Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házörző,de gyerekbarát nagytes...

Házörző,de gyerekbarát nagytestű kutyus?

Figyelt kérdés

Német dog vonalon indultam,de rájöttem,hogy ő inkább házban lenne. Németjuhászt nem szeretnénk,egyéb okokból.

Golden retriver és labrador nem nagy örzi a házat. Cane corso is tetszik,de talán ő és egy rottweiler túl "erős" egy gyerek mellé. Nem is a ház örzése a lényeg mert van kamera,riasztó. Csak hogy határozott legyen. Leonbergi gyerek barát?


2021. jan. 31. 15:07
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Illetve tibeti masztiff amit olvasgatok tegnap óta.
2021. jan. 31. 15:14
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Hovawart
2021. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Bernáthegyit tudnék még javasolni, jó lehet jelzőkutyának, de termete miatt házőrzőnek is megteszi, ha gazdáit pedig veszélyben látja támadni is tud. De emellett nagyon emberbarát, gyerekek mellé is tökéletes. De egyébként a leonbergi is nagyon gyerekbarát, és házőrzőnek se rossz. Tibeti masztiff kevésbé gyerekbarát, de nyilván tanítható.
2021. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Kaukázusi juhászkutya
2021. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Beauceron vagy Hovawart, ha kint akarod tartani, de a fűtött ház nekik télen létszükséglet, akkor is ha nem annyira rövid a szőrük...
2021. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) a bernáthegyi eszembe sem jutott. De azthiszem sétáknál kell hozzá a férjem erős karja :D
2021. jan. 31. 16:09
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nevelni a kutyat normalisan, igy nem fog huzni setanal, tehat ne emiatt zarj ki egy fajtat :) Az en 20 kilos keverekem is ugy elrantott, hogy csak na, amikor hozzamkerult, de jartunk kutyasuliba, ami nagyon hasznosnak bizonyult, igy hamar sikerult tobbek kozott errol is lenevelni.
2021. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
74%

Gyerekkoromban pulink volt, szóval elfogult vagyok: az mindenre jó!


Vendégségben nyaraláskor a bernáthegyi és a dán dög tünt fel, mint óvókutya, de szerintem a betörők kedvét is elveszi.

2021. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Komondor.
2021. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A tibeti masztiff elég szeszélyes gyerekek mellé rakni. Anatóliai juhászkutya. Szereti a gyerekeket, de hozzá biztos vagyok benne, hogy nem sokan mernének bemenni.
2021. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!