Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki elkezdett...

Van itt olyan aki elkezdett BARFozni úgy is, hogy az állatorvosa ellenezte?

Figyelt kérdés

Mi a hosszú távú tapasztalatotok?


Allergia miatt mi is belevágtunk, de a dokink eléggé ellenzi, jelenleg úgy vagyok vele, hogy megcsináljuk a 8 hetes eliminációs diétát csak nyuszival, aztán elkezdjük próbálgatni, hogy mi oké és mi nem.

Fél év után pedig csináltatunk egy vérképet.



2021. febr. 12. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Anno mi is úgy kezdtük el, hogy se a tenyésztő, se az állatorvos nem javasolta.

Nálunk folyamatos bélgyulladása volt a kutyának bármilyen tápot evett, mindenfélét próbáltunk, volt néhány szuper prémium, mint az acana, platinum, arra azt mondták, hogy biztos túl sok a fehérje, aztán jöttek a különböző gyógytápok, mint a trovet és a royal canin gastro. Szóval sok mindent próbáltunk, mindegyiket állatorvosi vagy tenyésztő javaslatára és mindig dokinál kötöttünk ki, folyamatosan hasmenése volt és közben csont és bőr volt, alkalomról alkalomra egyre rosszabb állapotba került, a végén már infúzió kellett, hogy legyen valami tápanyag a kutya szervezetében.

Végső elkeseredésemben vágtam bele a barfba, gondolván ennél rosszabb már nem lehet, mikor már az orvosok sem tudtak mit tanácsolni. Mindent nagyon ésszel csináltam, fokozatosan vezettem be, ügyeltem, hogy változatos legyen az étrendje. 2 éve barfozunk, szóval nem nagyon hosszú ideje, de teljesen rendbe jött az emésztése, teljesen elmúlt a folyamatos hasmenés és bélgyulladás.

A dokival ott tartunk, hogy nálunk elfogadja a barfot, elismeri, hogy sokkal jobban van tőle a kutya és ez az étrend az én kutyámnak jó, de másnak továbbra sem javasolja (ő valamiért inkább főtt párti, pedig azt is el lehet rontani). Szerencsére etetéssel kapcsolatos problémánk azóta egyáltalán nem volt, de ilyen esetben én is mindenképp barfos dokihoz vinném, mert a mostani dokink hiába "tolerálja" nem ért hozzá annyira, hogy érdemben tudjon segíteni. Ha nem találtok a közelben barfos dokit, akkor ezt a lehetőséget javaslom: [link] itt online lehet konzultálni barfot ismerő állatorvossal és Perlaki Fanni kutyadietetikussal, csak annyi kell hozzá, hogy valahol végezzétek el a szükséges laborvizsgálatokat, ha olyan a probléma és ők kielemzik, javasolnak olyan barfos étrendet, ami a te kutyádra szabott.

2021. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

A dokik ellenzik,mert ok nem huzhatnak hasznot egeszseges kutyabol.....


Egy barfos gazdi

2021. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a legtöbben így kezdik el, mivel nagyon kevés a Barf párti állatorvos. De jó esetben csak évente egyszer találkozol Vele az oltás és a vérkép miatt. Ha gond van úgyis speciális orvoshoz mész szerintem. Persze akinek jó az állatorvosa, tehát több mindent is rábízna és ad a szavára, ott tényleg kellemetlen lehet,ha ebben nincs egyetértés,de a kutya állapota úgyis megerősíti egyik vagy másik oldalt.

Én még hosszútávú eredményről nem tudok beszámolni,mert pár napja kezdtünk barfozni, de már rövidtávon is vannak jó tapasztalatok, ami a legfontosabb, hogy elmúlt a lágy széklet, ami eddig az összes szuperprémium táp esetében is fennállt.

2021. febr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Somogyi Ági ***** válasza:
100%

Mikor kezdtem se Barfbolt, se Barfos fórum, magyar platformon alig volt infó.


Az állatorvosom egyenesen ördögtől való dolgoként tekintett rá(nk) 😆


De a kutya akármilyen tápot kapott fstt, és fogyott.

Erre azt mondta doki chipet bele se tegyük sajnos.


Na ez nem én vagyok, tegyük csak be azt a chipet!


Ennek 6,5 éve 🤪 köszöni jól van, és igen büszke magára, hogy jól választott gazdát 😆😆


A dokit azóta lecseréltük (helyben sajnos nincs támogató szemléletű orvos), a mostaninem ellenzi, az is elég, etetési tanácsért úgyse hozzá megyek (jó kis Barf bolt van itt nálunk 🤪)


Szvsz : tojci a világra, Te kutyád Te döntésed ✌️

2021. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!