Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat ennyit a kutya?

Miért ugat ennyit a kutya?

Figyelt kérdés
Nagytestű, 5 hónapos kutyánk van. Kinti-benti. Ma játszottunk is, sétáltunk is, tanítottam is, szóval azért valamennyire biztos elfáradt. Ilyenkor este fele, ha kimegy az udvarra, rájön az ugatás, egy fél óráig simán tudja nyomni. A távolban ugatnak más kutyák is, de amúgy nincs semmi extra dolog az utcán. Ha be akarom hívni, rám néz, de nem jön be csak ugat továbbra is a kertkapu irányába, tisztes távolból. Úgy szugerálja, mintha lenne ott valami, pedig semmi. Mi lehet szerintetek az oka?

máj. 17. 21:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy hozzáteszem engem annyira nem zavar, a szomszédok miatt aggódom, hogy mikor fognak szólni, de ha már nagyon nem hagyja abba, akkor be szoktam parancsolni a házba és itt benn már nem ugat.
máj. 17. 21:34
 2/9 anonim válasza:
80%
Nem a pacsira és hasonló baromságokra kellene tanítani először, hanem arra, hogy csak akkor ugasson, ha valami a kerítésen belül van. Szerintem ennek állj neki, én sem hallgatnám sokáig békével a szomszéd neveletlen kutyáját.
máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Meg a behívásra, 1-es! Mi az,hogy hívná be a házba,de nem megy? És még csak 5 hónapos!
máj. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
A leirasbol itelve a tavolban levo kutyakkal kommunikal, illetve az o hangjukra reagal, tobbek kozott azert, mert jelezni akarja, ez az o terulete. Lehet, hogy azert nem hallgat a hivasodra, mert seta kozben nemigen szokott mas kutyakkal erintkezni, vagy pedig azert, mert nagyon fontos neki, hogy jelezze, az udvar az o terulete. Arra mindenkeppen ra kell szoktatni, hogy engedelmeskedjen a hivasodra, de a fenti kerdeseket is meg kell vizsgalni, a puszta tiltas nem eleg, ha valamilyen fontos oszton motivalja.
máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nahát, milyen kedves emberek vannak itt. :D

Nem pacsira tanítom, hanem ül, fekszik, marad, gyere ide, pórázon sétáltatás, lábhoz. Persze nem megy még mindegyik tökéletesen, de másfél hónapja van nálam.

Kommentben írtam, hogyha úgy van "beparancsolom" és akkor be is jön. Először úgy értettem, hogy "be akarom hívni", hogy kinyitom az ajtót, beszélek hozzá, megnézem, hogy be akar-e jönni magától, de nem ez a baja, nem ezért ugat.

Mindegy kösz, annak aki segíteni akart, de inkább máshol keresek ezentúl választ, mert itt anonim akkora parasztok az emberek, hogy hihetetlen.

máj. 17. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Kár, hogy a kérdezőt nem lehet pontozni...
máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
33%

Sajnos tele van az ország ilyen "gazdákkal"

Mi a szarnak neked egy buta kutya ami csak 1-2 dologra képes? Ugatni meg összeszarni mindent. De legalább feleslegesen zajol.

máj. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Vannak kutyák, akik szeretnek csak úgy üvölteni, házőrzősdit játszani. Nekem is van ilyen kutyám, ha az alapállapottól eltérő állapotban van, annak megfelelően, ugat vagy dünnyög vagy nyüszög, pedig már rommá van szocializálva és versenyszerűen sportolok is vele az alap foglalkozás mellett.

Én arra jutottam, hogy tiltani kell ezt a viselkedést, folyamatosan rá kell szólni és (nagyon sok) idővel redukálódni fog az ugatás magától is. -aztán mindig bepróbálkozik és attól függően, hogy mennyire vagy következetes szép lassan visszatér szinte eredetibe vagy nyugtázza, hogy még mindig él az adott szituban is a szabály-

máj. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédom kutyája csak halkan "áriázik", ha egyedül van otthon és unatkozik. Ha idegen megközelíti a kerítést, akkor ugat. Ha valahol fájdalmasan felüvölt egy kutya, ő is is "bevadul".

Minket nem zavar.

máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!