Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Az 5 éves lányom...

Mit tegyek? Az 5 éves lányom ragaszkodik ahhoz, hogy minden sétára sálat tekerjen a kutya nyakára.

Figyelt kérdés
Közepes méretű, mentett kutyus. Lányommal első látásra kölcsönös szerelem volt köztük. Kijelölt neki egy régi sálat, amit már nem használ, és azt mindig nem szorosan a kutya nyakra tekeri, mert ne fázzon... elmagyaráztuk már neki, hogy Palacsintának nincs szüksége sálra, de azzal "támadott" vissza, hogy akkor miért lát sok kutyán ruhát, ha nem fázik. A környékünkön sok néni van, akik előszeretettel raknak mindenféle kutyakabátot a kutyáikra (de sálat nem). Erre igazán nem tudtam mit mondani. A kutya nem akarja levakarni magáról, de azért mégis fölösleges...
2021. jan. 30. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, számomra ez tipikusan az a probléma, amit értelmesen el kell magyarázni a gyereknek és megértetni vele.

Ilyen alap szülői skill

2021. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Nagytestu kutyam oltoztetem. Jarunk futni stb. Szerintem nalad fiatalabb vagyok.

Hazahozatal utan Lattam,h nem akar saetalni,feloltoztettm. Azota szivesebben jon.


Miert fazzon a kutyam,ha tellik ruhak ra???

2021. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem tacskóm van, mindig furán néztem, ha valaki öltöztette a kutyát, de annyira fàzott ha kimentünk, hogy gondoltam próba szerencse. Aztán nekem is hihetetlen volt, hogy ha ki kellett menjen, nem a póràzt, hanem a kabàtot hozta.. Ha nem szeretnè , nem hagynà, de szinte ő kèri.
2021. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Árt a kutyának ezzel?

Ha nem, nincs vele gond.

2021. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A ruhával nincs gond, ha a kutya fázik, vagy nem szeret esőben elázni, de a sál akadályozhatja. Az én félhosszú szőrű kistestű mentett kutyám is fázósabb most, mert bent nagyon fűtenek (távfűtés, sajnos régi radiátorral, amit nem tudok letekerni), és kint hidegebbnek érzi a levegőt, van kabátja. Esőben nem szeret sétálni, de esőkabátban legalább hajlandó egy kis pisire kimenni. Vegyetek kabátot a kutyának, válassza ki a kislányod a színét, a fazont, méretet meg te, a sálat meg magyarázd el, hogy ha lecsúszik, a kutya rálép és elbotlik. Egy kutya esőkabát amúgy sem haszontalan.
2021. jan. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek láthatósági mellényt a kutyának, az most, amikor még korán sötétedik, nagyon hasznos. A kislányod öltöztetheti, de a kutya számára kényelmes, pontosan illeszkedik, és még tanítani is tudod vele a gyereket a biztonságos közlekedésre.
2021. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Varrd a sálat belebújósra és vágd rövidre, elfér a nyakörv mellett.
2021. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Én kesztyűt is adnék a kutyára.

Rád meg egy szájkosarat kedves kérődző!

2021. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem engedd, ártani nem fog, kislányod is boldog lesz.
2021. jan. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de pontosan ez a baj a "kutya gyerekpótlék" támadásokkal. Szerintem alapvetően nem lenne baj, ha az ember úgy tekint a kutyájára, mint egy gyerekre, hiszen mindig vigyázni kell rá és meg kell nevelni, hogy okos kutya lehessen, de sajnos úgy látom már a gyereket sem menő nevelni csak elkényesztetni, nemhogy egy kutyát.

Alapvetően nem azzal van a baj, hogy a kutyára nem kell sál (mert ha figyelsz rá nem lesz semmi baja tőle), hanem azzal, hogy gyakorin kell megkérdezned mit mondj a gyerekednek, aki sálat akar rakni a kutya nyakára.

Az én szüleim egyáltalán nem voltak szigorú szülők, nem ütöttek sosem, de mégis felnéztem rájuk annyira, hogy ha azt mondták valamire, hogy nem szabad! és ráadásul el is magyarazták, hogy miért nem, akkor nem csináltam.


Tudom, most le leszek pontozva, mert mindenkinek fáj az igazság, de sajnos általánosságban ez van. (Természetesen vannak kivételek, még mindig vannak normális szülők, szuper gyerekekkel, tehát akinek nem inge..)

2021. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!