Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jelleme van a Cane...

Milyen jelleme van a Cane Corsonak?

Figyelt kérdés
Második kutyám lenne, az első boxer volt, vele nem volt gond. Az is érdekelne, hogy hogy reagálna, ha pl. 6-7 év múlva kisbaba születne a családba...

2011. szept. 28. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a leírás róla, de amit én látok:

Hozzánk három is jár a kutyaiskolába.... egyik rosszabb mint a másik. Se nem szilaj, se nem kemény.. inkább félős. Örző-védőn egy mutat valamit, a többieket szóra sem méltatnám. És pont az a kettő nem mutat semmit, amelyiket a tenyésztője hordja...

Nekem lomha is.

2011. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!


A környékemen kettő is van, az egyiket ismerem. Az egy szuka. Kerítésen belül nagyon ugat, de amúgy nem nagy szám. A múltkor kiszökött, mert mesteremberek festették a kerítést. Épp arra kerékpároztam, én segítettem visszaterelni. Szóval kint már nem volt olyan "nagylegény". Inkább bamba. A grabancánál fogva terelték vissza, úgy, hogy egy darab kenyeret húztak előtte :)). én meg hívtam, csaltam. Bent adja a félelmetest, de szerintem ha valaki erősebben rákiabálna, abbahagyná :)).


Amúgy szép kutya, tetszik.

2011. szept. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem van, most 9 hónapos kan....már 5 hónapos korában, amikor sétáltattuk pórázon, egy tehén jött felénk a réten a "borját védelmezni" tőlünk. Kutyámat vissza kellett húzni, mert veszélyt érzett, és neki akart menni a tehénnek, veszett ugatással. Szerintem nagyon jó kutya, utcán emberekkel nem kapcsolattartó, kerítésen belül védelmezi a területét. Ha az enyémre rákiabálna valaki, nem megijedne, talán még a vas kerítést is lebontaná.... Családját maximálisan védelmezi, és ahogy a leírásokban olvasható, egy gazdás kutya! Nálunk a családért mindent megtenne, viszont a nevelésére oda kell figyelni, következetesen kell tanítani, mert képes uralkodni...
2013. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A leírásokból látszik, hogy nagyon vegyes a felhozatal. Akkor inkább nagyon meg kell nézni, melyik kennelből vesz az ember ilyen kutyát...


A kisbaba csakis nevelés kérdése. Persze nem árt egy kiengyensúlyozott kutya hozzá!

2013. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :), tényleg elég vegyes a felhozatal. Hugom is a kán korzó mellett voksolt, hát ő... elég vegyes jellem. Nekem is az a tapasztalatom, hogy gyáva, egyszer rámorrantanak, és szalad valakinek a lába mögé. Rettenetesn makacs, a parancsot legalább 25ször kell megismételni, mire el kezdi kapisgálni, hogy "ez most komoly?"

Még nem volt olyan kutyánk, akit kutyaiskolába kellene küldeni, itt már lassan szakember segítsége kell...

Ami a gyerekeket illeti, azzal nagyon türelmes, és szereti őket, ezzel nincs gond. Minket is szeret, de ha baj van, inkább mi védjük meg, mint ő minket.

2013. jún. 1. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!