Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknél kinti-benti a kutya,...

Akiknél kinti-benti a kutya, de éjszaka minden esetben kint van, azoknál télen is működik a dolog? Bent van délután pár órát a melegben, aztán vissza ki a hidegbe nem árt neki?

Figyelt kérdés
Ha nincs itthon senki, mindenképp kint van, és éjjelre is. Van hőszigetelt "két helységes" háza. Tavasztól őszig nincs gond, mert nincs akkora hőmérséklet különbség. Na de télen? Hazaérek 5-6 körül a munkából, szívesen behoznám magamhoz, este 8 körül vissza ki. De ilyen időben nem ártalmas neki?
2019. jan. 8. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Sok kutyát ismerek, amelyek kint és bent is vannak. Még egyiknek sem lett ebből baja.
2019. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Van 3 huskym, 2 szuka és egy kan. A kan kint van télen is, mert bent nem igazán tud viselkedni. A két szuka sokat van bent napközben, viszont éjjel kint alszanak, semmi bajuk nem származik ebből. Van egy kis tacskóm is, ő kan. Ő több időt tölt kint nappal, viszont éjjel bent van.
2019. jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Ha alkalmas kinti tartásra, és nem egyik napról a másikra rakod ki, akkor nem árt neki. (Mármint beteg nem lesz - de az ízületeinek azért nem tesz jót a hideg...)
2019. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez évek óta így működik. Napközben kint vannak, estére bejönnek, éjszakára általában kimennek. Bent is maradhatnának, de a 22 fok a házban nagyon meleg nekik. Szoktak "szólni", ha kimennének, de látszik is rajtuk, ha már nagyon melegük van. Nagy bundájuk van, nem fáznak kint, pláne a hőszigetelt házukban.

Soha nem volt még gond ebből.

Szerintem engedd be nyugodtan esténként. Örülni fog, hogy a közeledben lehet.

2019. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már 3 éves elmúlt, kinti kutyus, sokat vagyok kint vele. Ha nagyon rossz az idő akkor szoktam beengedni, de csak 10-20 percekre, mert féltem, hogy baja lesz. Viszont valószínű más munkám lesz, kevesebbet leszek itthon, jó lenne azért ha legalább szólni tudnék hozzá, mert lehet nem fogok tudni minden nap kifejezetten játszani vele.
2019. jan. 8. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!