Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell használni miket...

Hogy kell használni miket lehet vele megtanítani? Vettem egy behívó pórázt .

Figyelt kérdés

[link]


holnap érkezik meg ...


Ötleteket várok:)


2010. aug. 9. 23:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez főleg akkor jó ha a kutyáddal baj van, nem akar visszajönni. Ezzel biztonsággal meg tud neki tanítani.
2010. aug. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem minden körülmény között jön vissza és így nem merem elengedni :(

arra gondoltam ezzel azt is megtaníthatom neki hogy nem mehet ki a kapun csak pórázzal .... hiszen ha elindul valaki vissza tudja rántani úgy hogy nem is érzi hogy pórázon van :)


remélem hatásos lesz ...

2010. aug. 10. 00:29
 3/14 anonim ***** válasza:
azért próbáld meg nem erősen rángatni, ettől a kapun nem mehet ki-megrántom a nyakát verzió nem biztos h jó.
2010. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hogy taníthatom meg akkor ???
2010. aug. 10. 02:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Hosszú póráznak hívták régebben. Szép új neve van.:))

30 évvel ezelőtt is ezzel tanítottuk a kutyáknak, hogy a gazda keze messze is elér.

Nem tudom, mekkora a kutyád, de arra figyelni kell, nagytestűnél a megakasztáskor bizony égetheti a tenyeret. Nincs olyan anyag, ami gyors csúszáskor ne égetne.

2010. aug. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én javaslom ezzel tanítsd meg neki, hogy minden körülmények között jöjjön vissza hozzád. Ez a papíron is rajta van, és kapsz hozzá leírást minként tudod ezt megtanítani. Sok szerencsét !!!
2010. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Matyi87 ***** válasza:

Biztos, hogy jó dolog és biztonságos, főleg olyan helyen, ahol autóval is találkozhat, ha elszalad. De a kutya sem hülye, hamar megtanulja, hogy a karabiner kattanás az egyben a szabadságot is jelenti. De a vezényszót jól lehet így gyakorolni.

Viszont én úgy is gyakoroltam a kutyusommal, hogy jutalom falat a kezemben, párom megfogta és mindig egyre messzebb mentem tőle és úgy hívtam be. Ez beválik akkor is ha nincs póráz. Ha nagyon nem akar bejönni hátat fordítasz neki és elindulsz a másik irányba.

Nem sokkal volt több fél évesnél egyszer, mikor már minden trükköt bevettem és nem jött vissza egy parkban, beültem az autóba és elindultam, ez nagyon bevált. Utána sokkal jobban figyelt rám :)

sok szerencsét

2010. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Többféle módon használható:

Kezdéskor: hagyod, hogy szaglásszon, nézelődjön, és időről-időre hívod, ha a füle botját sem mozdítja, tudsz neki jelzést adni, vagyis mint a csengőzsinórt, kicsit meghúzogatod. Csak annyira, hogy a figyelmét fel tudd hívni, aztán mikor elindul feléd, megdicséred.

Középhaladó szinten: 10 m már jól használható arra, hogy a kutyád viselkedésében leteszteld, hogy mennyire figyel: Amíg még szép laza a póráz, nem szólsz a kutyához, csak irányt váltasz. Ha ilyenkor a kutya nem figyel, vagy nem követi a mozgásodat, a póráz fog ismét "jelet" adni neki.

Végül: a pórázt a kutyán hagyod, és azzal együtt elengeded. Ha be akarod hívni, és semmit nem reagál, elindulsz a póráz vége felé, rálépsz, végiggyalogolsz rajta, és végül (ez az erő legsötétebb oldala) megbünteted. A büntetés után egy-két lépést hátralépsz a pórázon, és esélyt adsz a kutyának, hogy javítson: újra behívod, ilyenkor legtöbbször jön is "puncsolva", majd újra elengeded játszani. A pórázt addig nem veheted le a nyakörvről, amíg a behívásod nem lesz tuti! (persze így elég koszos lesz :) )

Sok Sikert!

2010. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a kapun ne azért ne menjen ki mert megrántod, mert akkor ha nem lesz rajta póráz kimegy mert úgyse tudod megrántani.

Ezzel terepen behívást lehet tanulni meg nyomkövetést.

2010. aug. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az a kifogás, hogy ha nincs rajta, nem csinálja-fals. Akár a nyakörves, akár a jutalomfalatos tanításnál is egy idő után anélkül is működik a tanított dolog, hogy kapja a jelzést. Csak annyi kell, türelemmel kivárni, hogy rögződjön a kutyában a tanult dolog.
2010. aug. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!