Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mikor fogják felfogni a...

Hazafias Harcos kérdése:

Mikor fogják felfogni a sorkatonaságot haditechnikai és pénzügyi okokból bírálók, hogy a sorkatonaságnak nem az a lényege, hogy ütőképes haderőt teremtsünk, hanem az, hogy megneveljük a társadalmat, hozzászoktassuk a minimális életkörülményekhez?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 08:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Tehát azt mondod a mostani középkorú generáció teljesen úgy él és olyan az életfelfogása mint amilyennek lennie kellene szerinted!

A választókorú lakosok kb 80%-a ugyanis volt még sorkatona!

Aztán mégsem értenek veled egyet...

2012. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 gelazso ***** válasza:
76%

Szerintem tévedsz. Nevelni azokat is lehet (kell) akik nem mennek katonának. A katonai nevelés pedig padagogiailag teljesen helytelen: Kussolni és gondolkodás nélkül parancsokat vakon teljesíteni.Ez csak a diktaturára nevelésre jó.

Abban igazad van hogy sokakra ráférne egy kis agymosás,de egy "demokratikus" országban ezt igy nem lehet :-(

2012. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%
18 éves embereket nem lehet nevelni, csak idomítani.
2012. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Régen rossz ha egy társadalmat a "minimális életkörülményekhez" kell hozzászoktatni.

Ugyanakkor egy jó adag önfegyelem sokakra ráférne.

2012. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A minimális életkörülmények alatt egy olyan világnézetet értek, hogy van tető a fejed feled, mindegy, hogy milyen, van munkád, mindegy, hogy mi, van ruhád, mindegy, hogy milyen, és van mit enned, mindegy, hogy mit. Erre van elsősorban szüksége a kapitalizmus által elkényeztetett embereknek.
2012. szept. 7. 10:29
 6/21 Csiß ***** válasza:
49%

"A katonai nevelés pedig padagogiailag teljesen helytelen: Kussolni és gondolkodás nélkül parancsokat vakon teljesíteni"


Én a katonaságnál jöttem rá,hogy nem én vagyok a "Jani"..Ott ha okoskodtam meg volt a következménye.Simán jó hatással volt rám a katonaság.Nem feltétlenül kellett kussolni és...

2012. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, hogy a hazafiak, és a munkásőr-mentalitású félhülyék halmaza már-már azonos.
2012. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Sorkatonaságot nem lehetne bevezetni, mert maximalizálva van az MH létszáma.. (ebbe a nem szerződéses katonák is beleszámítanak...)

Jah és aki nem akár mér legyen katona??? Demokrácia van, ha akarsz lehetsz, ha nem akarsz ne legyél katona, ezt ne a kormány hanem te döntsd el...

2012. szept. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

"Jah és aki nem akár mér legyen katona?"


Mert kötelező lenne te marha!

2012. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

" Demokrácia van, ha akarsz lehetsz, ha nem akarsz ne legyél katona"


Ausztriában és Finnországban is demokrácia van, mégis van sorkatonaság.

2012. szept. 7. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!