Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan mozgatjátok le a...

Hogyan mozgatjátok le a kutyátokat amikor esik az eső? (lakásban tartott kutyák esetében)

Figyelt kérdés
Sajnos mikor esik az eső, úgy kell őket kirángatnom még pisilni-kakilni is, gyűlölik, semmit nem hajlandóak csinálni, azonnal keresnek egy helyet ahova legubóznak és ott ülnek. Mivel nekik semmit nem ér a séta (rendkívül nagy a mozgásigényük) ezért ilyen esetekben már reggel mikor meglátom , hogy esik az eső, elkezdek szorongani , ugyanis kb egész nap hisztériáznak, nyafiznak, fel alá járkálnak a házban... van, hogy bosszúból bepisilnek , annak ellenére hogy 20 perccel azelőtt lettek levíve. (3 óránként leviszem őket...) Már megőrülök ettől az időtől, bent hiába próbálom őket lefárasztani, agyilag is dolgoztatni, lóf*szt sem ér, hisz nekik az órák hosszai izomból rohangálás az igényük..... Az a baj, hogy ilyenkor a dolgomat se tudom csinálni itthon, mert kikészítenek idegileg. :(

2021. febr. 9. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Fogom ráadok egy esőkabátot, és leviszem. Sétálunk egy órát, vagy labdázunk és viszem fel. Én vagyok a falkavezér, nem szorongok emiatt. Mondjuk a kutyám szereti az esőt
2021. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
2021. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Én játszok vele egy félórát, és ki is futkározza magát nappalitól a konyháig. De ez zsebben elfér. Kb. a beagle+kínai palotakutya anyja összefeküdt egy tengerimalaccal, meg egy tarajos gőtével felváltva.


Különben szerintem sem lakásban van a helyük. De ezt nem tehetem ki, ez van. Lehet lepontozni.

2021. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ráadom a vízálló kabátját és ugyanúgy lemozgatom ahogy máskor. Szerencsére nem ilyen kis kényes típus, sintértől van, nem hisztizik semmin, örül mindennek, örül hogy él, az esővel sincs semmi baja.

Első alkalommal amikor pici volt és esett, nem nagyon akart kimenni, idegenkedett a víztől, de nem csináltam belőle ügyet, vittem mintha nem lenne minden vizes, hazafelé már direkt beleugrált a pocsolyákba.

2021. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Van egy halom trükk, ami fizikálisan is lefárasztja a kutyákat(láb között 8as, tárgyak kerültetése, lépcsőre feltolatás stb). Keress rá a kutyafitnessre, sok feladat spec eszközök nélkül is végezhető, kis helyen viszonylag gyorsan "ki lehet ütni" a kutyákat vele :)


https://www.youtube.com/watch?v=tRGIKgg3OXo

2021. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen, ilyenkor nem egyszerű. Egyrészt az én kutyámnak vannak játékai amit csak néha adok oda neki, vagy amikkel néha játszunk, csak a rágójátékok hevernek szanaszét, a többi el van rakva. Úgyhogy amikor ezeket előveszem akkor mindig jobban bepörög, és elég jól le lehet fárasztani már 20-30 perc játékkal is. A kedvence egy teniszlabda amire egy gumi van kötve, kb. mint egy nagy jojó, na hát azt a végsőkig tudja üldözni, kivan tőle hogy elindul egy irányba a labda aztán "magától" a levegőben irányt vált:)


A másik pedig hogy nap közben ilyenkor igyekszem úgy megoldani hogy el tudjam vinni egy közeli panzióba, ahova amúgy is szoktam vinni, és akkor ott a többi kutyával szépen lefárasztják egymást és (mivel ott bent vannak a házban és csak pisilni járnak ki) szintén nem lesz nyakig sáros. Holnap is viszem.


Ő amúgy menne ebben az időben is, én utálok, rövid lábú fajta úgyhogy tényleg pár lépés után nyakig sáros, de ha nem is nyakig a hasáról minimum folyik a sár, nem akarom minden nap kétszer megfürdetni, abban az állapotban viszont amilyenben egy-egy ilyen latyakos-sáros séta után kerülni tud biztos hogy nem engedem be a házba, ami meg nem opció mert bent lakik:D


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy max 1 nap szokott eltelni úgy hogy a házon meg a kerten kívül nem megy sehova, ha már rákövetkező nap is szar az idő akkor vagy elviszem a panzióba kicsit bandázni vagy azért legalább egyszer egy 30-40 perces intenzív sétára el szoktam vinni, aztán utána meg beteszem a kádba és lecsapatom...Ilyen azért ritkán van, mint pl. ma, hogy tényleg egész nap esik az eső, azért általában meg lehet találni még az esős napokon is azokat az órákat amikor nem, vagy csak nagyon lightosan esik. Ez most extrém szar idő, ami van.

2021. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Akkor te vagy a kutya gazdája vagy ő a te gazdád?
2021. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Bementem vele a garázsba gyakorolni.
2021. febr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Esoben is es minuszokban is elmegyek 3 orat futni. Az en spec polom testhore szarad. O is hasonlo cuccban fut.

Nem felek a megfazastol minuszokban is. 😂 Nem vagyok felos nyamnyila.

2021. febr. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Minek kéne 3 óránként levinni őket?



Nekem van egy 10 és egy 1 éves kutyám.


Én 3x viszem le őket esőben is. Nem vagyunk lent sokat. Max 15 percet,hogy a dolgukat elvégezzék. A 10 éves utálja az esőt,de ez van adok rá ruhát és akkor lent vagyunk egy kicsit.


Az egy évesem egy wheaten terrier,nagy mozgásigénnyel,de szerencsére elfogadja hogy vannak ilyen időszakok is.


Itthon játszunk dobálom a dolgokat. Trükközünk ennyit tudok tenni.



Futópad remek választás. Nekem apum asztalos és vele fogok csináltatni egy mechanikusat.

Pont ezekre az esetekre amikor nem tudunk a parkban,futtatóban lenni sokat.

2021. febr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!