Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az új törvény miben fogja...

Ez az új törvény miben fogja gátolni a szaporítókat?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 8. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem semmiben. Jól hangzik, ugyanúgy mint az állatvédelmi törvény, de nem lesz aki betartassa, nem lesz következménye. És nem lesz, aki ellenőrizze.
2021. febr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem a szaporítókkal van a baj, hanem az emberek alultájékozatlanságával. Addig nem lesz változás, amíg képesek oltatlanul, chip nélkül elhozni kiskutyákat, akkor nem értem miért csodálkozunk azon, hogy az ilyen papírokra is tojni fog mindenki. Vagyis a vásárlók nagy százaléka.


Pedig mostanában annyi jó kezdeményezés történt (pl. Jófogás, Facebook, ez) csak az alkalmazásukhoz normális emberek kellenének.

2021. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A mai napig sokan chip nélkül árulják a kutyákat, pedig kötelező a chip, ahhoz hogy a kutya gazdát cseréljen.

Kötelező oltások gyakran nincsenek meg, sok helyen látni, hogy az új gazda kezdi az oltási programot.

A törvény szerint 8 hetes kor előtt tilos leválasztani a kölyköt az anyjától, mégis gyakran 6 hetesen eladják őket. És Magyarországon, főleg vidéken ez teljesen normális, a legtöbb embert fel sem jelentik.

Ha a többi kötelező dolgot nem tartják be, akkor miért pont ezt fogják?

Magyarul semmit nem ér. Aki eddig betartotta a törvényt az valószínűleg továbbra is betartja, aki meg nem azt nem fogja meghatni. És sajnos a szaporítók között rengetegen vannak, akik nem tartják be a törvényeket.

2021. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű semmiben, de a kormány elmondhatja, hogy ők mindent megtettek.
2021. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

A Jófogás is ki van játszva ha megnézed. Minden "fajtajellegű" kiskutya ingyen van hirdetve, aztán amikor ráírnak, akkor kiderül, hogy amúgy 40.000 forint. :D

Az ilyenek mindig találnak kiskaput és addig ügyeskednek, amíg meg nem oldják.

2021. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

majd oda írják,hogy felir azonosító nélkül a kiskutya csak 30 ezer nem 100 ezer. Máris nem fogja kérni a tudatlan ember.


Ez a borzasztó sajnos.


Szapikat csak is az emberek állíthatnák meg,hogy jobban tájékozódnak.

Meg ne az legyen a fő szempont,hogy olcsón kell.


Sajnos kutyás szakmában dolgozok. Mindenki mondja, jajj nem akartak drágán kutyát.


Aztán vesznek egy keveréket 20 ezer ftért, aminek minden baja van, plusz még az említett fajtát is csak nyomokban tartalmazza..

2021. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Én is gondolkodtam ezen. Szerintem sokat nem ér, főleg ha azt nézzük eu országok özötti szállításhoz útlevél chip és érvényes oltás kell, de a kutya nem ellenőrzi. Egész Németországih viheted semmi nélkül a kutyát, rá sem néznek... Akkor mégis mit várunk?
2021. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Értelmeztétek a rendeletet?

"A kisállat kereskedelemmel foglalkozóknak, kutyaszaporítóknak eddig nem kellett bejelenteniük tevékenységüket a hatóságnak. Az illegális kisállat kereskedelem felszámolása érdekében ez a jövőben megváltozik. 2021. április 1-től ugyanis a kedvtelésből tartott állatok FORGALMAZÁSÁT VÉGZŐ VÁLLALKOZÁSOKNAK a helyileg illetékes élelmiszerlánc-felügyeleti szervnél be kell jelenteniük FELIR azonosító szám köteles tevékenységüket."


Csak a vállalkozásoknak kell a FELIR.

2021. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó vagyok, azon meg direkt mosolyogtam, hogy a vásárlók jelentsék honnan vették a kutyát :D senki nem fogja megcsinálni. Szerintem akkor lenne eredmény, ha a kutyákat kizárólag adásvételi szerződéssel lehetne a saját nevünkre íratni. Ez eredetileg ma id így van törvényileg, csak az állatorvosok leszarják. Ha ellopnák a kutyámat és az oltási könyvét majd a nevükre iratnák én csak néznék mint a moziban... Pedig az engedélyem, az adásvételi nélkül ezt nem tehetnék meg. Ebbe az irányba szerintem már el lehetne indulni.
2021. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
#8 aki lehoz egy alom kölyköt és eladja őket, az állatokat forgalmaz, nem-e?
2021. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!