Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen kutyája van,...

Kinek milyen kutyája van, mennyiért vette és mennyire milyen szinten van megnevelve, mennyit költesz etetésre?

Figyelt kérdés

kölyök vásárlásnál gyakran elhangzik, hogy legalább 1200 euró kell legyen, így a TK is alap, akkor is ha nem akarod kiállítani és tenyészteni, többet a szekrényből sem veszed elő


alap havo 50 ezerért etetni, csakis BARF-ot


alap a kutyaovi, kutyaiskola, havi 20-30 ezerért


alap, hogy legalább 2-4 órát foglalkozz vele, séta futás stb.



biztos van amit kifelejtettem. ha igen, mi az?

és az itteni kutyatartók mind így költekeznek-e? ha igen, hogyan tudják megoldani, a magyar átlagfizetés 200e ft


2021. febr. 14. 11:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Keverék, menhelyről ingyen, saját nevelés, jó kutya, jó minőségű száraz tápot és konzervet kap, napi 2-3 óra a lefárasztás, szobakutya
2021. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne egy vagyont költeni kutyára? Pesten élek, ismerem a környék kutyásait, 80% menhelyről hozta az ebet. Azon lepődünk meg, ha valaki tenyésztőtöl veszi. Kutyaoviba/isibe a kutyások 20-30%-a viszi a kutyáját. Szinte minden ismerősöm száraz táppal eteti, az idősek főznek a kutyának mellé, én konzervet adok neki mellé. Nem értem ezt a kérdést! Ez valami sznob szemlélet?
2021. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%

Magyar vizsla: a helyi csoportba kerestek neki új gazdát, ingyen hoztam el

Német vizsla: vadász ismerőstől került hozzánk, ha úgy tetszik "szapis" kutya, de nem fizettünk érte sem.

Keverék: utcán találta Apum pár hónapos korában.


Barfoznak, jó helyről kell vásárolni, nincs 50 ezer 3-nak sem a kaja. Utána kell járni, ismertséget szerezni és akkor nem olyan drága, sőt, olcsóbb, mint egy prémium táp.


Mindkettő vizsla járt suliba időszakosan, 2-2 tanfolyamot elvégeztem velük. A keverékkel nem mentünk, mert akkor már idősebb volt és mindent tudott. A vizslák járnak a suliba heti 1* bandázni. A tanfolyamok 30 ezrek voltak, a bandázás 1000/kutya/alkalom.


Némettel futok, bicajozok, néha a magyarral is, de vele kisebb távokat és inkább szabadon. A német bekötve fut, húz. A keverékkel csak sétálunk, mert már idős. Napi 1-1,5 óra séta/mozgatása alap, főleg a németnél, mert lebontja a fejünk fölül a házat. Ő azért munkakutya.


Bravecto összesen 20 K/3 hónap mindhármuknak (télen), Nexguard Spectra kb.6-7 K/hó/kutya az év többi részében.

Felszerelésekre ritkán költők, de akkor több mindent is veszek. Mondjuk 2-3 havonta simán elköltök egy 20-ast, ha kell valami.

2021. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Menhelyi puli/pumi keverék kutyám van (látszatra vizsla, vagy valami kopó lehet még benne de hogy mi van benne valójában talán csak ő tudja kb mint a parizerben lévő dolgok :) )

Örökbefogadtam 15 000 Ft kértek érte

Elvégeztünk egy kölyök tanfolyamot (25 ezer / 6 alkalom) illetve egy alaptanfolyamot (50 ezer / 16 alkalom) jelenleg 9 hónapos. Mindent tud, tökéletesen szocializált. (Mind emberekkel, mind kutyákkal, mind egyéb állatokkal). Ha betölti az 1 éves kort, komolyabban fogunk menni agility-zni illetve canicrossozni (futni már futunk heti 3-4x). Áprilisban kezdjük a haladó tanfolyamot. Napi 5-6 órát foglalkozok vele.

(Mellette van munkám is)

Etetésnél BARF módszer szerint etetek, pici korában tápoztunk (Orijen, Acana, Brit Care) nem jött be a táp, így váltottunk barfra.

Havonta az etetése kb 30 000 Ft körül van (csirkét és származékait nem kap, allergizál rá) általában marhát, bárányt, lovat, kacsát, libát, pulykát, fürjt, nyúlat és szarvast kap illetve halat ami általában lazac szokott lenni.

Kiegészítőket kúra szerűen kapja ilyenkor arra elmegy 15 000 Ft.

Havonta kap szívféreg megelőző készítményt az 2500 Ft

Szárított jutalomfalatokra, rágcsákra (nyúlfül, marhafül, lóbőr stb) elmegy 10 000 - 15 000 Ft

Nálunk a “plusz pénzt” inkább én viszem el, mert hát ha megtetszik egy nyakörv vagy egy póráz hát valahogy eltűnik a pénz a tárcámból, nem tudom csak úgy volt nincs :)

Nem keresek sokat az átlagfizetés az le is írja a fizetésem. Tudtam mit vállalok mikor kutyám lett, így természetesen biztosítom neki a legjobbakat.

