Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vagy akármilyen állat...

Kutya vagy akármilyen állat meggyilkolása miért nem súlyosabb bűncselekmény mint az emberölés?

Figyelt kérdés

Egy ember élete miért ér többet mint egy állaté?


Sok állat sokkal értelmesebb, értékesebb lény mint rengeteg ember.


Ráadásul egy ember még valamennyire tud védekezni, de egy állat esélytelen.



2020. márc. 11. 07:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

"Az állat sokkal értelmesebb..."


Imádom az állatokat, de ez nem igaz.

2020. márc. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

Remélem minimum vegán vagy (én az vagyok )

Ha viszont csirke combbal a szádba jött ki ez a duma akkor álszent vagy és , próbálj meg gondolkodni.

Utálom a húsevő állat védőket. Hívjatok magatokat kutya macska védőnek , de állat vedonek nemar hisz nem vagytok azok.

Amúgy meg nyugodt lehetsz ritkán kapják meg az emberölésért a megérdemelt büntetésüket az emberek.

2020. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Emberölésért is kiengednek simán 3-5 év után, egy állat megöléséért maximum felfüggesztett jár. Nagyon ritka esetben letöltendő vagy pénzbírság, de az sem sok.


Igazából úgy szar az egész ahogy van, a törvények még úgy ahogy jók lennének, csak senki nem tartatja be őket, a nevetséges büntetéseknek meg semmi visszatartó ereje nincsen.


Szerintem minden élet egyenlő kellene hogy legyen, de ez csak az én véleményem.

2020. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
76%
És a növényeket miért eszed? Azok is élőlények! Azért mert nem simogatod őket, nem hallod a szenvedésüket amikor feldolgozzák akkor már nyugodtan eszed őket. Védd azokat is és egyél követ, te primitív!
2020. márc. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Amíg ilyen bugris paraszt országvezetés van, változás nem lesz az állatvédelmi törvényben.

Vadászati rendezvényeket bonyolítanak EU-s szinten, kedvez ez az állatkínzó kreténeknek, meg az összes nullás EQ-val rendelkező véglénynek.

2020. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

,, Egy ember élete miért ér többet mint egy állaté “


Egy állat élete többet ér mint egy növényé? Nos, ha erre igen a válaszod, akkor magad is meg tudod válaszolni a kérdésed.


,, Sok állat sokkal értelmesebb, értékesebb lény mint rengeteg ember “


Nos az lehet, hogy létezik olyan állat, amely értelmesebb mint egy ember. De hogy sok ilyen van, abba azért nem vagyok olyan biztos....

Az pedig, hogy értékesebbek mint az ember, az megint csak az első kérdésedhez kapcsolódik. De jobb ha végiggondolod neked mi alapján értékes egy ember. Ha számodra az érték mércéje az értelmen alapul, előfordulhat, hogy a kevésbé értelmes emberi lényeknél értékesebbnek fogod találni az egy fokkal értelmesebbeket...ha példa képpen a gyermeked kevésbé lesz értelmesebb mint a barátnője, akkor az értéke is alacsonyabb lesz a szemedben a barátnőjéé?


Vegülis végiggondolva te döntöd el mi alapján értékes egy teremtmény. Egy állat, egy növény, egy ember. Ehhez szorosan fűződik az is hogy számodra mi alapján értékes egy lény. És hogy neked egy lény fontossága, vagy az, hogy milyen fokú büntetést von maga után az elpusztítása befolyásolja-e annak értékét.

Személy szerint nekem a véleményem az, hogy egy ember értéke minden emberi besorolástól, intelligenciától, értelemtől, viselkedéstől független, az érték az érték, nem számít a csomagolás, a viselkedés, vagy az emberi mércék.


,, Ráadásul egy ember még valamennyire tud védekezni, de egy állat esélytelen “

Ez sajnos sok esetben így van, de nem tudom ez pontosan hogy függ össze az előző mondataiddal...

2020. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Azt még hozzátenném, hogy a kérdésed, amit kiírtál, valójában egy személyes értékrendbeli vélemény kinyilvánítása. A szubjektív véleményed a földi lények érték szerinti rangsorolásáról. ( ezzel magad is láthatod kristálytisztán, miben függ neked egy ember értéke) Mindez persze csak abban az esetben, ha a kérdéseidet összefüggően nézzük.
2020. márc. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Bizonyos szempontból többet ér egy állat élete.


Ha látnék egy kutyát és egy embert fuldokolni, először az embert segíteném ki.

2020. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

"Akármilyen állat"


Akkor én már rég túl vagyok a börtönön, engem már a villamosszék vár.


RIP, lecsapott szúnyogok.


Jaa, hogy azok nem "olyan" állatok?

2020. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Azzal egyetértek, hogy szigorúbban kellene büntetni az állatkínzást, mert előbb-utóbb az állatkínzó emberre is veszélyessé válik. De önmagában egy állatot leölni nem tekintem bűncselekménynek, tekintve, hogy étkezési célból is ölnek le állatokat, persze, annak is van kíméletesebb és kevésbé kíméletes formája, ezt lehet jobban szabályozni.
2020. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!