Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barfosok! Szoktatok a kutyának...

Barfosok! Szoktatok a kutyának zsírt adni? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
En kulon nem, csak kokuszolajat kap kuraszeruen. Eleg ami a zsirosabb husokon van.
2021. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Külön akkor adtam mikor hozzám került, és soványka volt (menhelyi)

Most nem adok, csak ami a húson van. Bár a nagyobb részeket még így is kivágom.

Egyébként nem konkrét zsírt adtam hanem bőrős kacsahájt kis adagban (nagy adagban hasmars lesz)

Kókuszolajat én is kúraszerűen adom

2021. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én olajakat adok, mindig mást, nem sokat.

A bőrös húsokon elég zsiradék van neki.

2021. febr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Én a hiperaktívomnak adok kacsazsírt, kúra szerűen. Meg ugye az, ami alapból van a húson/csontoson.
2021. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Csak a huson levot. De kacsat meg ilyen zsiros allatokat nem adok neki.
2021. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Múltkor nem kaptam bőrös csirkecombfilét és helyette mellfilét vettem. Na ahhoz adtam egy kávéskanálnyi kókuszolajat.

Akik ezzel kúráznak mennyi ideig és mennyit adnak és milyen hatással van az ebre?

Szoktam még sokszor olvasni a lazacolajat is. Régen volt egy táp, amiben volt és akkoriban mikor azt ette, extra fényes volt a szőre. De ez lehetett akár a sörélesztő vagy tojás kivonattól is, bár ezek a többi tápban is voltak. Én emiatt a lazacolajra tippelnék. Persze egyébként is csillog a szőre, csak attól kicsit extra volt.

Egyeb halas olajokat is szoktak javasolni. Meg hát szerintem egy jó minőségű esetleg hidegen sajtolt olajjal/zsírral rosszat biztos nem teszel, sőt.

2021. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#4 vagyok

Én nem a szőr/bőr minőség miatt adok plusz hájat (arra kapnak lazacolajat), hanem kimondottan a kondi miatt. Közepes testű (20+) fiatal lakáskutya, aki rengeteget mozog és 5,5-6% kaja plusz a kacsazsír mellett is híznia kéne egy keveset...


Másfelől, köszi a lepontozást, jó lenne ha valamelyiktek érdemben meg is tudná indokolni a miértjét.

2021. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a szőre miatt adtam kókuszolajat a csirkemellhez, hanem mert egyszerűen a kutyáknak szüksége van a zsírra. Nekik ugye az adja az energiát, mint az embereknek a szénhidrát.

Egyszer olvastam jobb megfogalmazásban, hogy az állat étrendje emberi ízlésnek már túl zsíros, Nekik akkor jó!

De mivel a kérdező pontosan nem tért ki milyen zsírokra gondol ezért érintettem a szőrtémát is.

Különben a lepontozással meg jobb ha nem foglalkozol itt.:) Én sem tudok róla, hogy bármi gond lenne a kacsazsírral.

2021. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!