2021. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg nincs kutyám. Ezer éves menhelyi keverékem volt, 8000Ft (chip+veszettségi). Plusz az a röpke 120ezerFt, amit az "egészséges" kutya életmentő műtétjére költöttünk.


Teljes neveletlenség, teljes szocializálatlanság, félelmi agresszió kutyákkal szemben meg egy csomó bizonytalanság, ami átfordulhatott volna félelmi agresszióba. Kiképzőre kizárólag azért nem volt szükségem, mert tudtam mit csinálok ÉS volt segítségem. (Aki viszont idejön nyígni, hogy "rám morgott Morzsika, mit csináljak?" előszeretettel zavargászom kiképzőhöz, mert ha értene hozzá, nem tartana itt.)


Átlag sétamennyiség, amíg jól volt, napi 1-1,5 óra (tegyük hozzá: ezer éves), némi feladatozással, esetleg bandázással (mivel introvertált volt és válogatós, nála nem létszükség a bandázás, ha az lett volna, megoldottuk volna.).


Mennyire volt megnevelve? 100% szobatiszta, 100% behívható, pórázon és póráz nélkül is kulturáltan sétált, bármilyen kutya mellett nyugodtan elment, konfrontáció elől kitért, ha tudott (ha sarokba szoríttották, vészesen rányomultak, nyilván nem), voltak barátai, bármiről letiltható volt (de általában oda sem ment), gyerekeket szerette, cicákat szerette, szólt, ha zavarta valami, bármelyik testrészéhez hozzá lehetett érni, hirtelen hozzá lehetett érni, orvossal, kozmetikussal nem volt gondja. Trükkök: ül, áll, marad, touch, pacsi jobb és bal kézzel is, bújik, hopi, (a fekszik eü. okokból nem), kérésre megkereste az elhagyott csipeszeket.

Nem volt játékos, nem volt kreatív, könnyen demotiválható volt, de szeretett tanulni, mert ez is egy közös tevékenység a gazdival és megvezetéssel önmagához képest ügyesen tanult.


Meg ne kérdezd ez időben mennyi volt, egy része bele van integrálva a sétába, egyébként meg többször, keveset tanítottam. Valószínűleg kevesebb, mint gondolnád.


Költséget nem írok: orvosi ajánlásra speciális étrenden volt + időskori betegségek + az elhagyagoltságából adódó problémák, egyre több. Két dolgot lehet a költségekkel csinálni. Az első, hogy eleve úgy készül az ember, hogy nem csak az elfogadható minimumot tudja nyújtani a kutyának, hanem hagy keretet problémamegoldásra (pl. az allergia népbetegség, balesetek előfordulnak, kiképzőre bármikor szükség lehet, mert ugye nem csak a kutya fizikai egészségére kéne költeni, illetve sport kutyáknál alapköltség). Aztán amikor az utolsó évében extrémre rúgtak a költségei, a saját költségeimet nyirbáltam meg (néhány hobbim felkerült miatta a polcra, néhány tervezett beruházásom csúszott).



Ha valaha kölyöknevelésre adom a fejemet, több mint valószínű, hogy tenyésztőtől lesz. Részben azért, mert nagyon kevés olyan kutya van, akivel együtt tudnék élni (menhelyről felnőttet választanom talán könnyebb). Részben azért, mert ismerek néhányat, látom, hogy mennyi időt, energiát ölnek a kutyájukba, látom mennyivel könnyebb az új gazdiknak egy gondosan nevelt kölyökkel, mint egy szaporítóssal.

2021. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Fit Active tápot kap.

4 db 1240g-os konzerv és 1-1.5kg száraztáp elmegy 1 hónapban.

Ez 5000 Ft.

Nagyon okos, szófogadó, ivartalanított 10 éves kistermetű kutya.

Márciustól novemberig bolha cseppet kap, az 2000 Ft/hó.

Évente veszettség elleni oltás/féreghajtó 5500 Ft.

Most közbe jött egy füllgyulladás arra 15000 Ft elment.

Szóval 10.000 Ft alatt van mindenképpen.

Benti-kinti kutya, sétálni hetente 2×-3× szoktunk fél-1órát mikor jó idő van.

2021. febr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

3 kutyám van, 2 nyugdíjas, egy versenyez(ne, ha lenne végre verseny...), 20, 6, 15 kg, havi kb 20 ezer ft-ot "esznek meg", Purizont kapnak.


A két nyugger tud(ott) mindent is, a fiatal sokszor leülni is nehezen akar, de agilitizni meg már most majdnem jobban tud, mint az idősek, őt célzottan erre tanítom, mindenre van külön vezényszó. Vele heti 1-2x járunk edzésre, ami 3-4000 ft alkalmanként és itthon is majd' minden nap foglalkozom vele. Ő egyébként egy örökbefogadott kutyus, így 10 000 ft volt.


