Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert akarja mindenki ivartala...

Miert akarja mindenki ivartalanitani vinni az allatkáját?

Figyelt kérdés
itt mindenki csak arrol beszél h vidd ivartalanitai.elobb aźt olvastam h valaki a tengerimalacot viszi el.miert kell azokat az allatokat kiherélni?mitol lesz ugy jobb?esetleg a gazdinak lesz jobb mert akk lustább lesz az allat de az allatnak az nem jo.
2010. aug. 17. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Lustább? :D Na ne viccelj, az én szuka kutyám az ivartalanítás óta tud csak játszani a kutyákkal, mert nem az van, hogy minden állat a fenekét szaglássza állandóan.

Egyébként ha elolvastad volna, hogy miért is akarja "mindenki" ivartalaníttatni a kutyáját/macskáját/bármilyét akkor nem kérdeznél ilyeneket.

Miért? Mert rengeteg betegség megelőzhető vele, ezenkívül 0% esély van rá, hogy szaporodjon tök feleslegesen.


De ha Te azt mondod, hogy az állatnak az nem jó, akkor én nem vitázok Veled:)

2010. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
azért viszik el mert manapság nemsokaknak kell állatka ha pl elmennek nyaralni nemtudják kire rábízni stb a fiu kutyákat meg azért hogy ne kóricáljanak el otthonról,a lányokat meg azért hogy ne kelljen dugdosni be a lakásba:Dmeg azért hogy ne legyenek kiskutyái.a tengerimalacot meg azért mert jobban össze lehet szokttni egy másik fiu malaccal rivalizálás nélkül
2010. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
De, az állatnak is jó. Nem hajtják feleslegesen a hormonok, meg a szaporodási ösztön, nem terhelik őket kölykök, és nem szipolyozzák ki a szervezetét, nem lesz here/prosztata/petefészek/méh/emlő rákja, és még ezer oka van. Nem lesz nem kívánt terhesség, nem kell baromi drágán kölyköket felnevelni, nem hal bele a szülésbe, stbstbstb...
2010. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Ez akkor is természetellenes. És igenis lehet káros is. Az egyik ismerősömnek a macskája utána akkorára hízott,hogy már egy kerítést sem bír megmászni. Nem mindegyikre van pozitív hatással.
2010. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem a kajától hízott :) Ez egyébként annyira gyakori, hogy a gazdik (főleg a pasik, ha ivartalanított kanról van szó) elkezdenek úgy gondolkodni, hogy ha már elvettük a heréjét, hadd egyen szegény .Ettől híznak, nem az ivartalanítástól. Az enyém pl ivartalanítás előtt volt 33 kiló is, most egy évvel utána 26 és gyönyörű, csupa izom. Jóval kevesebbet is eszik mondjuk.


A kanok ivartalanításának viszont tényleg van káros hatása: eltűnik a tesztoszteron szag, és emiatt az ivaros kanok folyton bele vannak ragadva a fenekébe.


De a szukák ivartalanításának nincs szinte semmi, csak az altatással járó kockázat, ami lássuk be, kevesebb, mint egy szüléssel járó kockázat.


Egyébként itt találjátok a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalását az ivartalanításról: [link]

2010. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, utolsónak írom.

Szerinted ha egy állat nem eszik sokat, akkor mitől hízik meg?

Az ivartalanítást követően elmondják, hogy oda kell fgyelni, mert hízékonyabbá válnak az állatok, hiszen lelassul az anyagcseréjük, és nincs szükségük annyi táplálékra, mint korábban.

Nekem egy kistestű kutyám van, aki világ életében hatalmas zabagép volt, és nagyon féltem, hogy a műtét után már csak gurulni fog.

De eleve kevesebbet adtam neki, és kb. 20 dekát hízott. Ha azt látom, hogy a pockaja ki van gömbölyödve, akkor egyszerűen kihagyok egy vacsorát.

Csak a műtéttől egyik állat sem lustul, vagy hízik el.

2010. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek...
2010. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám,havanese,se hízott meg ivartalanítás után,pedig ugyanannyit kap enni,csak éppen nem kezdtem el tömni műtét után,hogy jajszegénybibis a kis hasad,egyél,majd úgy jobb lesz..

Mondjuk ő szerencsés,nagyon sokat van mozgatva.


A nyuszim 4 évesem daganat lett az egyik emlőjén ,utolsó pillanatban kaptuk el a dolgot,akkor egy füst alatt ivartalanítva is lett.

Ha előbb műttetjük meg,akkor ez nem fordul elő.

2010. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Akiteki ***** válasza:

Hogy miért? Elmondom:

Első ivartalanítási akciónk a cicánk volt. Nekiállt ivarzani, nem hagyott békén, mindenkinek kínálgatta magát és olyan hangokat adott ki, hogy az utcáról néztek az ablakunkra, mit csinálunk a szerencsétlennel. Következő macsekunk már kicsit nagyobb korában került hozzánk, így ő automatikusan ment a kés alá.

Harmadik cicánk kandúr és nem akartuk, hogy a lakásban összevissza jelöljön mindent. Behoztuk az utcáról és másnap töketlenítve lett.

Első kiherélt kutyámnál nem volt mese: félherésre sikerült, meg kellett műteni. Fél golyó nem golyó, mehetett ki a másik is. Aztán lett egy szukánk, a kistermetű kutyám mindenkinek nekiment, mikor a szuka tüzelni kezdett. Jobb a békesség, úgysem alkalmas tenyésztésre, ő is meg lett fosztva a férfiasságától. Maradék kanunk éhségsztrájkba kezdett, mikor tüzelt a lány, teljesen lesoványodott néhány nap alatt. Ivartalanítás után nem volt vele gond és még a fenekén lévő állandóan visszatérő mióma is eltűnt.

Egyik kan kutyánk heregyulladást kapott a kangörcstől, hogy nem lehettek övé a szukák. Sokat szenvedett a tüzeléskor. Ő is ment a dokihoz.

Első szukánk 9 évesen kapott egy emlőrákot. Verem a fejem a falba, hogy nem pakoltattuk ki időben. Fél év szenvedés után a rák győzött.

Azóta minden lányunkat, akitől már nem akarunk kölyköt, folyamatosan visszük az orvoshoz. Eddig 2 van túl a műtéten, jövő hónapban viszem a harmadikat, a következő alom után a negyediket és még idén szeretném megcsináltatni annak, aki csak hobbykutya.

Soha többé nem akarom látni azt a szenvedést, amit drága nagyikánk átélt.

Hát ezért kedves Kérdező.

2010. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Akiteki ***** válasza:
Ja, és még valami: Egyik kutyám sem hízott el. Nem a hormonok hiányától, hanem a mozgás hiányától és a sok kajától hízik el akár állat, akár ember.
2010. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!