Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi, kuvasz, németjuhász...

A mudi, kuvasz, németjuhász megvédi a gazdáját, ha szükséges? Pl séta közben.

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 17:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes kérdés. Német juhászom van, az az igazi család- és gyerekbarát. Erre a kutyára mondják, hogy még a betörőt is bevezetné a házba, és segítene neki megkeresni az értékeket. Nagyon barátságos, 6 év alatt morogni még nem hallotta senki. Egy alkalommal az utcán álltunk egy lépcső mellett, vártunk az egyik rokonomra. Arra jött egy férfi, és valami negatív dolgot mondott ránk (pontosan nem értettem, mit mond, de az arckifejezéséből kiindulva nem igazán volt barátságos gesztus), a kutya ültéből felugrott, és támadott. Szerencsére a póráz a kezemben volt, és azonnal letiltottam. A férfi nagyon megijedt, és elrohant. Se azelőtt, se azután nem támadt senkire. Én voltam a legjobban meglepődve, pedig a tenyésztője anno azt mondta, ennek a kutyának vérében van, hogy megvédje a gazdáját, de szelídsége miatt én ezt nem igazán hittem el...
2021. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
#31 A német juhász ugyanis intelligens. A többi fajta is, de a német juhász túltesz mindegyiken.
2021. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
58%
Mudi keverékem van, de nagyon domináns benne a mudi. Ő kicsit túlságosan is harcias néha, sokszor elijeszti az embereket mellőlem séta közben. Elég megtévesztő, mert vidám, kajla kutyának látszik, viszont pillanat alatt vált, és iszonyat hangerővel, acsarkodással támad, alig tudom visszafogni. De ez ritka. A Mudi általában nem ilyen.
2021. febr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
64%

Micsodaaaa? Mudi nagyon bàtor (màr amelyik nem egy ideggyenge szapis szar), simàn megvèd.


Engem egèszen pici kora óta próbàlt vèdeni, mióta ö-v-re hordom, azota mag tök ügyesen tudja màr, mi a dolga.

2021. febr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
62%
34: Nem vitatta senki, hogy megpróbálja, de óriási különbség van egy ösztönösen és egy tudatosan védő kutya között. Az, hogy lármát csap, odakap, valóban védés, de általában nem hatékony. A kutyát meg kell tanítani, "csibészeltetni" kell, hogy jól védjen.
2021. febr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
40%

Ez egyedfüggő.


Kuvasz: A legvalószínűbben a kuvasz fog megvédeni, mert ösztönösen bizalmatlan az idegenekkel szemben és támadó hajlamú. Viszont ők alapvetően területőrzők, nem testőrkutyák, emiatt ösztönösen fog támadni, azaz nem karra fog menni és azt kitartja, hanem amit ér. Arcra, nyakra, ágyékra is akár, és több harapást fog bevinni, és a felé lendülő lábtól, kéztől el fog ugrani. Azaz harap, ereszt, harap, ereszt. Ezt bármelyik pásztorkutyás tesztvideón lehet látni. Volt olyan kutya, aminek a foga a bukósisakon csattant, azaz egyértelműen fejre ment. Hallottam olyan esetről, amikor a komondor az elényújtott karra ráharapott, majd el is engedte és előbb a segéd combjába, majd a lába közé harapott. Szóval a lényeg: ha idegrendszerileg stabil egyed, akkor megvéd, de komoly sérüléseket fog bevinni.


Német juhász: persze itt is egyedfüggő, de a munkavonalú kutyák között azért nagyrészt megvédenének, míg a show vonalnál ritkább az ilyen. Nekik már képzés is kell ehhez, rendes őrző-védő képzés. Persze az sem garantál semmit, láttam nem egy bemutatós németjuhászt (nem rendőrkutyát, hanem hobbi őrző-védős kutyát), amelyik ha túl erőset ütöttek az oldalára, akkor jó pár hétig nem mert újra fogni, csak ugatta a segédet. Szóval egy éles helyzetben, amikor úgy istenesen oldalba rúgják, akkor a németjuhászok 90%-a elfog futni, és csak a komolyan kiképzett és felépített kutyák fognak támadni. Az ilyenek viszont a legjobbak, hiszen a gazda parancsára támad, ereszt és kitartja a fogát, tehát a kuvasszal (pásztorkutyákkal) ellentétben egy sérülést okoz.


Mudi: megvédeni nem fog, de azért elég agilis kutyák, és szerintem a legtöbb hátulról oda-oda csípne a támadó lábába, ami elég kellemetlen tud lenni. De persze egy ~10kg-os kutyától nem is várható több.

2021. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
36%
Beszéltek itt arról, hogy magától is megvéd némelyik kutya...Hát, én baromira nem örülnék, ha a kutyám kontroll nélkül nekirontana bárkinek is. Ugatni se ugasson senkire engedély nélkül!
2021. febr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
42%
#37 Egyéb óhaj? Nyavogjon inkább? És szarni is csak engedéllyel?
2021. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
45%
Ez alapengedelmesség!
2021. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

#37es. Te nagyon kevered a dolgokat. Ha akarom enyémet is letiltom, szótfogad. Kontroll nélkül támadni egy szocializáltan, neveletlen kutya fog.


Nekem ugyan mint írtam kistestű keverékem van jelenleg, de nagyon is tudja mikor kell védeni. Azért a kötekedő hajléktalant nehogy már csóválva fogadja... pont egy ilyet akart bokán harapni, csak leállítottam. Közben az emberek simogatják séta közben minden gond nélkül. Tökéletesen meg tudja ítélni a testbeszédből, hogy mire van szükség. Cigányokat, részegeket ő sem kedveli. A gyanús alakokat (pl kapucnis férfi, aki bámul) megfigyeli, csak akkor reagál, ha szükséges, de szemmel tartja. Nagyon jó természetű, csak hát kicsi. Egy ilyen jellemű nagykutya szerintem aranyat ér.

2021. febr. 4. 10:35
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!