Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert akarja mindenki ivartala...

Miert akarja mindenki ivartalanitani vinni az allatkáját?

Figyelt kérdés
itt mindenki csak arrol beszél h vidd ivartalanitai.elobb aźt olvastam h valaki a tengerimalacot viszi el.miert kell azokat az allatokat kiherélni?mitol lesz ugy jobb?esetleg a gazdinak lesz jobb mert akk lustább lesz az allat de az allatnak az nem jo.
2010. aug. 17. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hát akkor ti nem vagytok túl szerencsések. Nekünk hosszú évek óta vannak kutyáink és nem kapott se kangörcsöt se semmit. Tökéletesen megvoltak ivartalanítás nélkül. Persze nyilván udvar kell hozzá nem egy kicsi lakás. Az meg,hogy hangos volt a macska s ezért ivartalanítani,hát ezt lehet nem kellett volna leírnod. ÉS ha nyávog mit csinálsz leütöd? Mert a szomszédok mit gondolnak?

Egyszer volt ebből problémánk amikor a fiú kutyusunk mellé befogadtunk az utcáról egy lány kutyust,kiválasztott minket már nem volt mit tenni, letáborozott a kapunk előtt és megsajnáltuk.:) Akkor voltak gondjaink velük,de inkább cürhődtünk velük és eszembe se jutott h ivartalanítsam. Manapság már azt hiszik mindig ez a megoldás. Meg ugye a legkönnyebb is.

2010. aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás jobb a kutyának is,biztos imádja a kan kutya,ha egy tüzelő szuka mellett kell laknia,de nem lehet az üvé.

Hát persze nyilván.

Az is nagyszerű,amikor a szuka gennyes méhgyulladást kap,jó buli,akor aztán úgyis mehet kés alá.


Nem értem,hogy miért jó egy kutyának,h ivaros marad,pláne befogadott keverék szuka,tüzel,úgyse lehet kölyke.

De te tudod.

2010. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Köszi az aggodalmad,de egyrészt nem keverék, másrészt meg a kan kutyusunk sajnos már nem él. És Nem! Nem abba halt bele,h egy szukával élt együtt, hanem már 13 éves volt,sajnos már le volt gyengülve. Most pedig két lány kutyánk van. És egyébként amúgy meg igen, születtek kiskutyái a befogadott kutyusnak, amiket elajándékoztunk. Nem menhelyre kerültek, hanem szerető családokhoz akiknek nagy örömöt okoztak. Meg nekünk is ,ahogy láttuk felcseperedni őket. És semmi baja sem lett tőle a kutyánknak. Szerintem ez az ivartalanítás inkább a nagyobb városokban lett "divat", ahol ezt látják egyszerűbbnek.
2010. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:

Nem nagyobb városokban, hanem az értelmesen gondolkodó gazdáknál divat.

Valóban a 400 négyszögöl elég kicsi, nem tudom őket elkülöníteni, pláne ha 3-4 szuka tüzel egyszerre. Nem szerencsétlenség, hanem az élet.

Mivel nem ész nélkül szaporítunk, de szeretnénk, hogy a kutyáink sokáig velünk lehessenek, mindenkinek jobb így.

2010. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Te teljesen úgy írsz mintha ez lenne a leghelyesebb és mindenki csak ezt követheti mert aki nem ivartalanítja kutyáját az a kutya tuti kipurcan.Azt írod ez az élet. Hát nem. Ez balszerencse. Ugyanis én egyetlen állatomat sem ivartalanítottam mégis mindegyik élt és virult minimum 10 évig. Úgyhogy nem az az élet, h mindegyik állat meghal vmi betegségben akit nem ivartalanítanak. És lehet körül kéne nézni a környezetedben,nem ott van-e vmi ami káros lehet rájuk, hisz ez már nem véletlen hogy az összes állatoddal történt vmi. Nem hinném hogy az ivartalanítás lenne az isteni csodaszer ami megmentheti az állatvilágot a pusztulástól... Mert te kb így írsz róla.
2010. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Akiteki ***** válasza:

Csak írogatsz, vagy olvasni is tudsz?

Mi történt minden állatommal áruld már el, amit én nem tudok!

Egyetlen kutyám halt meg, mert nem ivartalanítottam időben. Ez pont elég volt, többé ilyen nem fog előfordulni.

Igenis kínzás a kutyának, hogy élete végéig tüzelnie kell vagy hogy érzi a tüzelő szuka szagát és nem juthat hozzá. Ha meg igen, az megint újabb gondokat szül. Ha kicsit gondolkodnál, rájönnél miről beszélek.

Amíg tele vannak a menhelyek, a sintértelepek és az utcák, addig a jelenlegi magyar kutyaállomány kb. 90 %-át ivartalanítani kell.

Majd ha nem akar boldog-boldogtalan kölyköket kényszeríteni a világra, akkor már természetes dolog lesz ez, ahogy a világ fejlettebb részein is az.

2010. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ja bocs, igazad van.De soknak volt problémája, betegsége, és ha mind csak attól lenne h egy állat nincs kiherélve minden kutya beteg lenne.

ÉS én nem azokról beszélek akiknek mindegy csak szaporítsák a kutyájukat a felesleg meg menhelyre kerül. Persze azoknak nemhogy ivartalanítani kellene az állataikat,hanem el is venni tőlük. Én a felelős állattartókra értem. Azok igenis dönthetnek így is úgy is,nem kell rögtön elijjeszteni a betegségekkel, h úgyis kialakul vmi. Ennyit szerettem volna. S nem akarok tovább vitázni a semmin. MEllesleg meg tudatlan sem vagyok.

2010. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha akár csak 1%-kal is csökken az esélye, hogy a kutyámnál megelőzök valami lehetséges bajt az ivartalanítással, akkor nekem már megérte.

Ahogyan az embereknél irdatlanul megnőtt a rákos betegségek száma, úgy a kutyáknál is.


Kicsit off példa, de mégis...édesanyám méhén pár éve találtak egy miómát. A doki mondta, hogy jó lenne megműteni, és szóba került a méh eltávolítása is.

Édesanyám azt mondta, hogy rendben. Kivették a méhét is (nem akartak már gyereket apukámmal) és a szövettanon kiderült, hogy rákos elváltozások voltak rajta.

Tudod a baj bármikor és bárhonnan jöhet. Nem is magyarázom tovább, mindenki azt tesz a kutyájával, amit helyesnek lát.

2010. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!