Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát vegyünk a...

Milyen kutya fajtát vegyünk a 13 éves fiamnak?

Figyelt kérdés

A fiamnak szertnék venni valamien állatot születésnapjára.

Néztük hogy milyen körülmények kellnek egy kutyának .

mi egy nagyobb testű kutyában gondolkodtunk , és hogy szeresse a gyerekeket


2011. nov. 2. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
labrador retriver vagy golden retriver
2011. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bazsii05 válasza:
27%

Legmegbízhatóbb kutyák: magyar vizsla-->gyönyörű kutya,tudja szeretni a gazdiját,nekem is ilyen van ha infók kellenek a kuyta fajtájáról akkor írj

A másik a német juhász szintén ua,mint a magyar vizsla.

2011. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
ha ennyire nincs konkrét cél vele (pl. sport, vadászat, stb) akkor a legcélszerűbb talán az lenne, ha felvennétek egy állatvédő egyesülettel, vagy menhellyel a kapcsolatot, ő segíthetnek keresni egy kutyát ami megfelel a körülményeiteknek és elvárásaitoknak.
2011. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget mi is a vizslában vagy a golden retriverben gondolkodtunk. A vizslának a körülmények tökéletes .
2011. nov. 2. 17:27
 5/14 anonim ***** válasza:
A kutyák nagy része szereti a gyerekeket és sok jó családi kutya van. Mik az igényeitek? Mennyit lenne vele foglalkozva? Kutyaiskola, sport, túrázás stb? naponta mennyit lenne egyedül? A kertben szabadon mozoghatna a kutya? Fontos, hogy fajtatiszta legyen? (egy jó tenyészetből származó fizikailag és pszichésen is egészséges kutyára van hogy hónapokig kell várni, le kell foglalózni stb és ugye kölyköt 8 hetes kor előtt nem hozhattok el egy szaporítótól vett 30 ezer forintos kölyök pedig lehet, hogy csak nyomokban fog hasonlítani a keresett fajtára és komoly örökletes betegségeket is hordozhat amiknek a kezelése 100 ezreket fog felemészteni ezt is gondoljátok meg és lehet érdemes lenne menhelyeken vagy fajtamentéseknél keresgélni ahol bár ugyanolyan lutri milyen lesz a kölyökkutya mint a szaporítónál de legalább pénzt nem adtok egy beteg keveréknek számító kutyáért))stb stb ezeket mind át kell gondolni mielőtt kutyát vennétek
2011. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
én, ha értetek a kutyához, vagy nagy az elszántság, és persze ki is tart mernék ajánlani egy óriás schnauzert. Nekem is az volt olyan idős koromban is. Nagyon játékos, csak makacs. Ideális társ, és házőrzőnek valamint kisérő és sportkutyának is jó.
2011. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Lizaa ***** válasza:
49%

Szerintem pont jó korban van a fiad ahhoz hogy viszonylag önállóan (persze segítséggel!!) tudjon foglalkozni kutyát. Nem akarok bele szólni de nem lenne jobb egy kis-közepes kutyus amit biztonságosan tud vezetni, sétáltatni?


Am ha nagy testű kutyán gondolkoztok: labrador, golden retriever, újfullandi, leonbergi, berni pásztor, óriás snaci, szetterek (angol, ír ...), skót juhászkutya, pointer, vizsla , afrikai oroszlánkutya


Viszont szerintem a legjobb választás egy menhelyről kihozott fiatal/kölyök kutyus. Nagyon hálás lenne a kutyus.


pl: [link] milyen kis masszív kutyuska? nagyon különleges és szép.


[link] vagy ő? kis macika :)

[link]

[link]


itt keresgessetek : [link]


Hidd el nem bánjátok meg ha menhelyről hoztok el egy kutyust :)

Ha viszont valamilyen okból ragaszkodtok a fajtatisztához akkor csakis tk-vel vegyétek meg olvasgassátok át : [link]


sok sikert és jó kutyázást sok boldogságot :)

2011. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
70%
És a gyerek milyet szeretne? Ha már ő kapja.... Lehet hogy van egy konkrét elképzelése, aztán les nagyot, hogy valami mást kapott.
2011. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Nagy testű és abszolút gyerekbarát: a német dog! :)
2011. nov. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%

Én 12 éves koromban választottam a kutyarevüből az angol cocker spánielt. 15 évet élt velünk! A legjobb választás volt, amit csak el lehetett képzelni, póráz nélkül jött mellettem a városban, mindent tudott, amit kellett, és én tanítottam be. Persze, mondhatja a fiad, hogy az lányos kutya, és valamennyire igaza is van. De a spániel nagyon okos.

Most mudim van. Ő is nagyon értelmes, okos, minden szavunkat érti. De őt minden nap kell futtatni, nincs kivétel.

Igazából tényleg a gyereknek kell választania, mert az ő kutyája lesz. Ha nem tartja a szülő elég érettnek a gyereket, hogy magának kutyát válasszon, akkor a gondozására sem elég érett.

(Mikor én kiválasztottam a kutyámnak a spánielt, már évek óta vettük az újságokat, mind a kettőt. (Állatbarát, Kutyarevü) Abból jól lehetett tájékozódni. Manapság már nagyon jó kutyalexikonok vannak, nekem is van 2. Az alap dolgokat meg lehet belőle tanulni.)

2011. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!