Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ragaszkodik ennyire...

Miért ragaszkodik ennyire hozzám a kutyám?

Figyelt kérdés
Már lassan 3 éve van nálam egy terrier-tacskó keverékü kiskutya.Még 2012 nyarán hoztam el egy gazditól aki minél előbb meg akart tőle szabadulni.Hat hetes korába került hozzám.Rögtön el is vittem állatorvoshoz,ahogy ezt mai napig is teszem(minden hónapba egyszer!)Egy baj van vele,nagyon de nagyon ragaszkodik hozzám! Akárhova megyek jön utánam,ha pedig bezárom ott ül az ajtóba és vár,egy falatot nem eszik mig vissza nem értek.Mindig akkor eszik ha én ott vagyok mellete! Ha pedig elmegyek de ő nem látta akkor pedig keres egyfolytában.Azért már sajnálom őt,netalán ha nekem el kellene menjek egy hosszabb útra pl 1 hónapra akkor szegény tuti éhenhalna mert nem enne! Kocsiban pedig kész katasztrófa vinni mert mindig az ölömbe ülne hiába ott van melletem fél méterre sem! Mi tévő legyek,mert már kezdtem sajnálni szegényt!

2014. ápr. 22. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szimplán neveletlen, te meg még sajnálod is.
2014. ápr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert szeret. Ha elutaznál, a kutyát nem vinnéd magaddal? Kutyásként ez nekem valahogy magas. Ha már elutazom, olyan helyre megyek, ahova kutyát is be lehet vinni. A kocsiban való utazást úgy oldd meg, hogy veszel neki egy szállítóboxot, beleteszed a kutyát, a boxot be a kocsiba, és kész.
2014. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy az első jól írja, egy kis nevelés sem ártana neki.
2014. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tulajdononának tekint, ő aggódik érted, hogy valami bajod esik, azért próbál mindig szemmel tartani. Ki kéne alakítani a szabályokat, és azt mindig be is tartatni, hogy nem ő dönti el a dolgokat és nem zsarolhat téged, ezzel az uralmában tartva. Azzal kezdeném, hogy elé tenném a kaját, elmennék, visszamennék 10 perc múlva és ha nem nyúlt hozzá, másnap újra esélyt kap az evésre. Nem fog éhen haln.PaPár nap és megeszi nélküled is és tisztelni fog.
2014. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás.
2014. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emlékezz vissza, kiskorában nem volt olyan alkalom (akár pár nap, akár hosszabb idő), hogy ott voltál mellette/közelében mikor evett?

A párom kutyája csinálja azt, hogy csak akkor eszik, mikor ott van a gazdi, de mondjuk ő kiskorában beteg volt (lyme-kór), és azért szokta ezt meg.:/

2014. ápr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit másik szemszögből nézzük....

Az én kutyám abszolút nem neveletlen! Ezt előre leszögezném. Mégis produkálja a fent leírtakat+ amint kiteszem otthonról a lábam, addig ugat, amíg haza nem érek. Ha kell, berekedésig, de végig csaholja. Volt, hogy a műanyag tányért csak apró darabokban találtam meg, mindent amit tud szétszed. Gumijáték, textil játékok, vékonyabb takarók.

Neveltük így, neveltük úgy, ilyen szakirodalom, olyan állatorvos. Amíg (nem mondom meg az állatorvos nevét, de csak jót tudnék róla áradozni) ki nem derült, hogy szeparációs gondokkal küzd.

Amint betoppanok, az egész sztorit elvágták és minden megy a megszokottak szerint. Nem tudsz vele különösebben mit kezdeni, max homeopátiát ki lehet próbálni.

Autóbal viszont a kutyának ketrecben vagy szállító boxban a helye, és ez nem a mi kényelmünket szolgálja csak, hanem az ő biztonságát, valamint tudnia kell, mikor hol a helye. :)

2014. ápr. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szeparációs problémákat, kölyökkorban ki lehet küszöbölni. Ha egész nap otthon tudnál vele maradni, akkor is menj el, először rövid időre, majd egyre hosszabbra, hogy szokja. Az is megoldás lehet, hogy a házban is tartasz egy szállítóboxot. Ha elmész, berakod a dobozba, megvárod míg megnyukszik és úgy hagyod ott. Az ilyen boxokban nyugisabbak szoktak lenni, mert olyan mint egy kuckó vagy odu.
2014. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!