Sétálni valóban szinte minden nap megyünk és heti többször kutyafitnesseznek, mindenki a saját fizikai állapota szerint és a trükköket is szoktuk gyakorolni. Ha jó a talaj és nem fúj a szél, biciklizünk is, leginkább a fiatallal. Helybenmaradás, behívás, megállítás, láb mellett közlekedés, mindegyiknek megy.


Az első kutyámmal jártam csak engedelmes foglalkozásra, a többivel csak agility-re és a rengeteg trükköt is magam tanítottam nekik.

2021. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Akitám van, 390 ezer Ft-ba került.

BARF-ozunk, de az etetésére közel sem költök havi 50 ezret. Attól függően, hogy mennyi fehér vagy vörös hús kerül adott hónapban a kajájába, havi kb. 12-15 ezerből kigazdálkodom.

Kutyaoviba és suliba is vittem, mivel mind szocializáció szempontjából, mind a magam szempontjából fontosnak találtam, hogy elvigyem. Most már a tanfolyamokat is befejezte, csak szórakozásból járunk heti 1x, ez kb. havonta 6 ezer Ft-ba kerül. Illetve amikor van agility, akkor valóban elköltök havi 20 ezret kutyasulira, mert nagyon élvezi és én is. De úgy gondolom, hogy másnak is vannak olyan hobbijai, ami számomra érthetetlen, úgyhogy ennyit megengedhetek magamnak.

Naponta kb. 2-2.5 órát foglalkozok vele többnyire, ebben benne van a séta és a mentális fárasztás is. Én foglalkoznék vele többet is, de ennyire van igénye.

A keresetem szerencsére jobb, mint a magyar átlag, nem mondok pontos összeget, de havi nettó 350-400 ezer Ft közötti fizetésem van. Viszont a kutya megvételekor még egyetemre jártam, diákmunkából spóroltam össze a vételárát.

2021. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
92%

Nekem egy menhelyről hozott bull keverékem van, 5-6 hónaposan hoztam ki, 10 ezer forint adományt adtam érte, amúgy nem kértek volna semmit. Most nemsokára másfél éves. Közepes testű, 18 kg körül van, a kajája kb 30 ezer havonta. Tápot kap, nem barfot. Kutyaiskolába nem járunk, őszintén szólva nincs annyira szükségünk rá. A szomszédok közül többen tartanak kutyát, rendszeresen bandázunk velük, így a szocializáció megvan, engedelmességgel pedig sosem volt problémánk. Agilityzni akartam vele járni most januártól, kikapcsolódásként neki és magamnak is, de nem tudunk, mert a vírushelyzetben csak úgy lehet menni kutyaiskolába, ha a hétvége mindkét napján mész (nem tudom, ez miért jobb nekik), én meg ezt nem tudom megoldani, vannak gyerekeim is, szeretjük a kutyát, de egymással is töltenénk azért időt a hétvégéken... Úgyhogy marad a séta, meg a kertben játszás.

Hogy mennyit foglalkozunk vele egy nap, azt nehéz számszerűsíteni, én home office-ban vagyok vírustól függetlenül is, a férjem 24/72-ben dolgozik, úgyhogy nagyon ritka, hogy valaki nincs itthon vele, akkor is pár óráról van szó max. Nyilván ez idő alatt nem foglalkozunk nonstop vele aktívan, de mivel benti, szinte folyamatosan mellettünk van, és napi többször játszunk, gyakorolunk trükköket+séta.

Nem mondom, hogy nem költünk rá, de én nem érzem egetverőnek. A kaja mellett nyilván kap játékokat, időnként új takaró/fekhely, ugye oltás, élősködő mentesítés alap, ha állatorvos kell, természetesen visszük. Beleférne még az agility, ha tudnánk járni, nem vágna földhöz. Mondjuk nem 200 ezret keresünk, az igaz. De amúgy szerintem itt nem az átlag kutyatartók vannak jelen, hanem a keményvonalasok, akik sokat áldoznak a kutyára.

2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%

Két kutyám van, egy német juhász és egy foxi keverék. Az elsőt egy tanyáról hoztam, nagyon kis bagatel összeget fizettem, ami épphogy fedezte, amit az előző két hónapban megevett a kutya. A keverék ajándékba volt egy nőtől, akinek a kutyája a kelleténél jobban összeismerkedett a szomszéd ebbel.

Az etetésük úgy 20-30ezer egy hónapban. Tésztát, farhátat és középkategóriás tápokat kapnak vegyesen.

Ehhez még plussz költségbe jönnek a vitaminok, orvos, fűtés stb.

Naponta általában egy nagyobb sétára megyünk erdőbe, valamint naponta annyit vagyok kint velük az udvaron, amennyit tudok. Hétvégén barátokkal szoktunk menni túrázni, rengeteg kutya van a társaságban, ott tudnak szocializálódni rendesen.

Nem vittem őket kutyaiskolába, itthon megtanulnak mindent, szerencsére nagyon értelmesek.

2021. febr. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!