Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen kutyája van,...

Kinek milyen kutyája van, mennyiért vette és mennyire milyen szinten van megnevelve, mennyit költesz etetésre?

Figyelt kérdés

kölyök vásárlásnál gyakran elhangzik, hogy legalább 1200 euró kell legyen, így a TK is alap, akkor is ha nem akarod kiállítani és tenyészteni, többet a szekrényből sem veszed elő


alap havo 50 ezerért etetni, csakis BARF-ot


alap a kutyaovi, kutyaiskola, havi 20-30 ezerért


alap, hogy legalább 2-4 órát foglalkozz vele, séta futás stb.



biztos van amit kifelejtettem. ha igen, mi az?

és az itteni kutyatartók mind így költekeznek-e? ha igen, hogyan tudják megoldani, a magyar átlagfizetés 200e ft


2021. febr. 14. 11:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Agár jellegű keverékem van a sintértelepről, ingyen volt. Vagyis adtam adományt, de önszántamból, nem volt kötelező.

A nevelése alakul, jelenleg 9 hónapos.

Nem barfozunk, jó minőségű, prémium tápot kap.

A minimum 2-4 óra futtatás megvan, neki kell is, hatalmas a mozgásigénye.

Havonta körülbelül 50-ből kijön a tartása mindennel együtt.

Úgy tudom megoldani mind időben, mind pénzben, hogy napi két órát dolgozom online, és a magyar átlagfizetés többszörösét keresem.

Ha nem lenne rá elég időm vagy pénzem, akkor nem vállaltam volna be, nem jellemző rám a felelőtlenség.

2021. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy azokat sem kell irigységből megszólni akik átlag fizetésből kigazdálkodják ezeket az összegeket. Mindenkinek más a fontos, azt meg hadd döntsék már el az emberek maguk, hogy mire költik a pénzüket.

Van aki mondjuk nem cigizik, ezzel máris megspórol havi 30.000 ft-ot, van aki elvan hosszú évekig ugyanazokban a göncökben, mert nem ad a külsőségekre meg a divatra, a kutyájára viszont minden pénzét feláldozza, mindent megad neki, mert ő az első számú prioritása, ha már magához vette.

Eléggé kiérezhető a keserű, irigy rosszindulat a kérdésedből. Amíg nem a te pénzedet költik, addig ne foglalkozz vele hogy ki milyen körülményeket biztosít az állatainak. Inkább örüljünk ha minél több kutya megfelelően van tartva, mert mindegyik a legjobbat érdemelné.

2021. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Voszpi, 80 ezer, kutyaiskola+saját nevelés, kb 15 ezer, amit kifelejtettél: plusz oltások, vitaminok, fűthető kutyaól, extra felszerelések
2021. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

2 eves kozepazsiai ... nekem jol nevelt, masok szoktak ketelkedni :) ... napi 1500,- a kaja ... kutya suliba mar csak ritkan megyunk, akkor is inkabb csak latogatoba.


Akkor van csak gond ha beut valami betegseg, mert az eleg huzos szokott lenni anyagilag, de amugy kibirhato a kutya ellatasa.

2021. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekem egy welsh corgim van, lány, most lesz másfél éves, egy tündér. Kutyaiskolába nem járok vele, nem az első kutyusom úgyhogy soha nem éreztem azt hogy segítség kellene hogy bármit megtanítsak neki.


Nevelés tekintetében: alapvetően soha nem volt célom hogy egy cirkuszi állatot neveljek belőle, tehát az adj pacsit-bukfencezz-ugorj át a tüzes karikán című trükkök megtanítására nem fektettem túl nagy hangsúlyt, ehelyett a kutya már mondjuk fél évesen póráz nélkül sétált mellettem, nem szalad el, nem üldöz semmit, idegen kutyákhoz nem megy oda engedély nélkül. Otthon soha semmit nem rágott szét, nem tett tönkre, ha elmegyek otthonról egy hang nélkül fekszik az ajtóban és vár. Ül, fekszik, marad, vár, bárhol, nem csak itthon. 4 hónapos korára már teljesen szobatiszta volt. Imádja a többi kutyát, soha nem volt még semmilyen balhéja, még csak nem is morgott szerintem soha életében. Imád játszani, kirándulni, bármit gyakorlatilag. A gyerekeket nem szereti, illetve a babákat igen, de pont ezeket a 7-8-9-10 éves hisztériikus "jajdecukiakutya MEGLEHETSIMOGATNI?" típusú gyerekeket nem szereti. Mondjuk én se, úgyhogy biztos ez is közrejátszik.


