Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi, kuvasz, németjuhász...

A mudi, kuvasz, németjuhász megvédi a gazdáját, ha szükséges? Pl séta közben.

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 17:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
82%
8, "képzés nélkül nem", szerinted vidéken a tanyákon, ahol gyakori a kuvasz, melyik gazda járatja kutyaiskolába a kuvaszát? Ha egy kuvasz kertben vagy tanyán nevelkedik, ösztönéből fakadóan védelmezi a területet, minden féle képzés nélkül, viszont ha városban/lakásban tartják, akkor már kicsi kortól kezdve megkapja azt a fajta tanítást, hogy barátságosan kell viselkedni mindenhol (járművön, utcán, kutyafuttatóban). És az ilyen kutyában az ösztönt felülírja a tanítás.
2021. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
79%
Itt szerintem személyvédelemről volt szó. Nem házőrzésről.
2021. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
68%
Személyvédelemnél is ugyan az a helyzet, ha a gazdát valaki megtámadja, a kuvasz az életét is adná a gazda védelméért.
2021. febr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Testőr kutyának viszont minden képpen képzett kutya való, mert a képzés folyamán megtanítják a kutyának hogy karra támadjon, és parancsszóra eleressze a támadót, a kuvaszt nehéz erre képezni, ugyanis arcra/nyakra támad, és ilyen helyzetben öntörvényű, könnyen megöli a támadót
2021. febr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
55%

Mitol kell megvedenie egy kutyanak? Seta kozben?


Ha jobban belegondolok, egyszer megtamadott egy nyul az erdoben :) ... mar tok messzirol szemben rohant velem, tenyleg nem ertettem mik a szandekai, de az utolso pillanatban elkanyarodott :)


Borzsonyben most vannak farkasok, elmeletben okozhatnanak gondot ... de olyan csoffadtak es cseneveszek, hogy valojaban semmi felnivalo nincs toluk.


Esetleg vaddiszno? Attol valoban lehet tartani, de eleg okos es ovatos allatok ... kerulik az emberrel valo talalkozast. Ellenben ha baj van, egy kutya nem tud megvedeni, mint inkabb a kutya is csunyan megserul.


Nem nagyon van mastol felni valo ... a vaddisznokat el kell kerulni ami amugy sem nehez mert inkabb ejszaka jarjak az erdot, napkozben ritkan talalkozni veluk.

2021. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
81%

#13, nézz meg egy pár videót, ahogy tesztelik az ilyen "tanyán élő, csak ösztönből dolgozó" kutyákat. Nézd meg hogy menekülnek el, ha valaki olyan fenyegetően közeledik feléjük.

Én is kergettem már el magunktól a kapun kirohanó kuvaszt. Nagyon védte a területét, de amikor ráordítottam és hozzávágtam egy palackot, inkább gyorsan visszarohant.


Képzés nélkül egy kutya sem tudja, hogy hova fogjon, hogy tartsa meg a fogást, hogy reagáljon fenyegetésre, támadásra.

2021. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
84%

#11: A kutyának valóban van védelmi ösztöne, és el is láthat ilyen feladatot mindenféle képzés nélkül. De ugyanúgy a tanya gazdája is megkergethet egy furkósbottal. Most akkor nevezhetjük őt is szakképzett vagyonőrnek? Nyilván nem.


A kiképzetlen őrkutyák a legtöbb esetben csak csaholnak, cirkuszolnak, de nem védenek. A kuvasz sem kivétel. Lehet, hogy kaffog, odakap, de nem fog céltudatosan támadni, lefogni. Esélyes, hogy az első ütésre vagy rúgásra rémülten vissza is vonul. Mondom, ez nyilván függ a kutya természetétől, de kiképzettség nélkül sokkal nagyobb az esélye.

2021. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
72%
16-os kuvaszunk van, korábban is volt, nem ezt tapasztaljuk, sőt a korábbit le akarták lőni a rendőrök, pontosan azért mert túl veszélyes volt az előző gazdájánál (tenyésztőnél). A mostaniak még fiatalok, de már most nem lennék biztos benne, hogy megijedne ha ráordítanál, lehet hogy megváltozna a véleményed, amikor szembe találkoznál vele a kapun belül. Természetesen a kuvaszok között is akad félénk és gyáva természetű, manapság sok tenyésztő csak a külsőre megy, és az ilyen kutyát is, ha elég szép tovább tenyészti. A régmúlt időkben nem hagytak egy kutyának 8-10 kölyköt felnevelni, hanem születésük után csak azokat hagyták életben, akik jól viselték a fájdalmat. Sajnos a kuvasz is kezd silányulni a rossz tenyésztés miatt.
2021. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
83%

>Mitol kell megvedenie egy kutyanak? Seta kozben?


El nem tudod képzelni, mennyi agresszív barom van, akik belekötnek a kutyasétáltatókba. Rendszerint csendőrösztönös, rendezkedő állatok, akik azt hiszik, majd ők jó' pofánvágnak mindenkit, aki nem úgy viselkedik, ahogy szerintük kell. Korábbi válaszomban elmeséltem pár ilyet.

2021. febr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%
Egy jó kuvasz a fájdalomtól nem rémül vissza, csak jobban felhergeli magát. Sajnos pontosan a fajta ismeretének a hiánya okoz sok olyan kuvasz balesetet, amikor a kutya embert öl
2021. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!