Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek és nagytestű kutya...

Kisgyerek és nagytestű kutya összeszoktatása. Tapasztalatok, vélemények, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom, és egy 7 éves német juhászunk. A kutyánk okos, jó természetű, szófogadó kutyus, foglalkoztunk vele, neveltük, tehát abszolút normális, nem agresszív, lehet vele bírni, nincs a fejünkre nőve vagy ilyesmi. Teljes mértékben érti, hogy a gyerek a falka része, hozzánk tartozik, nem próbálja, soha nem is próbálta bántani.


DE. Nagyon aktív természet, nagyon kitörően tud örülni, egész nap képes rohangálni, mint akit felhúztak, egy perc nyugta nincs. Az oka, hogy még nem szoktattuk mellé a gyereket az, hogy mindig féltünk tőle, hogy elgázolja, felborítja, meglöki, megijeszti. És nem alaptalan sajnos, minket is majd fellök néha, olyan vehemensen tud közelíteni. Tudom, a mi hibánk amúgy, kölyökként kellett volna erről az idétlen ugrálásról leszoktatni, csak akkor még kanyarban sem volt a gyerek téma, bele se gondoltunk, hogy ilyen bajunk lehet, minket meg nem zavart annyira a dolog.


Szóval a kérdésem, hogy így 7 évesen hogyan tanítsam meg neki, hogy legalább a kicsihez lassan és nyugodtabban közelítsen, figyeljen oda rá? Szeretném, ha tudnánk együtt játszani az udvaron, de így nem tudunk, mert folyton attól parázok, hogy fellöki a gyereket, megijeszti, átmegy rajta. Azt meg annyira utálom, hogy ha kimegyünk a gyerekkel, a kutyát be kell zárni a kennelbe :( A lányomat érdekelné amúgy a kutya, megsimogatja, nézi, örül neki, szólongatja a nevén, de mindig felveteti magát, ha közelít, mert fél ettől a nagy lendülettől, ő maga nem mer odamenni hozzá. Úgy szoktunk együtt sétáltatni, hogy a lányom hordozóban van a hátamon, így biztonságban érzi magát. De örülnék, ha nem félne tőle, és a kutyánk is tudna óvatosan közelíteni felé. Ötletek?


2017. júl. 12. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ugrálásról, belétek rohanásról a kisgyerek nélkül szoktassátok le. Ha pedig kint vagytok együtt, fektesd le a kutyát, maradjon addig helyben,rakd feladatba, hogy nyugton legyen.
2017. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne előtte lefárasztani a napi sétáján alaposan, mielőtt az udvarra mentek a lányoddal. A fáradt kutya nem ilyen ugribugri. Másrészt azt írod, szófogadó kutya, nevelve van. Akkor egyszerűen le kell tiltani. Leülteted, lefekteted, marad.

Érdemes a "lassan" parancsot is megtanítani neki.

A gyereket soha egyetlen percre se hagyd a kutyával egyedül, pláne úgy, hogy eddig nem voltak együtt!

2017. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Neeem, egyedül sose hagynám vele. Jó kutya, nem hiszem, hogy bántaná, de azért ennyire szerintem soha nem szabad egy kutyában megbízni.


Hát, hogy a fáradt kutya nem ugribugri... a férjem télen térdig érő hóban majdnem 4 órát sétált vele hegyen át, a kapun belépve meg vitte neki a labdáját :D Ez tényleg hiperaktív egy állat :D De igen, valószínűleg mozgatás után fogunk próbálkozni, amikor talán egy fokkal kevésbé idétlen.

2017. júl. 12. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen dilinyós :) Ő staffi (jellegű). Viszont valami csoda folytán pontosan tudja, hogy kivel lehet állatkodni és kivel nem. Kisgyerekre, fájós lábú mamára nem ugrál. (Rám sem, mert én nem engedem, de vannak barátaim, akik igen, na azokkal aztán pörög rendesen).

Persze véletlenül fellökheti a kislányt, legyél eleinte mindig a gyerek mellett, hogy el tudd kapni, ha kell. De szerintem a kutyánál is eljön majd a "minden csoda 3 napig tart", azaz ha már nem lesz bezárva, ha kimentek, előbb-utóbb lenyugszik, elpihen majd mellettetek.

(Második válaszoló voltam).

2017. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnap labdáztunk együtt. Azért választottam ezt a szitut, mert a kutyát ilyenkor többnyire csak a labda érdekli úgyis, az leköti az energiáit. Jól sikerült, a lányom 10 perc után el merte engedni a kezemet, a kutyára csak párszor kellett rászólni, hogy finoman, meg kétszer komolyabban, mert ki akarta venni a gyerek kezéből a labdát, ő meg megijedt. De összességében tök pozitív tapasztalat, a lányom ma már mondta is, hogy focizzunk a kutyussal :) nagyon lekesen rúgja és dobálja neki a labdát, a kutty meg simán visszaviszi neki, elé rakja le, nem is elém. Szóval fog ez menni :)
2017. júl. 16. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!