Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a mudi?

Milyen kutya a mudi?

Figyelt kérdés

Mennyire ugatós?

Mennyire őrzi a házat?

Szőréből mennyire nehéz kifésülni a bogáncsokat?

Mennyire lesz hólabdás a szőre télen?

Mennyi munkát igényel naponta, vagy elvan családi kutyaként is ha vannak más állatok a háznál, amire figyelhet, napi játékkal?

Milyen betegségei fordulnak elő, mik a gyakoribbak, mikre kell figyelni(szűrések), milyen idegrendszerű az állomány(hallottam olyat h mivel kevés van, beszűkült és vannak rossz idegrendszerű kutyák)?


2010. aug. 17. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem régóta vannak mudijaim, most számszerint kettő, de mellettük vannak pulijaim, és kaukázusijaim is.

Ami a pásztorkutyákra vall, hogy szeretnek ugatni, de nem csihognak feleslegesen. A puli az már inkább minden verebet megugatós fajta.

A házat azt őrzik, biztosan, mert az idegeneket megcsaholják, vagy a postást stb-it, de ha látják hogy jó ember nem kezdik szétszedni a ruháját. Tehát uralkodnak magamon. Itt nálam nem nekik kell házat őrizni, hanem a kaukázusiaknak, de ha rájuk bíznám a dolgot örömmel végrehajtanák.

A szőrét, ha megfelelően ápolod, nem megy bele semmi. Én megmondom őszintén, nem pepecselek a fésűkkel, mindössze nyáron lenyirom nekik egy normális hosszuságra, és szépen visszanő.. Télen nem megy beléjük a hó, ha mégis belemenne, ollóval levagdoson a szőrt a lábknál.


Okos mozgékony ebek, és szellemileg is nehéz lefárasztani őket! Nálam 32 kecske is lakik, azokat szokták figyelgetni, ha valami adódik még terelni is képesek.

Az enyémek nem voltak még betegek, de diszpláziát náluk is szűrnek ugytudom.

2010. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Hallod öcsém, erről könyveket írtak, meg cikkeket, meg tenyésztők is tudnának órákat mesélni róla. Kérdezz meg egyet, vagy vegyél szakkönyvet, ne kérd, hogy mi begépeljük neked.

Ha állatot akarsz magadhoz venni, akkor megbízható forrásból (ami nem ez az oldal, mert vadidegenek is válaszolhatnak neked egy csomó ostoba dolgot, és aztán nem foghatod rájuk, ha nem azt kaptad, amit vártál) informálódj, lehetőleg többől is. Internet, tenyésztők, könyvek. Hajrá.

2010. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1088657-mudis..


szerintem itt sok altalanos infot talalsz, par napja volt mar errol szo, de ha valami specilais kerdesed van a mudirol irhatsz priviben is.

2010. aug. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon imád ugatni, de könnyen leszoktatható róla illetve magától is tud bizonyos dolgokat. Pl az én kutyáim a házban csak akkor ugatnak ha valami nagyon nagy történik, vagy ha mondom éjszaka egyáltalán nem. Kint viszont szeretnek ugatni.

A házat nagyon őrzi, nem szereti az idegen embereket, nem lehet vele packázni, piszkálni mert simán megvéd téged és nekimegy az ellenségnek, de amúgy pedig semleges az emberekkel és azonnal szót fogad ha leállítod, de arra nem tudod rákényszeríteni hogy mindenki kutyuskája legyen. Nagyon hatásos mert elsőre senki nem nézi ki belőle.

Én a szőréből egyszerűen csak kihúzom az ilyen dolgokat, végső esetben levágom, fésülni, fürdetni nem nagyon szoktam ugyanis az első kutyám így rontottam el.

Télen csak a mancsával szokott gond lenni. Néhányszor ilyen kis labdák fagynak az ujjai közé, olyankor felemeli, kiszedem vagy kiszedi és megyünk tovább! Pedig nagy szőr van a hasán és a lábán is.

Nagyon sok munkát igényel, egész nap futna, ugatna stb. Ha kisebb állatok vannak a háznál, azokkal nem nagyon foglalkozik, de ha mutatod neki akkor megpuszilja őket. Macskával játszik. Sokat kell vele játszani, sétálni, és simogatni! De ha úgy akarod akkor képes napokig csendben várni rád! De ez csak úgy megy hogy amúgy lemozgatod és megneveled, nem magától! Szerintem nem túl jó családi kutya ugyanis egygazdás, szereti a családot de túlzottan nem izgatják a gazdához képest, a gyerekeket sem imádja.

A betegségeiről nem tudok sokat, az majd más leírja. A mudi lehet félős, ideges, ha rossz helyről veszed rosszul neveled. Erre vigyázni kell.

Persze ez nem 100%, a saját kutyáimról írtam, a tiéd nem biztos hogy mindenben ilyen lesz.

3 mudi gazdája.

2010. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ugatós? - Nem ugat fölöslegesen


Mennyire őrzi a házat? - Inkább csak jelez


Mennyire lesz hólabdás a szőre télen? - A talpából kell ritkán kiszedegetni (bár inkább kirágcsája magának), a testéről egyszerűen lesöpröm a kezemmel


Mennyi munkát igényel naponta, vagy elvan családi kutyaként is ha vannak más állatok a háznál, amire figyelhet, napi játékkal? - Az enyém el van velem (ha ülök akkor itt fekszik a közelemben, ha megyek akkor jön utánam és ha elgurítom a labdáját akkor visszahozza). Másokkal is jól ki jön, de ha ott vagyok akkor csak annyi időre megy el mással amig enni kap... Eddig cicákkal, nyuszival, csirkével, papagájjal, lóval és gyerekkel találkozott és mindegyikkel jól ki jött


Szőréből mennyire nehéz kifésülni a bogáncsokat? - az egyik nyáron elvitte túrázni az öcsén és amikor visszajöttek elsőre azt hittem, hogy egy ufót hozott vissza annyira tele volt kis zöld bogánccsal alig látszott a szőre :D:D:D 4 ember szedegette ki belőle majdnem másfél órán keresztül és Ő hagyta magát (szép nyugodtan, nem akart elszaladni vagy harapni)... De normál esetben könnyen ki lehet szedni azt a pár giz-gazt ami ráragad.


Milyen betegségei fordulnak elő, mik a gyakoribbak, mikre kell figyelni(szűrések), milyen idegrendszerű az állomány(hallottam olyat h mivel kevés van, beszűkült és vannak rossz idegrendszerű kutyák)? - Az enyém nem beteges (viszont mentett)

2010. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!