Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elég pici lakásban élek, van két felnőtt szobacicám. Szeretnék melléjük egy kutyát, lehetőleg kölyköt. Egész nap itthon vagyok, lenne időm bőven sétáltatni, nagy park van a közelben és több jó kutyafuttató. Hetente 2-3x futni járok - jó lenne vinni az ebet is -, és ha belefér, heti gyakorisággal tervezek vele túrákat is.

Olyan kutyát szeretnék, amelyikkel nyugodtan lehet sétálni - persze, tudom, hogy nevelés kérdése, de egy acsarkodóbb személyiségűtől nyilván nagyobb elvárás, hogy csendben, békésen sétáljon el a többi mellett, mintha eleve hidegvérűbb lenne -, aki nem hangoskodik feleslegesen (a szomszédok miatt), és pöttöm termetű (a lakás méretei miatt). Az sem utolsó szempont, hogy ne egye meg a macskáimat :)

Én a tacskó felé húzok, de nem tudom, mennyire bírná a futkározást és a túrázást, gondolom nem hegymászásra teremtették azokat a rövid kis lábait :D Ezen kívül úgy hallom, szeret ugatni is. Ti mit gondoltok?


2021. febr. 15. 15:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egy yorki tökéletes választás lenne, igazán jó társ kirándulásokhoz is. Viszont a lakásban is nagyon jól elvan, bújós kis eb. :)

Nekem is van, ha érdekel mesélek róla bővebben.

Viszont a menhelyet is tudom ajánlani, ott megmenthetsz egy kutyust és nagyjából tudják a gondozók, hogy milyen személyiségű, kijön-e a cicákkal.

2021. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
26%
Én írtam előszőr a yorkit nem tudom miért kellett lepontozni...
2021. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
39%
Én pedig az uszkáros-havás-bolognéses, mi fájt a pici lelkeknek? Hogy túl rövid a tacskó lába az életben maradáshoz is?
2021. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
49%
Miért lett mindenki lepontozva?
2021. febr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Mert kicsi a pöcsük és így azt hiszik ők a janik!!!
2021. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a menhelyes is jó, ha felismerik a dolgozók a kutya fajtáját, ami nem jellemző. Egyik ismerősöm tacsi keverék kölyökért ment, esküdöztek, hogy az az. Aztán amikor látta, hogy németjuhász méretűre nőtt a tacskó, akkor keresett az egyszobás garzon helyett egy kertes házas albit, hogy elférjen a kutyával.
2021. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%

Vadászkutyát nem javasolnék, és rövid lábút sem, a tacsi szerintem nem ideális számodra, jópofa, de túl hosszú a teste a lábaihoz képest, könnyen lesérül, ha túlterheled.

A törpeuszkárra én is adnék egy szavazatot, van ilyen kutya a környéken, ahol élek, nagyon nyugis, mozgékony, tanulékony és lakásba is ideális.

Esetleg egy jól sikerült mentett keverék, aki már nem annyira kölyök, lenyugodott, de még nem idős, viszont a macskákkal össze kell ismertetni a kiszemeltet, még akkor is, ha azt mondják róla, hogy macskákkal jól kijön. Ha ilyen kutya mellett döntesz, érdemes olyanokat nézegetni, akik ideiglenes befogadónál vannak, nem menhely telepén kennelben.

2021. febr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Valamilyen spániel is jó lehet vagy a már említett sheltie, esetleg lagotto, uszkár vagy kis münsterlandi.


A tacsik azért tudnak önfejűek lenni, illetve a beszédesebb fajták közé tartoznak, szeretik dominálni a többi kutyát. A szocializációjuk nehezebb, mint egy uszkárnak, de jóval könnyebb, mint egy staffnak pl.

2021. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Tacskót, yorkit futásra ne! A yorki túl pici, a tacskó testalkata miatt felejtős. A békés séta teljesen nevelés kérdése.


Törpe schnauzer, törpe pincser.


Jack russel egy energiabomba, folyton pörög, terrier. Ha békére vágysz, akkor nem ő a te kutyád, elég temperamentumosak.


(A tacskó kimondottan ugatós fajta egyébként)

2021. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
8%

19. Nem futásra keres kutyát, hanem túrázásra...

A yorki egy terrier igényli a nagyobb mozgatást!

2021. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!