Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Schnauzer jelleme, törpe vagy...

Schnauzer jelleme, törpe vagy közép?

Figyelt kérdés

Keresek egy fajtát ami könnyen és szivesen tanul következetes nevelés mellett, és amit megtanult szivesen betartja hogy a gazdája kedvében járjon(udvari szabályok, pl. nem mehet be a virágok közé ami csak jelképes kerítéssel van elkerítve, stb.), őrzi a házat, nem túl munkamán és hiperaktív, elég neki a napi játék, séta, nem szeretnék külön dolgozni vele(kutyás sportokat).

A schauzerem gondolkozok egy ideje de nem tudom igazából milyen kutya személyesen, csak leírásokból. Lehetőleg az írja le akinek van vagy ismerősének! A törpe mennyivel és miben más a középnél? Gondolom a törpe hiperaktív és nem tartható kint és nem is házőrző csak jelző? A középnek mennyi a súlya szukának? És hobbikutyaát nyírhatom, ha úgysem akarnám soha trimmelni vagy kiállításra vinni?


2010. aug. 16. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Jellemre terrierszerüek, némi örzö-védő beütéssel. Érdekes módon a törpe is ugyanugy bevéd, ha ugy érzi baj van. Például fociztak az ut mellett és felémrugott az egyik srác (persze a ladbát rugta) azonnal bevédett :)

Az én törpémmel az elején elég kemény harcok voltak hogy ki az úr a háznál, de miután rájött hogy hizelgéssel többet ér el mint önfejüséggel, azota nagyon kis bujos kutya lett.

A nyírásról az a véleményem, hogy teljesen tönkreteszi a kutya szörét, összevisszagubancolodik neki mert nagyon felpuhul és ha nyírva van akkor hullik is neki.

Persze eszembe nem jutna kint tartani, meghülyülne töle, de ha kint vannak akkor ö jelez a leghangosabban (sipákol, na...).

2010. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor Neked törpe van gondolom:)

Esetleg más fajtatippek is jöhetnek.

2010. aug. 16. 16:55
 3/5 anonim válasza:
44%
nekem óriás schnauzerem van,lány és fiu is,én inkább a lány schnauzereket ajánlom,rendkivül,barátságoksak,okosak,könnyen tanulnak, a fiuk önfejűbbek.gyorsan tanulnak,és élete végéig engedelmeskednek,kisgyermekek mellé is kivál őrző,ház mellé is nagyon jó kutya.ha meg van neki tanitva h mit nem szabad és mit szabad,azt be is tartja
2010. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerinted is terrierszerűek? Mert az nekem inkább negatív tulajdonság és a snacira azt gondoltam csak külsőre terrier, belsőre mérsékelt, engedelmes kutya, nem egy terrierjellemű.
2010. aug. 16. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem óriás schnauzerem van és nagyon okos meg engedelmes és fiu soha nem szalad ki a kapun ha nyitva van bármi is jön az utcában meg a gazdáját nagyon védi persze idegenektől,nem ugat folyton csak ha kell és egyáltalán nem terrier jelleme van legalábbis az enyémnek soha nem ásott és nem rágott szét semmit a többi kutyával kijön.Az apukája a snacimnak az már nem ilyen volt sokkkal rosszabb őt el kellett bódítani h leakarták nyírni a szőrét:)gonosz kutya volt szerintem nevelés kérdése.és sétálni nagyon szeretnek:D
2010. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!