Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie Vs. Óriás Schnauzer?

Westie Vs. Óriás Schnauzer?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok???

Melyik a jobb??

Családi házba, nagy udvarra...

Tudom, hogy kicsit furcsa hogy hogy egy óriás és egy törpe között kell választanom, de ez a kettő tetszik a legjobban...

Természetükről olvastam, mind a kettő nekem tetszik...de ti mégis melyiket választanátok??

Melyiknek jobb a természete?

Ja, és légyszi ne írjatok olyanokat, hogy egyik se, vagy van-e időd gondozni, van-e rá pénzed (etetés, nyírás, kölcségek)-> ilyenekkel ne gyertek. Köszi :)

Várom a !!!TAPASZTALT!!!! emberek válaszát.


2011. okt. 21. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mind a kettő nyírós-szőrpepecsős fajta, ebben tehát nem tennék köztük különbséget. Inkább azt gondold át, hogy hol akarod tartani. Ha csak az udvaron, akkor a kettő közül csak a snaci jó. Ha kint-benti kutyának szánod, bent alvással, akkor lehet westie is. Ha olyan kell, aki házat is őriz, akkor megint csak a snaci marad, a westie max. jelzőkutyának jó. Nevelés tekintetében talán a westie lenne könnyebb, mert ugyan az is terrier, de a méretbeli különbségek miatt azzal talán mégis könnyebb lehet.
2011. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
A snacit ajánlom. Több szól mellette. Házőrzésre, személyőrzésre azaz kisérő kutyának, sportra is alkalmas. A westi mint kedvenc jöhet szóba.
2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én inkább ajánlanék egy köztes megoldást: a közép schnauzert. Ugyanúgy néz ki, mint az óriás, csak annak kevésbé jó tulajdonságai nélkül (dominancia pl).

Amúgy mivel lassan megszületik a második gyerekünk, a kicsi mellé semmiképpen nem választanék kicsi kutyát, bár a westie elég stram kis dög. szóval én középsnacit vennék.

De ha mindenképpen e kettő között, akkor az óriás.

2011. okt. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is a középsnacit választanám,de a kettő közül is a snacit. Nagyon jó fajta, értelmesek, sok mindenre használhatók. Kintre meg elég egyértelmű,hogy egy westit nem rakok az udvarra
2011. okt. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát tapasztaltabbaknak Óriás Schnazuer, kezdő kutyatartónak Westiet ajánlanám. Figyelni kell arra is, hogy egy óriás Schnauzert nem könnyű megsétáltatni, ellentétben egy Westievel. :) A kert nagyságától függetlenül, a kutyának szüksége van a sétákra!
2011. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az egyik egy öleb, a másik inkább munkakutya.

Ha egy bejárós kiskedvencet akarsz akkor westie, ha egy kerti kutyát akarsz, házőrzésre, komoly erőteljes megjelenéssel akkor schnauzer. Családi kutyának alapból mindkettő jó, gyerekszeretők, játékosak, aktívak.

2011. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Westit
2011. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Snaci. Nekek az kutyaformább mint a westi. Van westis ismerősöm is, aki kint tartja a kutyát, de a westie tulságosan sokat ugat. A snaci az is ugat, de csak ha valami olyan dolog történik. Inkább snaci. De vigyázz, mert vadászösztönnel birnak, tyukot, macskát lefojthat
2011. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ÓRIÁS SCHNAUZER, GIANT SCHNAUZER, GIGANT SCHNAUZER, RIESEN SCHNAUZER, GIGANTE SCHNAUZER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem Snacim már volt, Westim nem, de ha még egyszer nagy kertem lehetne, biztos,hogy csak a Schnauzert választanám! A nagy busa szakállas fejével iszonyú aranyos, kedves, még azt is elnézed neki, ha folyik a nyál a szakálláról. :) :) És nyírás után még gyönyörűbb! Úgyhogy: Snaciiiiii!!!!!! Ja, a macskákat, kutyákat nem bírta!
2011. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!