Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya a...

Létezik, hogy egy kutya a butasága miatt fagyjon meg?

Figyelt kérdés

Kinti, hosszabb szőrű keverék kutya. SZIGETELT, szuper faházzal, kutyaajtón hővédő, bent rengeteg meleg, száraz szalma. S-es kutyaház, közepes méretű kutya, de azért viszonylag nagy helye van bent(amit a szalma kitölt).


Van alatta is, körülötte is szalma, tehát nincs az, hogy a ház valamelyik oldala hideg lenne.


Az istenért nem megy be. Még sosem láttam bent, ha használja is, akkor este 11 és hajnal 6 között. Folyamatosan vacog, fagyoskodik, és a kutyaház melletti hideg műanyag padon, vagy a pad alatti vékony kartondobozban, egy rongyos törölközőn(ami nyilván hideg és nyirkos) fekszik.


Próbáltam mindent, helyhez szoktatót, lecseréltük a hővédőt egy puhábbra, hogy ne dermedjen és keményedjen meg, továbbá dobtuk be a házba játékát, kaját, ha be is megy, megfogja és jön is ki. Létezik, hogy annyira buta, hogy nem tudja, hogy ott melegebb lenne, ha belehelné? 1 éves kutya.


A kutyaház és a pad/doboz ugyanabba az irányba néz, annyi a különbség, hogy a pad 40 centivel közelebb van a bejárati ajtóhoz, mint a kutyaház(ez nem fog változni).


Elkezdtem aggódni, hogy megfagy, most sokkal keményebb a tél az eddigieknél. Kint -10 fok van és ő ott didereg órákat a kartondobozban. Beengedés nem opció.


Lehet, hogy egy kutya nem tudja, hogy mi a jó neki?



2021. febr. 12. 18:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Rongyok nem melegítenek, átnedvesednek, koszosak, sárosak lesznek, nem tartanak hőt.. szúrja a szalma? Ilyenről nem hallottam, annyira nem vészes, én is belefeküdnék, szépen elegyengettem, hogy mindenhol legyen, középen meg "fészek", nem zavarta a kezem, pedig szőröm sincs..


A saját holmi mondjuk jó ötlet, azt nem próbáltam, lehet ezért ragaszkodik a rongyos törölközőhöz, de akkor bevinné a házba, nem?

2021. febr. 12. 19:11
 12/30 A kérdező kommentje:
A kutyaház fala FA, közötte szigetelő(asszem üveggyapot), majd még egy réteg fa. Cseppet sem hideg és "fészek" van neki bent kialakítva, felnyomtam a szalmát a falakhoz, hogy körbevegye, már az elején is leírtam. Hozzá se ér a ház(amúgy melegebb) falához.
2021. febr. 12. 19:13
 13/30 anonim ***** válasza:
73%
Kintre is tegyetek neki szalmát és azon lehet jobban elvan napközben, alulról meleg legalább, de éjjelre engedjétek be fűtött helyre ha nagyon mínusz van kint.
2021. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
24%
13 Tudom hogy fa, de ekkora hidegben még az is vacak érzés lehet. Én saját példámból jobban fázom a fűtetlen falak mellett mint a szabadban.
2021. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

A forró vizes palack jó ötlet, belehúzom egy zokniba, remélem nem rágja szét, mert akkor annyi a szalmának.


Ha bezárnám akkor nem tudna kimenni elvégezni a dolgát.


Még sosem láttam kijönni a házból, ha csak a társaság miatt jönne ki, akkor látnák ki meg be mászkálni, nem?

2021. febr. 12. 19:17
 16/30 anonim válasza:
88%
... igen a kutya sajnos megszokta azt hogy mindig rossz volt neki, nagyon lassan fogja az újat elfogadni, nem fogja megenni a méregdrága tápot, nehezen fogja elfogadni majd az új fekhelyét, türelem..
2021. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
20%

Nem biztos

Ha idősek a gazdák és nem olyan fürgék, akkor kijön, mire kinyílik az ajtó

Nincsen szalma a kertben?

Ha hosszúszőrű akkor beleragadva kihozhatja

2021. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
Én is azt hittem, hogy fogyatékos a macska. Tízszer is megmutattam neki, hogyan működik a kazánházba vezető lengőajtó, de csak nem akart átmenni rajta. Aztán mikor igazán hideg lett, rögtön tudta, hogy kell használni.
2021. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem a tied a kutya, akkor mit keres nálatok? Ezt nem igazán értem.
2021. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Rakj szalmát a dobozába vagy amíg folyamatosan mínusz van, pokrócot (nulla fok alatt megfagy a talaj, a víz és nem lesz nedves)

Ha éjjel használja a házikót, akkor valószínű nem fél tőle és be fog menni ha már nagyon fázik.

2021. febr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!