Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellett is...

Ilyen feltételek mellett is érdemes elvinni?

Figyelt kérdés
szeretném a kutyámat kutyaiskolába járatni, de csak a város másik felében van, és mivel nincs autónk, csak úgy tudnám elvinni, hogy sétálunk, vagy bicikli mellett fut (biciklivel lenne kb. fél óra míg odaérünk). és ez elbizonytalanított, hogy így is érdemes lenne őt elvinni ?
2010. aug. 16. 15:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A sofőr KÖTELES a buszra felengedni, ha: van póráz, szájkosár, jegyet veszel neki. Max. Arra kérhet a jegyvétel után, hogy hátul szálljatok fel.
2010. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen fiatal kutyát nem szabad futtatni. Még fejlődésben van a szervezete, teljesen tönkrevágnád az izületeit. (Amúgy sem vagyok híve ennek.)Nyilván futna utánad, mert a gazdája vagy. De nem szabad megerőltetni. Egy 7 éves gyereket sem viszel el 6 órás sétákra. A sétával önmagában nincs gond, de szerintem sok lenne neki 1 óra séta + 1-2 óra kutyasuli, utána haza. A buszra meg kötelesek felengedni, elméletileg csak szájkosárral lehet felmenni, de nem mindig nézik. Amúgy szerintem nagyon jót tenne neki a kutyasuli, én csak ajánlani tudom.
2010. aug. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

köszi. pont ezért kérdeztem, mert nem voltam biztos benne, hogy ez milyen hatással lenne rá ...

pont ez az , hogy ELVILEG kötelesek felengedni ... de volt már rá példa (nem saját kutya) hogy közölték a gazdával, NEM engedi felszállni ... :S

2010. aug. 16. 20:25
 14/15 anonim ***** válasza:

mi ugyanebben a helyzetben voltunk mint te, nalunk meg busz se jar a kornyeken, szoval maradt a 6km es biciklizes, utana kutyasuli. lassan tekertem mert fiatal volt akkor a kutya de iszonyu porgos, szoval jot tett neki a tura.jol birta nem faradt el, megalltunk tobbszor inni. jobban tud rad szellemileg koncentralni ha testileg le van farasztva.


amugy menjetek busszal, mert jogod van felvinni a kutyat, ha minden kotelezettsegnek eleget teszel, szajkosar, oltasi konyv, poraz...

2010. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ha rá tudnád szoktatni, hogy nyugodtan üljön, akkor lehet biciklire erősíteni egy kosarat és abban elüldögél, te meg sportolsz. Kemping bicikli elejére a legjobb, mert ott a kutya viszonylag alacsonyan ül (súlypont) és egész nagy kosarat rá lehet illeszteni.
2010. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!