Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessek egy kölyök kutyát?

Hogyan etessek egy kölyök kutyát?

Figyelt kérdés

12 hetes rottweilerről lenne szó. 1 hete hoztam el, a második napon elkezdett fosni, majd kb másfél nap alatt elmúlt neki. Most este megint elkezdett fosni. Kb 15-20 percenként jön belőle egy adag. Kb 3 szor fosott eddig most este.

Az előző alkalom óta csak száraz tápot eszik nagyrészt, hogy megálljon neki a fosás.

Kb 8 kg os a kutya. Kölyök kutya tápot vettem neki, most hirtelen nem tudom milyent, de 1100 forint volt kilója. 4 kilós zsák. Adagolásnak az van ráírva hogy 1-4 hónapos korig 7-10 kg közti kutya 285-380 grammot kaphat egy nap. Én kimértem neki ezt a 40 dkg ot, hogy ettől többet semmiképpen nem kaphat egy nap. Kb felét ette meg ma ennek a 40 dkg os adagnak. Nem gondolnám hogy túl etetem.

Kb 4 alkalommal ehetett ma. Mindig viszonylag keveset, egyszerre 1 marékkal kb. Tehát nem az van hogy elé raktam a 40 dkg ot. Csak kimértem egy külön edénybe, hogy max ennyit kaphat egédz nap. Féreghajtótól foshat e? Miért foshat?


2021. febr. 6. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Cumival esetleg
2021. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Hirtelen táp váltás.

Keverni kellett volna az új tápot azzal a táppal amit a tenyésztőnél evett.

Kb. 3 nap és elmúlik a fosás, addig mondjuk rizst is kaphat.

2021. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Emberi kaja kell neki, és mellé csak kicsi az új tápból! Rizsa, krumpli, husi, tésztafélék.
2021. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Véletlen se adnj neki tésztát vagy krumplit. Inkább rizst főzz farháttal pl, vagy csirkemellel fűszer nélkül. Ha elmúlt a hasmenés, akkor folytasd azt a tápot, de ne váltogasd és ne adj mellé mást, szigorúan csak azt egye hogy megszokja a gyomra. Az ilyen kicsi kutyák emésztése érzékeny.
2021. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
A mi kutyankat a tenyeszto anyatej utan nyershussal etette. Elhoztuk,ugyanugy marha varta nalunk is. Egyszer sem fosott. Soha eletunkben nem etettuk tappal.
2021. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

A roti nem csivava jatekkutya. 11 hetesen mar megeszi a nyerscsontot is.

Szerintem a tappal van gond. Barfos kutyanal nem hallottam meg fosasrol.

2021. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jo a barf, de azert nem kell tulozni, nem csodaszer az sem mindenre. Attol meg, hogy nyersen eszik a kutya, igenis lehet hasmenese, foleg ha mondjuk szarul allitod ossze az etrendet veletlenul.


Nem tudom egyebkent mi lehet a baj, de en azert elvinnem allatorvoshoz. Ilyen pici kutyanal veszelyes a hasmenes.

2021. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem azzal etetted, amit a tenyésztő adott a kiskutya mellé? Miért váltottál tápot? Az orvos mit mondott a hasmenésre? Mert gondolom azonnal vitted orvoshoz! Az oltásokkal hogy áll a kiskutya? Most már mind a három oltása meg van, ugye?
2021. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is a BARF etetést alkalmazod.

Ebben a korban nagyon fontos a minőségi táppal való etetés. Az ásványi anyagok,a vitaminok,a csontok megfelelő erősítése nagyon fontos egy ilyen kicsi kutyának.

Mivel, hirtelen tápot váltottál, ezért megy a hasa a kutyának.

Rizs+répa összefőzve nagyon sokat segít a kutyus pocakjának. Egy jó 2 napig 3x adj neki egy jó 200-250g-ot.(elosztva 3 étkezésben)

Az a baj, hogy az olcsóbb tápok, sajnos többet ronthatnak mint segítenek.

Jobbulást neki!

2021. febr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!