Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya a...

Létezik, hogy egy kutya a butasága miatt fagyjon meg?

Figyelt kérdés

Kinti, hosszabb szőrű keverék kutya. SZIGETELT, szuper faházzal, kutyaajtón hővédő, bent rengeteg meleg, száraz szalma. S-es kutyaház, közepes méretű kutya, de azért viszonylag nagy helye van bent(amit a szalma kitölt).


Van alatta is, körülötte is szalma, tehát nincs az, hogy a ház valamelyik oldala hideg lenne.


Az istenért nem megy be. Még sosem láttam bent, ha használja is, akkor este 11 és hajnal 6 között. Folyamatosan vacog, fagyoskodik, és a kutyaház melletti hideg műanyag padon, vagy a pad alatti vékony kartondobozban, egy rongyos törölközőn(ami nyilván hideg és nyirkos) fekszik.


Próbáltam mindent, helyhez szoktatót, lecseréltük a hővédőt egy puhábbra, hogy ne dermedjen és keményedjen meg, továbbá dobtuk be a házba játékát, kaját, ha be is megy, megfogja és jön is ki. Létezik, hogy annyira buta, hogy nem tudja, hogy ott melegebb lenne, ha belehelné? 1 éves kutya.


A kutyaház és a pad/doboz ugyanabba az irányba néz, annyi a különbség, hogy a pad 40 centivel közelebb van a bejárati ajtóhoz, mint a kutyaház(ez nem fog változni).


Elkezdtem aggódni, hogy megfagy, most sokkal keményebb a tél az eddigieknél. Kint -10 fok van és ő ott didereg órákat a kartondobozban. Beengedés nem opció.


Lehet, hogy egy kutya nem tudja, hogy mi a jó neki?



2021. febr. 12. 18:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A kartondobozt a törölközővel tüntesd el.A műanyag padra tegyél több rétegben papírdobozt széthajtva.

A házról vedd le a függönyt. lehet, túl melege van a függöny miatt bent.A szalmával sem az egész házat kell kitömni .

2021. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

A kartondobozt nem én tettem oda, pont azért kapott házat is, mert putris volt az egész helye(előző háza egyrétegű volt és omladozott).


Azért van kint az a doboz mert “látod nem kell neki normális ház, ezt szereti! hadd legyen már szélvédett helyen, ha ez kell neki!” nem engedik eltüntetni.


több réteg kartont elfúj a szél, az a rész le van betonozva, nem a talajtól, hanem a kutyàtól nedvesedik át, aki előszeretettel mászkál a sáros részeken is.


A puha hőtartó cucc nélkül hogy marad bent a meleg a házban?

2021. febr. 13. 06:39
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog onszantabol megfagyni, nyugi. En arra tippelek, hogy nem lat ki a kutyahazbol es napkozben ez fontos lenne neki, valami atlatszo plexi fele anyagot kellene a kutyahaz bejaratahoz tenni
2021. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Korábban az volt, de befagyott, kemény műanyag lap lett és nem is látszott át a fagyás hatására, ezért cseréltünk puha vastag hőszigetelő anyagra.
2021. febr. 13. 11:10
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

"A puha hőtartó cucc nélkül hogy marad bent a meleg a házban?"

Ha teljesen elzárod a benti részt, nem cserélődik a levegő. A kutya önmaga fűti a testhőjével. Egy idő után túl melege lesz .

Életösztön minden kutyában van. Ha valóban fázik, használni is fogja, amikor szüksége van a házára.

A kutya nem ember. Nem lehet összehasonlítani a hőérzetüket.

A kutyának eleve 38 fok a testhőmérséklete.

2021. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Jó, nem teljesen van lezárva, nem ajtó, hanem anyag, akár ki is dughatja a fejét, hogy lásson, miközben bent fekszik..


Amúgy látszólag nincs baja, de megint a műanyag padon vacog. Oldalra hajtom az anyagot, hogy kisebb lyukon menjen ki a meleg, hátha

2021. febr. 13. 11:45
 27/30 anonim ***** válasza:

Nekem az a tippem- amit még senki sem írt- hogy melege van bent.

Írtad, hogy hosszabb szőrű. Szerintem nagyon meleg lesz a kutyaház neki, azért nem megy be. Szalma +szigetelt ház+hőfüggöny. Nem biztos, hogy bírja!

2021. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem lehet beengedni, mert egy falun élő idős ember szerint a kutya NEM lakásba való.

Mit nem lehet ezen érteni? Komolyan, ennyire idióta itt mindenki?


Kérdező, nem fog megfagyni, bár azt nem értem, hogy miért nem lehet valami sufniban/garázsban az az állat, ahová tesztek be hősugárzót neki. Azon csak nem problémázik a gazdája.

2021. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, hogyha hosszabb szőrű, szerintem azért nem megy be, mert kicsi a hely, gyorsan "átfűti" a testével és utána egyszerűen melege lesz benn, főleg, mivel nem nagyon szellőzik a házikó.


Szerintem vegyetek/csináljatok neki nagyobb házat, ahol kényelmesen elfér és nem sül meg.

2021. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

A kutya kb 12 kiló, kisebb-közepes keverék, biztosan nem kicsi neki a ház, kettő is elférne belőle(bár most szalmával tömve nem).


Nincs garázs, fűtött hely, tyúkól van, tároló pedig tele van lommal, szabad hely a kutyaházban több.


Beszalmáztam a dobozt is, a saját ruha nem hatott, pedig félrehajtottam a hőzárót is.


Szóval mindenképp van benne létfentartási ösztön, akkor nem azon múlik, mennyire okos a kutya, hogy felismeri hol van kevésbé hideg, ha a megfagyás határán állna behúzódna a klassz házába. Ez megnyugtató, de rossz nèzni, ahogy vacog.

2021. febr. 14. 14:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!