Fontos volt hogy hamar képbe kerüljön és ezeket az alap dolgoat jól tudja, mert szeretem ha jön velem ide-oda, nem csak sétálni hanem néha vendégségbe, kocsiba, etc., de ezt meg csak akkor lehet ha jólnevelt. Egy romboló, hisztiző, nyughatatlan kutyát nem tudsz sehova odavinni. Napi két órát azért szoktam vele sétálni, ebből általában, reggel és este 1-1 órát. A "tanítás" mint olyan nem külön programpont, tanul ő séta közben, otthon, meg a többi kutyától is eleget. Arról már nem is beszélve hogy marha okos úgyhogy bármit kb. 2 perc alatt megtanul, volt már nekem is hogy nekiálltam hogy na most kiskutyám megtanítalak bukfencezni, kb. 3 másodperc alatt vette a lapot és utána már magától bukfencezett össze-vissza mert tudta hogy azt fogom kérni.


Enni Orijen Regional Red táppal etetek, abból a 11kg-os zsák kb. 30ezer forint. Egy ilyen zsák elég neki kb. 3 hónapra, napi 160 grammot eszik meg belőle, két részletben. A kutya maga 2000 euróba került, viszont makk egészséges, jó a gerince, jó csípője, jó az idegrendszere, és nem mellesleg gyönyörű, arányos, 100%.


A kérdésedre konkrétan is válaszolva, tény, hogy az átlagosnál azért jobb anyagi helyzetben érzem magam de ha nem így lenne is összespóroltam volna ennyit a kutyára, vagy ha nem tudok, vagy tudom hogy nem tudok megfelelően gondoskodni róla havi szinten akkor nem veszek kutyát. Ha bármi baja lesz a kutyának akkor 1-2 orvosi számla alatt már vissza is jött amit a kutya árán megspóroltál, nem éri meg.


(A törzskönyvet meg amúgy minden kiskutya után kötelezően ki kell váltani, és amúgy darabja 7 ezer forint, úgyhogy erre ne úgy tekints mint valami rohadt nagy fölösleges befektetésre ami "csak áll a szekrényben".)

2021. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Tele van csúsztatásokkal a kérdésed.

Nem alap, hogy 1200 euró legyen egy fajtatiszta kutya, ez inkább külföldön alap, mert kb. mindenhol máshol 1000-1200 eurótól kezdődnek a fajtatiszta kutyák... Ez azért is van mert ott magasabbak a fizetések, drágább az élet, az állatorvosok is drágábban dolgoznak, stb.


Magyarországon ami az alap, az inkább 200,000 Ft.

Itt a legtöbb fajta ennyinél kezdődik...

Tehát ha akarsz egy X vizslát, egy X retrievert, vagy egy X terriert, akkor valószínűleg találsz olyan kennelt is, ahol 300,000 forintért, vagy 400,000 forintért vehetsz kutyust, és találsz olyat is, ahol 200,000 forint körül, de az nem igazán reális, hogy ez alatt találsz...

Kivételt képeznek ez alól a magyar fajták.

Egy fajtatiszta pulit, akár már 80 ezerért is vehetsz, akár sokszoros aranykoszorús kennelből...


1200 euróért Magyarországon maximum a legritkább és legfancybb fajtákat árulhatják.


Egyébként a tenyésztők alacsony haszonkulcsokkal dolgoznak általában, tényleg a kifizetett összeg nagy része csak azt hozza nekik vissza, amit Ők is kiadtak az alom lehozása érdekében (genetikai vizsgálatok, utazás akár másik kontinensre a megfelelő párhoz, chip, stb)...


A BARF pedig megint egy csúsztatás...

Elég kevés tenyésztő etet BARF modell szerint ugyanis sokan elég szoros kapcsolatban állnak állat orvosokkal, itthon pedig 100-ból 1-2 állatorvos ha ajánlja ezt az etetési módot...


Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem még nincs kutyám, de szeretnék.

Pulit vagy mudit szeretnék majd valószínűleg, de még nem biztos...

Jelenleg csak 2 mentett macskám van.

Őket a legdrágább Orijen táppal etetem, van bolhanyakörvük, oltva vannak évente...

3-4 havonta vannak féreghajtózva, van egy nagyon minőségi, önműködő macskatoalett, illetve abban alom.


Én nem keresek sokat, 240,000 nettót általában, túlóra függő (Mellesleg az átlag fizetés már a sokat ferdítő KSH szerint sem 200,000, de mindegy)...


De ezeket SIMÁN ki tudom gazdálkodni.


Éppen ezért soha nem értem, amikor mondjuk a táp kapcsán mondják nekem emberek, hogy “4000Ft/kg?! Nekem az már nem férne bele”, na azt soha nem értem... A kettő átlagos testsúlyú macskám havonta nem eszik meg 4 kiló tápot sem együtt. 2 macska tápja egy hónapra olyan 13-14 ezer Ft.

2 macskára ez hol sok? Az azt jelenti, hogy egy macska kevesebb mint 7 ezer forintból etetve van, az egyik legjobb táppal egész hónapra...

Ez minimálbérből is kigazdálkodható!


A kutyáknál pedig szerintem a vételár az egyik legkevésbé fontos dolog...

12-15 évre veszek kutyát, ha 80,000 Ft, ha 500,000, ez 15 év távlatában nagyon elhanyagolható.

Ha egymillió lenne, az is 15 év távlatában havi sz.ros 10,000 forint.

