Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganat-Műtét vagy hallgas...

Emlődaganat-Műtét vagy hallgassak a dokira?

Figyelt kérdés

Ezzel a segítség/véleménykéréssel fordulok hozzátok: hátha többen is érintettek benne.

8 éves szuka németjuhászunk van, aki nem lett kiivartalanítva, nem lettek kiskutyái. Sajnos így utólag-az ivartalanítás hiánya megnövelte a kockázatát a daganatnak, és egy fél éve csomókat vettem észre a hasán, már kettő is van neki azóta

Emlődaganat van

Elvittük állatorvoshoz, aki komolyabban megse vizsgálta (család-barát orvos, így reménykedtem hogy bízhatunk benne) azt mondja nem szabadna bántani, mert ha megműtik, még jobban szétterjed a daganat, ami elvileg jóindulatú

De hogy őszinte legyek, nem tudok ebben bízni, épp csak rápillantott a kutyára


Ugyanolyan játékos, nem látszik nála semmilyen fájdalom. Mégis nagyon féltjük, nagyon szeretjük őt...akik esetleg érintettek a témában, milyen tapasztalataik vannak?

Meggyógyultak a kutyák, jobban szétterjedt a daganat, vagy éppen jót tett a műtét?


A műtétre nem lesz pénzünk... a kutya a mindenem, vele nőttem fel

De ha kell megkeresem rá a pénzt

Egy aggódó gazdi



2021. febr. 3. 23:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Mindenképpen vidd el másik orvoshoz. Ilyen nincs, hogy ránézésre megállapítja, hogy jó vagy rosszindulatú, szövettan kellene hozzá minimum. A kutyatartás sajnos sok pénzt elvisz, kezdj el gyűjteni.
2021. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Hogy a p.ba terjedne szét a kiműtött daganat? Ivartalanítással szokták egybekötni az emlődaganat műtétet, akkor arra sincs gond már.
2021. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha megműtik megtud gyógyulni? Mindenhol utánaolvastam, de nem írják
2021. febr. 3. 23:45
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen elvinném egy másikhoz aki mintát vesz belőle. Az is lehet hogy csak zsírcsomó. De fontos hogy megvizsgálják laborban.
2021. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Persze. Egyetlen csomóról van csak szó, igaz? Tehát nem terjedt még szét? Az egyik opció az, hogy csak a csomót metszik ki, a másik opció, hogy az egész tejlécet, akkor később sem fog ott kialakulni daganat. Plusz ivartalanítást szokták még egybekötni, ahogyan fentebb már írtam.
2021. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kettő kisebb van a hasán
2021. febr. 3. 23:50
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Fel ev alatt most jutottatok el orvoshoz? Es ha komoly a baj? :(((

Egyebkent masik orvos, egyertelmu. Ekkora fhaszsagokat meg soha nem hallottam orvostol, mar bocsanat. Mutetre es vizsgalatokra pedig szedjetek valahogy ossze a penzt, meg kell oldani.

Sok sikert!

2021. febr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem. Fel eve vettem eszre a csomokat, egybol mentunk

En fiatal vagyok, nem szulo. En inteztem a kutyaval a dolgot es nyilvan az orvosnak hittem, mivel nem allok felette

2021. febr. 4. 08:02
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Legalább egy citológai labor kell, de emlőből én azt le se vetetném, rögvest vegyék le a komplett tejlécet! Az emlődaganat nagyon gyakori, és általában nem rosszindulatú, de könnyen azzá válhat. Kár vele várni vagy kockáztatni. Normális doki ki tudja venni úgy, hogy ne maradjon nyoma. Sajnos ha már áttétes akkor mindegy lesz neki, de ezzel teszed érte a legtöbbet.

Nemrég éltem át ugyanezt, még frissek az emlékek.

Én nem kértem műtét előtt citológiát, viszont kértem, hogy "pesszimistán" vágjanak, tehát inkább több cérna fogyjon, de vágjon ki nagy ívben mindent. Majd az egészet elküldték szövettanra. Három csomóból egy volt komplex karcinóma, tehát jól döntöttünk. Utána még kivizsgálták, uh, rtg, még egy labor, és szerencsére nem látszik áttét, de ha várok vele, lett volna.

Sok pénz sajnos, de a kutyatartás ilyen :( ez egy százezres manőver volt, ennek kb 60%-át tudtam a biztosítótól visszakérni.

2021. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hogy tudtál biztosítótól kérni?
2021. febr. 4. 12:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!