Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan legyen kölyök fekete...

Honnan legyen kölyök fekete tacskónk?

Figyelt kérdés
Anyám nem akar tenyésztőtöl mert drága. De tacskó kinézetünke kell lennie és feketének és ráadásul köjöknek. Hol ajánlott nézni? Baranyában lakunk. Persze ha nem lesz tacsi jól lesz egy bármilyen keverék. De ez nem az én álláspontom mert én első körben is bármilyen kutyát is szeretnék de anyám ragaszkodik a tacskóhoz
2021. febr. 22. 07:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szapistól származik a kutya, érdemes párszázezret félretenni az esetleges gerincműtétjére... hogy mást ne említsek. Nem a fajtatiszta kutya árán kellene spórolnia, mert megfizetheti azt az árat máshol, nem beszélve a kutya egészségéről.
2021. febr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" évente kétszer elleti a kutyáját, milyen rendes ember, persze nem szaporító........ :((((


Menhely, de leginkább sehonnan, ha nincs rá pénz. Egy kisállat sokba kerülhet az évek során.

2021. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerencsés... évente csak 2x ellik szegény. Tudod te mennyit vesz ki a szukából egy alomnyi kölyök+ a vemhesség?

Egy tenyésztő vigyáz arra, hogy egészséges kölyköt adjon el és később se legyen gond. Egy szapinál meg kapsz egy akkor épp egészséges kölyköt, utána meg egy vagyont hagyhattok a dokinál. Ha anyukád ennyire szereti a fajtát, akkor ezekkel tisztában kéne lennie.

2021. febr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

NE VEGYETEK szaporítótól semmilyen kutyát!!

Én is tacsit akartam, kis fekete-csert.

Aztán mi lett belőle?? Egy rottweiler.

Ugyanolyan a színük, nézd csak meg.

A szapi meg átvert, azt mondta már 3 hónapos, miközben 1 hós baba volt, ráadásul alultáplált, ezért nem gondoltuk, hogy akkora kutya lesz, mert kicsinek tűnt.

Mindenesetre, már nálunk maradt, csak a napi 2*fél óra séta helyett 2*2-t kell vele menni 😂 De imádjuk.

Csak gondoltam szólok !!!!

2021. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14: ne hari, tudom, amúgy nem vicces, de nagyon röhögök 😂 egyébként tényleg tök megtévesztő, a tacsinak még a mancsa is nagy a méretéhez képest. Rohadt szaporító, gondolom roriként nem volt rá jelentkező, eladta tacsinak... Eszem megáll.
2021. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
75%

14-es, jártunk mi is hasonlóan, csak egy menhelynél. Odaadtak egy kölyökkutyát, mint közép termetű keverék. Szép nagy kaukázusi lett belőle, ami egy óvodás gyerek mellé nem a legszerencsésebb.

Nem szeretnélek kedves kérdező ezzel elijeszteni a menhelyektől, ez több, mint 10 éve történt, akkor még nagyon máshogy mentek a dolgok. Odamentünk és két perc után oda is adták az egyetlen kölyökkutyát.

Inkább csak szeretném felhívni a figyelmed, hogy menhelyekkel is óvatosnak kell lenni. Többször látogasd meg a kutyust örökbefogadás előtt és próbáld kitudakolni a múltját a gondozóktól.

2021. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

#16 sajnos a menhelyek nem genetikusok, nem tudják pontosan megmondani mekkora lesz az adott kölyök ha felnő. Tévedhetnek, általában nem látják se az apát se az anyát hogy tudjanak tippelni, sőt a közepes illetve nagytestű fajták kb pár hónapig ugyanakkorák szoktak lenni, majd értelemszerűen a nagy gyorsabban nagyobbra nő. Nálunk mikor hoztuk a menhelyről 20-28 kg közé tették a felnőtt súlyát mondván hosszúak a lábai... a végleges súlya 12-13 kg lett és kb akkora lett mint egy Angol Cocker spániel. De legalább a testalkata olyan amit megálmodtam (atletikus mini Vizsla szerű)

Nálunk például a múltját nem akarták teljesen elárulni, amit megértek néha jobb nem tudni hol vagy mi történt vele kicsiként...az embernek ilyenkor akaratlanul is beleszakad a szíve és sokszor elkapják ezek a érzések.

2021. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!