szobatiszta, mégis ha valamiért szükséges pelenkára is megy. Nem szőnyegre, nem máshova, pelenkára. Múltkor összeszedett valami hasmenéses vírust, láttam hogy mennie kell, gyorsan letettem a pelust és egyből ráment. Amíg nem jött rendbe a hasa, ott volt neki a pelenka és használta.


Meg lehet nekik tanítani. A pelenka mindig ugyanott legyen.

2021. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Egyetértek az utolsóval. A pelenka mindig ugyanott legyen. Plusz minden kutya más, van, amelyiknél működik a módszer, van, amelyiknél meg nem. De azért, mert XY kutyájának nem működik a pelenka + kinti dolog, hülyeség lepontozni azt, akinél meg simán megy. De sajnos ilyen az emberi természet. Ha valakivel nem értünk egyet, nem biztos, hogy a másik a hülye. Csak talán a kutyája más kaliber, más jellem.
2021. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!