Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkaskutya honnan?

Csehszlovák farkaskutya honnan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegettem már a csehszlovák farkaskutya kenneleket, de nem akarok ismeretlen helyről venni, ezért szívesen venném azok tapasztalatait, akik már vettek valahonnan Magyarországról.


Jelenleg egy 12 éves németjuhász és egy 10 éves belgajuhász mellé keresek kiskutyát.


Még nem 100%-os a döntésem, szóval ha tudtok jó belgajuhász kiskutyát megbízható tenyésztőtől, annak is örülnék.


Hobbi szinten jártunk őrző-védőzni, szóval azt a kiskutyával is mindenképp megejteném.


2021. febr. 22. 13:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 10-es, utánajárok. :)
2021. febr. 22. 15:16
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sokan próbálkoznak már malinois tenyésztésével és egyre kevesebben vannak akiknek fontos kinek adják el!Persze alibiből megkérdezik milyen célra lesz de ahogy elnézem a facebook malinois csoportokat és tagjait hááát

siralmas ....

a vicc ha valaki csak annyit ír hogy malinois kölyköt szeretne legalább öten ajánlják hogy náluk ép van vagy lesz...és nincs semmi kérdés hogy milyen célra kellene? Ennyit a tudatos tenyésztésről!Vegye -vigye

2021. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 vagyok. Lepontozhattok arra hivatkozva hogy biztos valami szaporítókat ajánlok, mert kutyát akartak eladni hobbira, de nem annyit írtam nekik hogy "kutya kő, mennyi?". Bemutatkozót írtam, hogy vinném kutyaiskolába, kertesház, napi több óra foglalkozás, ÖV stb. Ha kérdeztem hosszasan kifejtették a tapasztalataikat, egyik sem sózott rám kutyát és én kerestem fel őket. Végül nem vettem kutyát, épp csak a "piacot mértem fel" valamennyire, bár ezt nekik is leírtam. Nem kell szerintem túlesni a ló túloldalára, lehet hogy vannak törzskönyves szapik, de nem mindenki az aki munka kutyát ad hobbira, ha ennek ellenére kielégítik az igényeit.
2021. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a "tenyésztő" nem nézi meg kinek ad kutyát, de én nagyon meg fogom nézni, hogy honnan veszem.


Nekem fontos, hogy amire csak lehet le legyenek szűrve a szülők, mert nem egy beteges kutyát szeretnék, hanem olyat, amelyik bírja a tempót mivel elég aktív életet élünk.


Reggelente megyek futni az "öregekkel", hétvégente meg megyünt túrázni vagy ha jó idő van, akkor úszni stb. Hiába idősek már a kutyák, még így is baromi nagy mozgásigényük van, szerencsére egészséges mindkettő és meg se kottyan nekik semmi. Ősszel el szoktunk utazni 10 napra a hegyekbe, akkor 10 napot masszívan végigmozgunk és fontos lenne, hogy bírja a kutya is. Ezért sem szeretnék egy 30.000 forintos diszpláziás kutyát.

2021. febr. 23. 08:14
 15/15 anonim ***** válasza:

A cseh farkas egyvalamire jó, de arra nagyon, az a nyomkövetés.

Igen tapasztalt, józan gazdit kíván, meg maga a feladat is, ami a neveléséről szól. Ne felejtsd el, hogy független, öntörvényű állat, aki a katonas végtelenségig ismételt feladatokat, illetve az értelmetlen hülyeségeket annyira nem kultiválja. Inkább hasonlítanám a lovas szabadidomításhoz.

Döntsd el, mennyire szeretnél egy merőben új irányvonalat, vagy maradnál a megszokott kutyás közegben

2021. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!