Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes-nagytestű kutyások...

Közepes-nagytestű kutyások mennyire vannak általában tekintettel a kistestű kutyásokra séták alkalmával? Mi a ti tapasztalatotok? Akinek nagyobb kutyája van, ti mennyire figyeltek erre?

Figyelt kérdés
Egy kistestű kutyának kellemetlen lehet, ha egy nagyobb lerohanja. Látok olyanokat, aki erre odafigyel, nem engedik a kutyájukat rárontani egy másikra még akkor sem, ha mindkettő csóválja a farkát, de olyanokat is, akik nem figyelnek erre, van, akinek vicces is, ha a kisebb kutya rámorog a nagyobbra, aki lerohanta, más a másik gazdit akarja nevelni, de a saját kutyáját nem fogja vissza, hogy ne rohanja le a kicsit.

#kutyák találkozása
2021. febr. 1. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Séta közben nem szabadna elengedni a kutyákat az utcán vagy máshol sem, max a kutya futtatóban. Nekem nagytestű kutyám van, minden másik kutya felé támadós (nem szocializáció hiány, ilyen a természete), de eszem ágában sincs elengedni az utcán. Sőt, ha találkoznék olyannal akinek el van engedve a kutyája, rá is szólnék, mert ha a kutyája csak ismerkedni is jönne, összeverekednének.

Az én tapasztalatom amúgy az, hogy a kisebb testű kutyák szoktak általában a kekeckedni a nagyobbakkal.

2021. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Szocializalatlan a kutyad,ha megijed egy nagyobb kutyatol. Vidd kutyaiskolaba ahelyett,h mindenki mast hibaztatsz....


Kiskoraban kell szocializalni nala nagyobb kisebb stb kutyara. Ha ez kimaradt,nehmar mas legyen a hibas......

2021. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Közepes-nagytestű kutyáim vannak. Az egyik 20, a másik 35 kiló. Az én tapasztalatom az, hogy a kistestű kutyásokkal több gond van. Őrjöng a kutyájuk a póráz végén, nem tudják őket behívni. A nagytestű kutyások rá vannak kényszerítve arra, hogy jól nevelt legyen a kutyájuk, hiszen például egy 25 kilós kutya is ha akar, el tud rántani egy embert, ahogy én láttam, több nagykutyás is jár kutyasuliba.

Persze nem azt mondom, hogy az összes nagykutyás szent, de én kevesebb neveletlennel találkozok. De a normális kiskutyások is sokat szívnak, mert egy agresszív nagytestűvel szemben még csak meg sem tudja magát védeni a kiskutya.

2021. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Megerősítem a 3-as válaszolóz, javarészt yorkik, bichonok egyéb aprók rongyolnak oda vagy a mudimhoz, vagy az agaramhoz, akár szabadon, akár csavarodik a flexi mindenhova. De rohant már felénk fénysebességgel Nembánt, a labrador.


Szerintem aki tahó, mindegy mekkora kutyája van. Nincs ilyen, hogy a nagy kutyások ilyenek, a kis kutyások meg olyanok. Normális kutyás van,meg olyan, aki tojik a szabályokra.

2021. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem egy mentett kutyám van, nem kölyökként került hozzám, dolgozom az előéletén, de nem szereti, ha egy másik kutya lerohanja, akik normálisan közelítenek, azokkal a maga óvatosságával ismerkedik, és nincs probléma.
2021. febr. 1. 11:57
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
2 csivavám van, pont ma rohanta le őket morogva egy közép uszkár. Felrúgtam, vinnyogva elfutott. Gazdája behívni sem tudta... támadó vagy pofátlan kutyát gond nélkül helyre teszek, aztán a gazdának áll feljebb, pont nem érdekel. Nevelje meg a kutyáját. Enyémek nem mennek oda senkihez, csak a barátaikhoz, mástól is elvárom, hogy a kutyája ne sprintelve érkezzen 30 méterről...
2021. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Óriás schnauzerem van.


A tapasztalataim a következőek a kistestű kutyásokkal

Kb egy harmaduk normális

Két harmaduk:

Egy részük random felkapja a kutyáját és szalad, ha meglátja a jól nevelt pórázos kutyámat (wtf???)

Másrészük tojik nevelni a kutyáját mert kicsi és nem bánt. Póráz nélkül szaladgálnak össze vissza.


[link]


Ilyen posztokat napi szinten olvasni nagyobb kutyás csoportokban

2021. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nevelem a kutyámat, dolgozom az előélete miatt visszamaradt dolgokon, rengeteget javult, de ez nem 2 perces munka, nem egy tiszta lapot kaptam egy kölyökkel, de természetesen vállaltam így, sok melóm van benne, ami látszik is. Nincs is mindenkivel gond, ha ez nem jött volna át a kérdés kiegészítéséből vagy a hozzászólásomból, mert vannak, akik tényleg nem engedik odarohanni a kutyájukat egy random másik kutyához, de azért vannak, akik igen, és problémám velük van, akiről tudom, hogy nem számíthatok jobbra, azt el is kerülöm, ha tudom, a kutyám már egész jól tud továbbhaladni más kutyák mellett, csak ez a lerohanás olyan neki, mint hogyha sarokba szorítanák. Nem szoktam felkapni egyébként, nem 2kg azért, inkább 10kg közeli, de ha miniatűr lenne, akkor sem kapkodnám ölbe, mert az tudom, hogy nem jó.
2021. febr. 1. 13:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindig pórázon sétáltatok, nem vagyok a póráz nélküli séta híve, ha nem lenne jogszabályban, akkor sem támogatnám a póráz nélküli kutyasétáltatást.
2021. febr. 1. 13:29
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ismerős a helyzet, 3-as vagyok. Nekem is félelem agresszív volt az egyik kutyám, mentett. Egyszer olyan volt, hogy akkor még élt az idős (14 éves), süket kutyám is, aki nem szereti az idegen kutyákat. Alapból nincs vele gond, de nem akart barátkozni, ha nem vette a másik kutya a jelzéseit, akkor odakapott jelzés szinten.

Sétáltam így a kutyáimmal, egy spánieles nő először elengedett, majd a kutyája elkezdett követni minket, hogy haverkodjon az enyémeimmel. Na ekkor már gondoltam, hogy ennek nem lesz jó vége, legyintettem a kutya felé egyet, hátha visszaszalad a gazdihoz. Ekkor a nő elkezdett velem üvölteni, hogy miért akarom megverni a kutyáját...

2021. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!