Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi szinten mennyi plussz...

Havi szinten mennyi plussz költséggel jár egy kistestű kutya ?

Figyelt kérdés

Mopszra vagy francia bulldogra gondoltam.

Gondolok itt arra,hogy a táp, oltások stb

Ez havi szinten kb.mekkora összeg lehet?



2021. febr. 18. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az etetesen kivul, mint egy nagy kutya.

Oltasi program saccperkabe 50.000 (parvo, kombi veszettseg meg az ismetlo oltasok 7 hos korig)

Plusz a chip

Ivartalanitas

Feregtelenites

Kullancs es szunyog elleni vedekezes

Kutya suli

Kozmetika (ha otthon furdeted, akkor meg be kell ruhazni samponra, karomvago, mancsapolo, fultisztito - francia bulldogok eleg kenyesek sok az allergiara, borgombara hajlamos)

Fekhely, jatekok


Kaja, plusz jutifalat attol fugg mivel etetsz, de egy premium minosegu tappal vagy akar barf etrenddel is ki lehet jonni havi 10-12 ezerbol.


Az első par honap jar nagyobb koltsegekkel, utana beall kb havi 12-15 ezerre, amit feltetlen a kutyara szukseges kolteni, persze ha beteg lesz akkor lehetnek akar 100.000es koltsegek is, ezert fontos inkabb a megelozesre fokuszalni.

2021. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a válaszolóktól kérdeznék, felétek a doki mennyit kér ezekért az oltásokért?


"Oltasi program saccperkabe 50.000 (parvo, kombi veszettseg meg az ismetlo oltasok 7 hos korig)"


mennyibe kerül az oltás darabja?

2021. febr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2, regen volt kölyök kutyam, en gyorsan az internetrol vegeztem egy fejszamolast, atlag 6500 ft-os oltas/db arral. Tudom, nagy kulonbsegek lehetnek egy kis falusi allatorvos, meg egy meno varosi allatklinika arai kozt.

De ha tudni szeretned, felnott kutyamnak az eves veszettseg es kombi kerül 10.000-be egyutt.

2021. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az éves veszettség elleni + kombinált oltás együtt 9000Ft, külön-külön több lenne, ez egy újpesti rendelő. Egy kölyöknek drágább a kezdeti oltási program, mert több oltást kap, de utána ez nem egy nagy kiadás.
2021. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

csak azért krédeztem, mert nálunk 3000 meg 3500 egy oltás


vidéki puruttya helyen

2021. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Egyszeri beruházások (jobb esetben):

Maga az állat kb 250 000 Ft + (szaporítótól nem veszünk)

Oltási program 30-50 ezer Ft között (rendelőtől függ)(ez Bp átlag)

Fekhely, kezdő játék adag olyan 10-30 ezer Ft (mennyiségtől minőségtől függ)


Havi költségek:

Egy jó minőségű táp ekkora kutyának 8-14 ezer Ft

Havi szívféreg megelőzés kb 2500 Ft

Jutifalat kb 10 ezer Ft


Éves költség a havin felül

Sampon 1000-2000 Ft

Kombinált és veszettség oltás kb 10 ezer Ft

Bolha-Kullancs nyakörv kb 5-10 ezer Ft (általában 2db kell)



Én tennék félre sok pénzt dokira, mert mindkettő eléggé beteges kutya és hajlamos allergiára

2021. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Havi költség az eledel és élősködők elleni védelem. Féreghajtót negyed évente szokás adni. Oltást 1-3 évente esedékes, oltás típusától függően.


Nekem 2 kistestű kutyám van. Ketten együtt akkorák súlyra, mint egy mopsz. Havi 4 kg tápot esznek kb. Ez 6000ft. Kiegészítésként néha kapnak konzervet, legyen 7000ft/hó így. Mi Kiltix nyakörvet használunk bolha és kullancs ellen, fél évente kell cserélni, de havi szintre lebontva 850ft/hó/kutya. Spot on drágább. Féreghajtó tabletta pár száz forint, nem számottevő.


10.000 Ft-ből ki lehet hozni egy kistestű kutyát havonta.


Kölyöknél az oltási program kb 30 ezer ft. Általában 2 oltással (parvo és kombi) kerülnek gazdához, neked még hármat (parvo ismétlő, kombi ismétlő és veszettség elleni) be kell adatnod fél éves koráig.

2021. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Jutalomfalat 10 ezer ft/hó?? Mit adsz neki? Kaviárt?


Maximum egy ezrest költök jutalomfalatra havonta és nem a Tescosat kapják.

2021. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénz miatt aggódsz, akkor pont ezt a két fajtát vedd le a kívánságlistádról, mert egy átlag kutyánál költésegesebbek.
2021. febr. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Somogyi Ági ***** válasza:
84%

Az hogy mennyit költéssz egy kutyára sokmindentől függ.


Ha az alapokat nézzük oltások, kullancs és bolha ellen védekezni, chip.

Ezeket az befolyásolhatja, hol veszed, hova viszed.


Amit te választassz meg az az etetés. Mi Barfozunk a kistestű kutyám 4ezerből megvan úgy, hogy változatosan eszik.

A jutikbol a gabonas ízes szrk olcsó, a szárított pl husi vagy alkatrész ami nem tartalmaz plusz mű süsüt drágább. És van aki sokat jutizik, van aki szinte semmit.


Te vagy befolyással az extra dolgokra, hogy mit hol milyen minőségben adsz.

Ezt értsd úgy, hogy hámot lehet venni 1500ert meg 5000ert is.

Van aki ad ruhát rá, van aki nem.

Van aki hordja kutya iskolába, van aki nem. (sztem az jó dolog, könnyebb 'jolnevelt' kutyával az élet)


És amire nincs rahatasod az az orvosi ktg.

Az én kutyám szapitól lett kimentve, minden évben van vmi fszag ami 50- 100 ezres tétel.

Ha tök egészséges, akkor is lehet balesete, felzabál vmit, vagy esetleg kenel köhögés pl.

Ez teljesen kiszámíthatatlan költség, erre kell mindig legyen tartalék (nekünk van kutyás perselyunk, x összeg megy bele minden hónapban, ha gond van feltörjük)


Szóval a kutya nem olcsó semmiképp, ha jól akarod tartani.


És kB lehetetlen számolni előre


De minden kiadott forintot megszolgál a szeretet amit ad. Semmihez nem fogható tiszta érzelem.

2021. febr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!