Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Elég pici lakásban élek, van két felnőtt szobacicám. Szeretnék melléjük egy kutyát, lehetőleg kölyköt. Egész nap itthon vagyok, lenne időm bőven sétáltatni, nagy park van a közelben és több jó kutyafuttató. Hetente 2-3x futni járok - jó lenne vinni az ebet is -, és ha belefér, heti gyakorisággal tervezek vele túrákat is.

Olyan kutyát szeretnék, amelyikkel nyugodtan lehet sétálni - persze, tudom, hogy nevelés kérdése, de egy acsarkodóbb személyiségűtől nyilván nagyobb elvárás, hogy csendben, békésen sétáljon el a többi mellett, mintha eleve hidegvérűbb lenne -, aki nem hangoskodik feleslegesen (a szomszédok miatt), és pöttöm termetű (a lakás méretei miatt). Az sem utolsó szempont, hogy ne egye meg a macskáimat :)

Én a tacskó felé húzok, de nem tudom, mennyire bírná a futkározást és a túrázást, gondolom nem hegymászásra teremtették azokat a rövid kis lábait :D Ezen kívül úgy hallom, szeret ugatni is. Ti mit gondoltok?


2021. febr. 15. 15:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%
20-as, futna is a kutyával: "Hetente 2-3x futni járok - jó lenne vinni az ebet is"
2021. febr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
88%
20as, látom a szövegértelmezés nagyon nem megy... Egy 2-3 kilós kutya nem futótársnak való, akár terrier, akár nem.
2021. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem egy 9kg-os ki tudja, milyen keverékem van menhelyről, látszik rajta terelő is, terrier is, öleb is, hosszabb a lába, mint a tacsinak, remek futótárs, túratárs, de otthon hozza az ölebet, és kifejezetten csendes. 1,5 évesen került hozzám, akkor már nem volt lutri a mérete. Szerintem érdemes ezen a vonalon is szétnézni.
2021. febr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Hűha, nem számítottam ennyi hozzászólásra, köszönöm!

Bocsássatok meg, ha kicsit besűrítem a választ, ha valaki kihagyva érzi magát, az szóljon :)


A rottweiler tündérpofa, ha nem "ékszerdobozban" élnék, simán tartanék, de neki egyértelműen kényelmetlen lenne idebent. Elég csak arra gondolnom, mi lenne egy fullos karanténban, amiből csak egészségügyi sétára engednének ki, hát... inkább olyan kutyust hoznék, ami mégiscsak tud párat fordulni a lakásban, ha gáz van.

Hozzá úgy gondolom, erősebb kéz is illene, edzés ide vagy oda, lehet elbizonytalanodnék egy velem egysúlyú eb mögött.


Német pincserrel én is el tudnám képzelni magam. Nagyon is. Egészen addig úgy gondoltam, hogy ő lesz a tuti befutó, míg el nem olvastam a törpe uszkár fajtaleírását. Most megfogtatok :D Mindkettő tökéletesen kimeríti, amit egy kutyában keresek... bár az uszkárt azt hiszem, a cicám szívesebben fazoníroznák, mint én :)


Yorkiet nem szeretnék, aranyosak, de gyerekkoromban egy tenyésztői engedéllyel üzemelő szaporító munkálkodott mellettünk - szerencsére már lekapcsolták -, hát azok után amit ott láttam, inkább szeretnék egy kevésbé divatos fajtát. A környéken sokat sétáltatnak belőlük, mérges kis szőrgombócok. Persze valószínű a rossz nevelés eredménye, de nem hozza meg az ember kedvét, és igen, sajnos nehezen tudnám elképzelni intervalozni velem, bár lehet simán lefutna, még nem próbáltam :D


Menhelyes kutya kizárva. Nincs bajom velük, sőt, ha kertesben élnék, biztos befogadnék egy-kettőt, mert ott egyszerűbb lenne dolgozni velük, de most annyira korlátoltak a lehetőségeim, hogy nem merek zsákbamacskázni. Ha már - remélhetőleg - tizenévekre keresek partnert, akkor olyat fajtát szeretnék választani, aminek kompatibilis a személyisége a céljaimmal és a környezettel is. A szívem szakadna meg, ha vissza kéne adnom, mert mégiscsak óriásira nőtt, vagy túl beszédes és áthallatszik a szomszédhoz... Plusz kölyökkortól szeretnék nevelni, mert könnyebb belenőni a szabályokba, mint rossz berögződéseket kiigazítani, én meg kényelmes ember vagyok, na :D A cicáim utcamacskák és ahhoz képest, hogy ugyanarról a környékről valóak és pár hónap híján még egykorúak is, ég és föld a kettő, mint akik két külön bolygóról jöttek. Pont az lustult el, de annyira, hogy egyáltalán nem is lehet játszani vele, amelyik kölyökkorában 0/24-ben a bokámról lógott. Meg nem mondtam volna és valószínűleg más sem. Ő elvan itt a lakásban, sok vizet nem zavar, de ha a kutyám lenne ilyen, nagyon szomorú lennék, életvidám, játékos bohócot szeretnék inkább, aki felvillanyozza a napomat :)


A terrierek is édesek, a jack russel tündér, de tőle azért tartok már kicsit, olyan lefáraszthatatlan pofija van :D És a legtöbb helyen azt írják, ugatós fajta.


Köszi, az biztos, hogy a tacskóról lebeszéltetek, aranyos, jópofa, de biztos, hogy vannak nála alkalmasabb jelöltek is. A pincser és az uszkár felé hajlok nagyon nagyon, nehéz lesz választani.

2021. febr. 15. 23:58
 25/25 A kérdező kommentje:
És légyszi ne pontozzátok már halálra egymást, nekem minden új nézőpont jól jön :)
2021. febr. 16. 00:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!