Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki elkezdett...

Van itt olyan aki elkezdett BARFozni úgy is, hogy az állatorvosa ellenezte?

Figyelt kérdés

Mi a hosszú távú tapasztalatotok?


Allergia miatt mi is belevágtunk, de a dokink eléggé ellenzi, jelenleg úgy vagyok vele, hogy megcsináljuk a 8 hetes eliminációs diétát csak nyuszival, aztán elkezdjük próbálgatni, hogy mi oké és mi nem.

Fél év után pedig csináltatunk egy vérképet.



2021. febr. 12. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Mi miatt ellenzi a doki?
2021. febr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szerinte túl nagy kórokozó terhelés és macerás, sok értéket megváltoztat (ez alatt nem tudom mit értett) és helyette vegyünk Acanatat vagy Hillst
2021. febr. 12. 10:16
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
MIért nem lehet az orvosra hallgatni?
2021. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Eleg nagy korultekintessel porciozom ki zacskokba a husi adagot, most 1/3ad csontos, 2/3ad husos hus az arany, enyhen sozva mert az eliminacios dieta miatt nem tudok adni tapkiegeket sem probiotikumot, ugyhogy igy probaljuk erositeni a gyonorsavat. 4. heten tervezem bevezetni a belsoseget, es a 8 hetes alatt probalom zoldseg nelkul tartani, utana pedig vizsgaljuk, hogy mire hogyan reagal. Az emesztese jo es nem is hanyt, megfelelo eddig a kakija is.

A cel az, ha nyersnel maradunk, akkro elerjuk a 3-4 fele hustipust 1 heti taplalason belul.

2021. febr. 12. 10:20
 5/14 A kérdező kommentje:

3.


100 ezer felett van az allergis teszt ami nagy esellyel fals pozitiv vagy fals negativ lesz, ezt maga a doki mondta. Az utobbi fel evben 40 ezret dobtunk ki az ablakon a kulonbozo tapok miatt. Olyat ajanlott a doki ami osszetevoben ugyanaz mint amire most allergizal a kutya. Nincs a piacon olyan tap amibe ne lenne feldolgozott csirkefeherje vagy lazacprotein. Vagy az egyik vagy a masik mindegyik tapban van. Azt a 25 ezret amit a valoszinuleg kidobasra itelt tapra koltenek, el tudom kolteni tobb kilo valodi proteinre.

2021. febr. 12. 10:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Hozzatennem hogy a kutyam laborvizsgalat alapjan teljesen egeszseges az allergiat leszamitva igy nem amiatt ellenzivaz orvos, mert nem birna el a kutya szervezete, hanem azert mert o alapvetoen nem ert egyet a nyersetetessel.
2021. febr. 12. 10:26
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Vagj bele nyugodtan, csak elotte tarts egy koplalonapot, hogy tudjon megfelelo mennyisegu gyomorsava kepzodni. Mivel nyersnel a sav fokozatosan erosebb lesz, nem lesz problema a bakteriumokkal sem. En azert kezdtem el, mert nem ette a tapot, napokig nem evett inkabb. Nem bantam meg.

Sok orvos ellenzi, egyreszt a tapokert jutalekot kap ha tole veszed, amit ajanl, masreszt sok a hulye, aki azt hiszi barfozik, mert csirkefarhattal meg labbal etet, de kozben olyan hianybetegsegei alakulnak ki a kutyanal, hogy eleg lesz belole kikezelni.

Lepj be barfos csoportba facebookon, segitokeszek, es rengeteg posztbol lehet olyanokat megtudni a sajat tapasztalatokbol, amit az interneten mashol nem irnak le.

2021. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tartottunk 1,5 nap koplalónapot, tegnap kapta meg az első nyers vacsiját, kicsit vonakodva ette, kakija teljesen rendben volt reggel. A ma reggeli adagját pedig már nagy kedvvel várta a nyerset. :)
2021. febr. 12. 10:37
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Szia, én dokim nem igazán szereti a barfot ő szerinte a barf csak farhátat jelent pedig nem az. Nem rebesgetem nála a témát ha beteg a kutya ő ellátja. Jó doki, megbízzok benne de ha valami emésztőrendszeri gondja lenne a kutyámnak illetve ha kijön az allergiája akkor barfot támogató dokihoz megyünk.

Barfos doki aki saját kutyáit eteti barfal megerősítette hogy jó a kutyám étrendjének az arányai, csináltattunk vérképet az is jó lett.

Egy szó mint száz, nem izgat hogy a kutyám fő dokija ellenzi a Barfot. A dokik nagy részét vagy szponzorálják vagy “nyaralni” viszik (értsd: konferencia).

Sok kutyát szeméttel etetnek és a barfal lenne a probléma? Szerintem nem

2021. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Azért ellenzik,mert sok az idióta gazda aki azt hiszi egy farháttal meg egy kis nyesedékkel már barfozik a kutyájával.


Pedig eléggé összetett a dolog.


Én belevágtam de aztán allergiás lett a csirkére.. Nyúl drága lett volna még a kezdeti időszakban is. Aztán pedig a kutyám nem is emésztette a csontosat csak darálva kaphatná. Annyira bonyolultá vált,szóval inkább maradok a tápnál. Talán egyszer újra belevágok. De ahhoz,hogy jól csinálja az ember sok utána járás kell havonta 2-3 féle állat húsát váltogatni kell,belsőség sem lehet pl mindig nyúl máj.


Na és ezeknek sok gazda nem néz utána.


Első kutyámmal barfoztam 2 évig,de vissza gondolva annyira nem kapott változatosan kaját.. Jó részt csirkeszív,zúza,csirkenyak,farhát,gyümölcsök,zöldségek,kiegészítok, tojás amit kapott. Néha néha máj. Vagy ha volt akciósan nyúl hús akkor azt kapott,vagy kacsa nyesedéket. Aztán beteg lett 13 évesen a doki kiakadt biztos a nyers hústól. Vérképe tökéletes volt,amin az orvos is csodálkozott és mondta akkor nem az étrend a baj :D


Második kutyámmal körültekintőbben kezdtem el,de csirkére allegiás lett,csontot nem emésztette. Szóval :D



Keress egy barfos orvost is, mint az egyik válaszadó írta,hogy van egy fő doki, aztán van akinél ha olyan van inkább a barfoshoz viszi.

2021. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!