Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ír farkaskutya lemozgatása...

Az ír farkaskutya lemozgatása mennyiben különbözik más agár fajtákétól? Mi az, amit érdemes erről a fajtáról tudni?

Figyelt kérdés

Egyelőre ismerkedem a fajtával, a távolabbi jövőben szeretnék majd egyet. A kutyás könyvek és az internet is az agarak közé sorolja az ír farkaskutyát, de küllemre nekem valahogy sokkal másabb, "nehezebb" hatást kelt mint más agár fajták, valamint ugye ők kifejezetten nagyvadra lettek tenyésztve, nem apróra. Ez a séták, futtatások alkalmával is megnyilvánul? Nekem ránézésre nem tűnik nagy sprint kedvelőnek, inkább olyan kutyának, aki a hosszútávú, fontoltabban haladó futást jobban kedveli.

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik tartottak már ilyen kutyát és esetleg vannak más infóik a fajtáról, mint pl: milyen vele együtt élni, milyen a vérmérséklete, esetleg tenyésztő ajánlása is érdekel,(akár külföldi is) mert ahogy látom nem sokan foglalkoznak itthon ezzel a fajtával, én eddig csak inaktív kenneleket találtam.


A tisztánlátás végett: eddig keverékeim, skót juhászom és óriás schnauzerem volt, jelenleg lakásban élek, ezért kutya nélkül vagyok, de pár éven belül tanyára költözünk, ezért olyan kutyát keresek, amivel lehet nagyokat sétálni, futni a természetben és megakadt a szemem ezen a fajtán. Agarat csak közeli rokon révén ismerek, tehát közvetlen tapasztalatom nincs ezzel a típussal, viszont a rokonomnak magyar agara van, ami úgy gondolom sok dologban eltér egy írtől, tehát az ő tanácsai, tapasztalatai nem biztos, hogy hasznosak lehetnek nekem.



2021. febr. 22. 13:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!