Az 200,000 meg szinte értelmezhetetlenül kevés.

2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

2 kistestű kutyám van. Egyik 10 évvel ezelőtt menhelyről érkezett testvérem jóvoltából. Másikat ajándékba kaptam családomtól, de nem titok, hogy szapitól származik. Azt hiszem 45 ezret fizettek érte, oltva, féregtelenítve, kezdő csomaggal. Mindkettő csivava mix.


Főleg Josera Mini tápot esznek, néha kapnak konzervet. 8-10 ezret költök rájuk havonta. Kb 4 kiló tápot esznek, ez konzervvel kiegészítve kb 6000Ft összesen. 2000 forintban benne van havi szintre leosztva az élősködők elleni védelem. Kiltix nyakörvet hordanak, így fél évente veszek újat, de most kiszámoltam, 800ft/kutya/hó. Néha kapnak új játékot 1-2 ezerért, de ez nem rendszeres. Ha látok egy jó ajánlatot, megveszem. Szóval maximum 10 ezerből kihozom havonta a 2 kutyát.


Napi 2-3 órát foglalkozom velük. Benti kutyák, napi 3x séta alap. 1,5-2 órát sétálunk átlagosan naponta. Otthon még játszom velük, tanítgatom őket.

Akinek nincs minimum szabad 2 órája, az ne tartson kutyát.


Sosem jártak kutyaiskolába, remekül megtudtam őket nevelni. Behívhatóak, jól szocializáltak. Teljesen felesleges, annak aki tud egyedül is kutyát nevelni. Parkba ingyen kivittem őket a többi kutya közé szocializálódni, a parancsokat, nevelést következetesen tanítottam és gyakoroltuk. Nincs is semmi probléma velük.


Jah és most gondolkodom egy harmadik kistestű kutya vásárlásán/befogadásán.


(Nem cigizem, nem iszom, nincs gyerekem)

2021. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Egy közepes testű keveréket fogadtam be kölyökként, az ideiglenes befogadójának adtam 5000 forintot.

Kezdeti legnagyobb költség egy valóban jó kutyaház volt, 45 000 ft, ez élete végéig kitart.

Brit Care-t kap, 12 kg-s kiszerelésben, saccra talán 1,5 hónapig elég 1 zsák, de őszintén szólva nem számolom, össze-vissza rendelem, mert ha rendelek arról az oldalról más miatt, és már fogyóban van vagy akciós vagy bármi más, akkor rendelek ebből is. 14000 ft körül van egy zsák.

Kap mellette némi főtt rizst, és "ízesítésnek" egy kis főtt húst is, 5-7000 erre is tuti elmegy havonta.

Ami elég nagy tétel, az a 4000ft az élősködő elleni szer havonta, de ezen nem spórolok.

Kutyaoviban voltunk párszor, sulit elkezdtük, 35000-et fizettem érte, de nem éreztem ott jól magam, felénél kimaradtunk. Mit mondjak, lehetne fegyelmezettebb, de ez az én hibám, nem szeretek "egrecíroztatni" másokat. Mindenesetre sétánál pórázon vagy futtatóban nem szokott gond lenni. A mi napi rutinunkhoz mérten alapvetően elégedett vagyok a viselkedésével.

Jutifalatokra, rágcsákra stb. elég sokat költök, persze, kinek mi a sok, én soknak érzem, de annyira azért nem, hogy elspóroljam tőle vagy gyenge minőségűt vegyek. (De a konkrét összeget nem tudom, sok más állat is van itthon, egyszerre vásárolok, ráadásul ritkán, nagyobb tételben egyszerre, lehet, hogy ezért érzem soknak.) Amúgy a kutya kifejezetten sovány alkatú, szóval nem tömjük jutikkal és nem hízlaljuk el.

Állatorvoshoz alapszinten évi 2-szer visszük, de ha bármi felmerül, akkor nem kérdés, hogy visszük.

Egyéb költségekből talán a póráz és a hám a legnagyobb tétel, póráz van mindenféle hosszúságban, típusban és ezekből 1-1 darabot átlagban évente pótolni kell.

Kinti-benti, de télen hideg, csúszós, esős stb. időben ritkán sétálunk, jobb időben általában heti 2-3-szor, ha szabadnapom van, akár naponta 2-szer is megyünk.

2021. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#6

nincsen benne csúsztatás

ezeket a válaszokat lehet olvasni itt a kérdésekben, szinte szóról szóra

most hogy jönnek ide a macskák? nézd meg, melyik kategóriában vagyunk, légyszives


nagytestűek 8-10 évig élnek... és nem kell így leosztani a rengeteg költség mellett a vételárat, mivel nem havi részletben fizeted, hanem előre egy nagy összegben

2021. febr. 14. 12:47
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
10-20 válaszból egy ha ilyen, kedves kérdező... Én is olvasom az oldalt, ez igenis egy provokatív kérdés, telis-tele csúsztatásokkal...
2021. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!