Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a nővérem,...

Hogy vegyem rá a nővérem, hogy megnevelje a kutyáját?

Figyelt kérdés
Folyton mindenért csak jutalmat kap tőle, büntetést soha. Például amikor leviszi sétálni, miután felhozza a lakásba, a kutya egyből torka szakadtából neki áll ugatni mindig, hogy neki kaja kell, de a nővéremnél annyi a maximum amit csinál, hogy azt mondja neki hogy hagyd abba. És ugyan ezt eljátszák korán reggel is, mikor mindenki alszik. Vagy ha széttúrja és széthordja a szemetet a lakásban a kutya, akkor is inkább megsimogatja és azt mondja neki hogy "jaj de aranyoooos vagy". Az apám és az én jelenlétemben pedig nem csinál ilyeneket a kutya, mert ha rosszat csinál, akkor rácsapunk gyengén vagy ilyesmi, épp ezért nálunk normálisan viselkedik. De a nővérem semmiért nem akarja megbűntetni, és ez kicsit idegesítő, mikor például reggel 6kor 5 perce tartó folyamatos ugatásra kell kelni, meg ilyenek. Mondtam neki, hogy csináljon már vele valamit, de nem használ.
2021. febr. 15. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyutt eltek vele?

Fogjatok ossze apaddal, es kozoljetek vele, kereshet alberletet a kutyajaval egyutt ha ezen nem valtoztat. Nem irtad mennyi idos a kutya, de egy tarsashazban szerintem egyaltalan nem elfogadhato, ha hajnalban mar visit a kutya.

2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Azt se irtad h tarsadhaz, de nekem az jott le h felhozza a lakasba a kutyat seta utan. Lenyegtelen is, nem nektek kell alkalmazkodni egy neveletlen kutyahoz. Hanem forditva.
2021. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Én kerek perec ultimátumot adnék: vagy megneveli a kutyust (és NEM, ez MÉG VÉLETLENÜL SEM azt jelenti, hogy halálra kell verni szerencsétlen ebet. Ennek -mármint a megnevelésnek - megvannak a maga szakmai trükkjei, fortélyai. Vannak kutyaiskolák, ez is egy szolgáltatás, amit ha ő nem ért hozzá, vagy nem akar vele vesződni, akkor elvégzik helyette), vagy elköltözik.

Ha erre úgy dönt, hogy elköltözik, akkor lelke rajta,mivel külön él, onnantól - ciki, sajnálatos vagy sem - semmi közötök hozzá. Ő kutyája, úgy cseszi el a kutyát, meg az életét, ahogy akarja.

2021. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, társasház. A kutya már lassan 8 éves, nővérem 22 + van egy 24 éves barátja, mindketten dolgoznak, szóval amúgy tényleg el tudnának már költözni.
2021. febr. 15. 12:16
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, az elmúlt nyolc évben nem zavart?
2021. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%

"nem nektek kell alkalmazkodni egy neveletlen kutyahoz. Hanem forditva."


Ja, költözzenek el ők, írassák a kutyára a lakást...

Egyes kutyások nem komplettek, komolyan mondom.

2021. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5: nem biztos, hogy a kutya 8 éve nála van, lehet, hogy idősebb korában került hozzá... erről nem látok infót
2021. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os, értő olvasás megy? Azért kötekedsz a 2-essel, mert ugyanaz a véleményetek? :D

Ugyanazt írta amit te (azaz hogy a kutya alkalmazkodjon az emberhez, és ne az ember a kutyához), csak neked nem sikerült értelmezni.

2021. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Elsősorban nővéred kéne megnevelni/megtanítani, hogy felelős kutyagazdi legyen.

Amíg a nővéred a leírottjaid szerint viselkedik, a kutya tanítása energia-pocsékolás.Szöveged szerint nem a nővéred a falkavezér, hanem a kutya, tehát előbb nővéredet kéne falkavezérré képezni.

2021. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igaz, félreolvastam, elnézést. (6-os)
2021. febr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!