Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mivel etessek egy kisdenevért?

Mivel etessek egy kisdenevért?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy kutya elől mentettem meg egy a kisdenevérek családjába tartozó denevérkölyköt, de most nem tudom, hogy mit csináljak vele. Nap közben ivott, de most már nem akar és nem tudom, hogy mivel etethetném. A rovarokat is elutasította és aggódom, hogy nem éli túl az éjszakát. Kérlek segítsetek, aki tud valamit róluk, hogy mivel lehetne próbálkozni, ami esetleg beszerezhető egy közeli boltban, mert másra most nincs lehetőség.

2013. júl. 17. 20:31
 1/6 belbolyhocska válasza:
Tücsök, gyászbogár lárva, liszkukac, stb.
2013. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A denevér repülő rovarokat fog el.Meg lehet próbálkozni bármivel de kicsi az esély hogy megmarad.
2013. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, de sajnos nem fogad el semmi szilárdat, még a folyadékot is csak igen nehézkesen. Pedig délelőtt maga lefetyelt a kezemből.
2013. júl. 17. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Repülni nem tud? Mert ha tud, akkor este engedd szabadon. Nagyon sok állat nem hajlandó fogságban táplálékot magához venni, és éhen halnak. Neki is jobb lenne szabadon, hiszen szabadnak született, ha ilyen fajta állatot szeretnél tartani, akkor "humánusabb" olyat, aki fogságban született.

Amúgy a denevérek ultrahang alapján találják meg a repülő rovarokat, nem tudom, hogy milyen helyen tartod(kalitka,doboz, ha röpképtelen akár egy aquárium) De próbáld ki azt, hogy megölsz egy legyet, próbáld meg nem teljesen szétlapítani, kössél rá egy cérnát, és rángasd a denevér előtt. Szóval ne kézből add neki, mert az úgy elég természetellenes neki.


Amúgy óvatosan bánj vele, ha lehet ne harapjon meg, mert a denevérek nagyon sok betegséget(köztük sokan a veszettséget is) hordoznak, nem lenne jó, ha megsérülnétek.

Még azt is megpróbálhatod, hogy felhívsz egy kisállatokkal foglalkozó állatorvost mind1, hogy hol lakik/rendel, a telefonálás úgymond ingyen van, és elmondod neki a helyzetet, és ha tud telefonon keresztül adjon tanácsot.

2013. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de úgy döntöttem, hogy inkább biztosabb kezekbe adom. Egyébként röpképtelen volt még, úgyhogy elvittem az állatkertbe. Ők jobban értenek hozzá. De a folyadékot hajnalban újra elfogadta, és eléggé eleven volt, szóval egészségesen tudtam odaadni.
2013. júl. 22. 11:13
 6/6 anonim ***** válasza:
ez nagyon rendes dolog tőled:) bár többen is így gondolkodnának/viselkednének.
2013. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!