Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti büdös kutya?

Kinti-benti büdös kutya?

Figyelt kérdés
Kinti-benti kutyatartók, mit csináltok, hogy a kutyátok ne legyen büdös? Koszosnak nem koszos, látszólag nem hempereg a szarban, de mégis konkrétan fing szaga van, ami az egész szobában terjeng. Tudom, hogy fürdetni nem szabad sűrűn, úgyhogy ezt az ötletet el is vetettem. Gondoltam bűzmirigyre vagy egyéb belső problémára, de semmilyen tünetet nem produkál.
2021. febr. 7. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
De igen, lehet furdetni. Nyilvan nem mindennap, de lehet. Masreszt, vagy benntartod (legalabb nagyreszben), vagy kinn. Ha csak napi 2-3 orara engeded ki, nem szabad hogy budos legyen. Vagy megmutatod allatorvosnak. Nem vagyunk telepatak
2021. febr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az enyémet is körüllengi a fing szag ha enged egyet. Nem ez van nálad is?
2021. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1%
egész egyszerűen nem tartok háziállatot. Pont emiatt: igénytelen, büdös, haszontalan. Semmi értelme.
2021. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
3 kutyám van, mind benti. Érdekes, hogy egyikre sem jellemző ez. Kérdező, mivel eteted szerencsétlent? Hogy tartod szegény kutyát?
2021. febr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül fél napot van bent, fél napot kint. Prémium hipoallergén tápot kap. Kifejtenéd, hogy miért is szegény?
2021. febr. 8. 00:48
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire büdös, akkor valami gond van vele. Vagy tartásbeli és gondozásbeli gond, vagy egészségügyi gond (ami normális tartás mellett elég hamar kiderül). Melyikről van szó? De bármelyik is, rég rossz, hogy nem vizsgáltattad ezt ki!
2021. febr. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Simán lehet büdös attól is, hogy a csirkeszarba hempereg, csak nem látom aztán meg tisztítja magát, tisztítja a másik kutya. Körülbelül havonta járunk orvoshoz teljeskörű kivizsgálásra, mivel mentett kutya és elég érzékeny fajtákból származik, nincs egészségügyi problémája.

Esetleg valami tippet vártam volna, létezik-e bármi szagtalanító, amivel elkerülhető a fürdetés.

2021. febr. 8. 01:24
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Vannak száraz kutyasamponok,esetleg próbáld meg. Tiszta vizzel meg bármikor áttörölheted,akár mindennap. Én a helyére ahol fekszik,arra szoktam szódabikarbónát szórni,ezt az állatorvos is javasolta,nem roncsolja a szőrét és elszívja a szagot.
2021. febr. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? A hosszú szőrű fajták szoktak büdösek lenni még csak benti tartásnál is. Nekem rövidszőrű kinti-benti kutyáim vannak, soha nem voltak büdösek, inkább még jó is az illatuk. Egyébként ha nem egészségügyi probléma vagy bűzmirigy, akkor próbálj ki egy kutyaparfümöt, már rengeteg van.
2021. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak részlegesen letusolod azt a részét, ahol pisil, kakil.Meg a pofáját.Fült kitörlöd vizes ruhával.Aztán jó lesz.
2021. febr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!